''Skonto'' viesos ar 1:0 uzveic Jūrmalas ''Spartaku''

Šovakar Slokas stadionā, Jūrmalā, risinājās Latvijas futbola Virslīgas 21. kārtas spēle starp JPFS/FK ''Spartaks'' un ''Skonto FC'' vienībām. Gūstot vārtus otrā puslaika ievadā, minimālu uzvaru ar 1:0 izcīnīja rīdzinieki. Vārtus guva Ruslans Mingazovs.

Jau spēles 7. minūtē lieliska iespēja atklāt mača rezultātu bija viesiem no Rīgas, kad lielisks sitiens padevās Ruslanam Mingazovam, taču vārtu guvums nesekoja. Rīdzinieki turpināja apliecināt savu favorītu statusu un jau 3 minūtes vēlāk Ibragimovičs izpildīja spēcīgu, taču nesekmīgu sitienu. Arī turpinājumā iniciatīva piederēja viesiem, bet ''Spartaks'' spēja spēles sākuma daļā nosargāt savu vārtus neskartus. Tiesa, bumba vienu reizi atrada ceļu vārtu tīklā, taču to paveica Labuks ar roku, par ko likumsakarīgi tika nopelnīta dzeltenā kartīte. Arī pirmā puslaika atlikušajā daļā ''Spartaks'' nespēja izveidot bīstamas epizodes, praktiski neradot draudus ''Skonto'' vārtsarga Germana Māliņa sargātajiem vārtiem.

Kā bija novērojams, uz otro puslaiku ''Skonto FC'' galvenais treneris Marians Pahars veica korekcijas spēlētāju izvietojumā, kas arī nesa vēlamo rezultātu - 56. minūtē ''Skonto'' jaunpienācējs Ritvars Rugins izdarīja lielisku piespēli jau pieminētajam Mingazovam, kurš meistarīgi guva vārtus un izvirzīja viesus vadībā. "Spartaks" centās atspēlēties, un lietuviešu galvenais treneris Arminas Narbekovas pārgāja uz spēli ar trim aizsargiem. Vēlāk priekšējā līnijā darbojās arī augumā raženais aizsargs Antons Jemeļins, kurš turklāt ir komandas rezultatīvākais spēlētājs, bet "Skonto", aizstāvoties lieliem spēkiem, izdevās noturēt minimālo pārsvaru un izcīnīt nozīmīgos 3 punktus cīņai par čempiona titulu.

Vārti: Mingazovs 56'

Spēles protokols

Pēcspēles komentāri:

''Skonto FC'' galvenais treneris Marians Pahars: "Kārtējā smagā spēle, tādas parasti nav īpaši skatāmas. Mums sākumā bija daži asi momenti. Neiesitām, bet pēc tam spēle izlīdzinājās un kļuva vienmuļa. Ar rezultātu, protams, esmu apmierināts, ar spēles kvalitāti ne. Nekad nebūs tā, ka čempionātā visas spēles būs spožas, gadīsies arī tādas kā šodien. Iepriecināja tas, ka droši nospēlējām aizsardzībā un nedevām viņiem nevienu iespēju. Rezultātu uzskatu par likumsakarīgu. Arvien turpinām dzīties pakaļ "Daugavai", cīnoties par titulu. Nedrīkstam zaudēt punktus tādās spēlēs, kurās mums ir iespēja uzvarēt. Lūk, šodien parādījām raksturu.''

JPFS/FK ''Spartaks'' galvenais treneris Arminas Narbekovas"Nebija lielas atšķirības starp 2. vietā esošu komandu un mums, 5. pozīcijā esošu komandu. Spēle bija "dzīva", toties varēja redzēt, kuram drīkst spēlēt un kam ne. Tiesneši pieļāva ļoti daudz kļūdu. Man šķita, ka Lietuvā tiesā slikti... Jau pirmajās 10 minūtes pret Dabo bija trīs pārkāpumi, kādos jādod brīdinājumi, šeit tikai mutiski pabrīdināja. Principā Dabo visu spēli tika sists. Par ko Dabo pats dabūja dzelteno kartīti, es nesapratu. Viņam uzkāpa uz kājas un vēl pagrūda mugurā.''