''Skonto'' uzveic jelgavniekus un turpina cīņu par čempiona titulu

Šodien dienas pirmajā Virslīgas čempionāta spēlē savā starpā tikās ''Skonto FC'' un FK ''Jelgava''. Šoreiz jelgavniekiem pārsteigt pretinieku neizdevās, skontiešiem svinot sauso uzvaru ar 2:0 (1:0). Vārtus uzvarētāju labā guva Siņeļņikovs un Labukas.

Čempionāta 2.aplī ''Skonto'' savā laukumā pamanījās atzīt jelgavnieku pārākumu, līdz ar to komanda lūkoja revanšēties savu skatītāju priekšā. Tas apliecinājās arī laukumā, jo pirmais vārtu gūšanas moments tika izveidots jau 5.minūtē, kad bīstama epizode jelgavnieku vārtu priekšā izvērtās pēc stūra centrējuma. Pirms cīņas jelgavnieku galvenā trenera Daiņa Kazakēviča bažas par bīstamajiem skontiešu standartsituāciju izpildījumiem vairākkārt pamatojās arī šajā spēlē, kad vienā no sekojošajiem momentiem vien nedaudz pietrūka, lai pēc stūra izspēles Renārs Rode bumbu raidītu vārtos. Neskatoties uz pirmo uzbrukumu neveiksmēm, mājinieki tomēr tika pie savas iespējas gūt vārtus - 11 metru soda sitienu ar savu aktivitāti nopelnīja Mingazovs un komandas soda sitiena lietpratējs Alans Siņeļņikovs partnerus nepievīla - 1:0. Mača turpinājumā aktīvāku sniegumu turpināja demonstrēt tieši rīdzinieki, lai gan iedzinējos nonākušajiem ''Jelgavas'' futbolistiem būtu bijis pēc iespējas ātrāk jācenšas vārtus atgūt. Pirmā puslaika izskaņā sākās spēcīgas lietusgāzes, kas manāmi apgrūtināja bumbas kontroli un pašu spēli, spēlētājiem bieži paslīdot un krītot. Pirmais puslaiks tika noslēgts ar 1:0 mājinieku labā.

Jau otrā puslaika pašā sākumā jelgavnieki zaudēja otros vārtus un reālas izredzes atspēlēties  - vieglus vārtus, kur daļēji vainojams arī ''Jelgavas'' vārtsargs Jevgeņijs Sazanovs, guva Tadas Labukas. Sekojošā piespēle gar vārtu priekšu bija adresēta Šabalam, taču bumba veiksmīgi nonāca pie Labuka, kurš viegli guva savus 6.vārtus šajā Virslīgas čempionātā. Puslaika turpinājumā aktīvu spēli demonstrēja Labukas un Šabala, kuri nereti viens ar otra palīdzību prata izveidot bīstamus sitienus, kuri gan ceļu vārtu tīklā neatrada. Mača beigu daļā arī jelgavnieki atgādināja par savu uzbrukuma līniju, taču īpašs apdraudējums Māliņa sargātajiem vārtiem netika radīts. 88. minūtē viesi varēja reāli vienus vārtus atgūt, taču Deivida Lukoša raidījumu ar galvu no tuvas distances atsita Germans Māliņš. Pēdējās sekundēs Lukošis ar galvu uzsita vēl labāk, taču skaistā lēcienā Māliņš noķēra, līdz ar to palīdzot savai komandai izcīnīt svarīgu uzvaru ar 2:0.

Vārti: Siņeļņikovs 17' (pen), Labukas 48'

Spēles protokols

Pēcspēles komentāri:

FK ''Jelgava'' galvenais treneris Dainis Kazakēvičs: "Spēles iznākums ir likumsakarīgs. Mēs centāmies spēlēt kā otrais numurs, izmantojot pretuzbrukumus. Var teikt, ka 1. puslaikā šajā spēles komponentā mums neizdevās izmantot savas iespējas, lai gan daži momentiņi bija. Spēles lūzums notika 2. puslaika sākumā, kad ielaidām otros vārtus.

Pie 0:1 vienmēr ir iespējas cerēt uz izglābšanos. Pie 0:2 to jau bija grūtāk izdarīt. Pret spēlētāju pašatdevi pretenziju nav, par pieņemtajiem lēmumiem, īpaši darbībās bez bumbas, gan ir. Jāsaka gan, ka, salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli pret "Spartaku", nospēlējām kvalitatīvāk. No savām iespējām vismaz vienu mums vajadzēja realizēt. Pašiem pietrūka meistarības, kā arī jāatzīmē Germana Māliņa lieliskās darbības "Skonto" vārtos."

''Skonto FC'' galvenais treneris Marians Pahars: "Esmu apmierināts ar spēli. Skaidrs, ka 1. puslaikā mums bija milzīgs pārsvars. "Jelgava" spēlēja ļoti dziļi, labi darbojās shēmā. Tāpēc mums bieži nācās atdurties pret sienu. Pretiniekiem neko pie mūsu vārtiem izveidot neļāvām. Jā, bija sitiens pa vārtu pārliktni, taču tas bija neloģisks.

Pārtraukumā teicu, ka obligāti jāgūst otrie vārti. 1:0 pret tādu komandu kā "Jelgava" nav drošs. "Jelgava" otrajā puslaikā parasti pieliek. Mums bija jāiesit arī trešie vārti, taču atkal neizmantojām lieliskas iespējas – izgājienus viens pret vienu. Beigās pie 2:0 uz priekšu jau vairs nerāvāmies. Šeit lomu nospēlēja tādu futbolistu kā Alans Siņeļņikovs un Ritvars Rugins nogurums. Rugins pēc spēles Bosnijā nebija šodien gatavs 90 minūtēm. Spēle izlīdzinājās, "Jelgava" pat ieguva kontroli. Par spēles iznākumu neuztraucos, jo bija palicis maz laika.

Atklāšu, ka vakar pirmsspēles treniņā laukuma centrā iespēlējām Ruginu un Minori Sato, taču šo variantu pēdējā brīdi atcēlām. Tas notika pēc tam, kad noskatījāmies iepriekšējā mača pret "Jelgavu" ierakstu un izanalizējām pieļautās kļūdas."