''Skonto'' spēles izskaņā izrauj uzvaru pār čempioni ''Ventspils''

Šovakar Latvijas futbola Virslīgas 20. kārtas ietvaros ''Skonto FC'' savā laukumā uzņēma FK ''Ventspils'' vienību. Vien spēles 84. minūtē tika atklāts spēles rezultāts un to paveica ''Skonto FC'' uzbrucējs Tads Labuks. Kā izrādījās vēlāk, šie bija arī komandas uzvaras vārti.

Lietus vairākas stundas pirms spēles pārpludināja Skonto stadiona laukumu un arī spēle iesākās lietū, tomēr segumam tas nesagādāja īpašas problēmas un spēle varēja notikt. Pirmajās minūtēs teritoriāls pārsvars piederēja skontiešiem, taču reālas vārtu gūšanas iespējas netika izveidotas. Pirmais draudīgais moments tika radīts vien 25. minūtē - pēc vairākām īsām piespēlēm pēdējais pie bumbas bija Minori Sato, kurš izpildīja spēcīgu sitienu, taču to atsita kurzemnieku vārtsargs Maksims Uvarenko. Jau nākošajā uzbrukumā pēc centrējuma pa savu bijušo komandas biedru vārtiem sita Smirnovs, tomēr bumba lidoja garām mērķim. 1.puslaika otrajā pusē iniciatīvu pārņēma viesu komanda. Spēles 40. minūtē skontieši uz vairākām minūtēm bija iespiesti savā soda laukumā, stūra sitieni un centrējumi sekoja viens pēc otra, kā arī ''Skonto FC'' vārtsargam Germanam Māliņšam situāciju glābšanu apgrūtināja slapjā bumba, tomēr visi uzbrukumi tika veiksmīgi apstādināti. Pirmā puslaika pēdējā minūtē pēc sadursmes ar pretinieku spēlētāju visai smagu triecienu gaisā saņēma Tads Labuks, taču spēlētājs maču varēja turpināt. Pirmais puslaiks noslēdzās ar 0:0.

Spēlētājiem atgriežoties laukumā uz mača otro puslaiku lietus jau bija rimies un kā tika novērots, arī laukums bija veiksmīgi to pārcietis. 60. minūtē teicama iespēja radās mājiniekiem, kad no aptuveni 10 metru attāluma sekoja vairāki sitieni, bet ar kopīgiem spēkiem ventspilniekiem izdevās bumbu raidīt ārpus sava soda laukuma.  Aptuveni 25 minūtes pirms spēles pamatlaika beigām Ventspilij izdevās radīt bīstamu situāciju pēc stūra izspēles, bet arī šoreiz vārtu guvums nesekoja - bumba trāpīja pa vārtu stabu. Brīdī, kad varēja šķist par spēles bezvārtu iznākumu, ''Skonto FC'' izveidoja neapturamu uzbrukumu, kuru pēc Šabala piespēles ar bumbas raidījumu vārtos noslēdza jau pieminētais Labuks. Šajā brīdī viesu komandai bija atlikušas vien 5 minūtes, lai atspēlētos, ko ar pilnu jaudu čempione centās arī darīt. Sekoja bīstamu uzbrukumu vilnis, taču arī šoreiz ''Skonto'' aizsardzība netika uzlauzta un rīdzinieki svinēja nozīmīgu uzvaru ar 1:0 (0:0) cīņā par šīs sezonas zelta medaļām.

Vārti: Labuks 84'

Spēles protokols

Pēcspēles komentāri:

FK ''Ventspils'' galvenais treneris Jurģis Pučinskis: "Vienmēr uzskatu – ja komanda uzvar, tad ir to pelnījusi. Apsveicu Marianu ar uzvaru! Mums spēle neizdevās droši vien laika apstākļu dēļ. Daudz kas no plānotā neizdevās, nesanāca saspēle. Pārkārtoties arī neizdevās. Šodien laukumā bija daudz cīņas, dažās epizodēs piekāpāmies, neaizskrējām līdz galam. "Skonto" bija vairāk momentu, bet arī mēs varējām iesist. Mums ir daudz problēmu, daudz pretenziju. Ir daudz jauno spēlētāju, kuri vēl nav saspēlējušies. Šobrīd arvien turpinām būvēt jaunu komandu. Tieši tāpēc vajadzīga pacietība, lai gan rezultāts ir nepieciešams uzreiz. Zinām, kas jādara. Esmu pārliecināts, ka viss būs labi.

Abiem jaunajiem (Tarasovam un Dubram) ir Latvijas čempionāta līmenim atbilstoša meistarība. Svarīgi, lai viņi labāk iejustos kolektīvā un kļūtu par līderiem. Šodien to nevarēja redzēt. Pašreiz nevienam nav vajadzīgās fiziskās kondīcijas. Pirms spēles bija šaubas par Dubras izlaišanu laukumā. Gaidām progresu, tas būs simtprocentīgs."

"Skonto FC" galvenais treneris Marians Pahars: "Pēc Eirokausiem bija grūti savākties. Pirmkārt, jau mentāli. Pats vēl no spēlētāja laikiem atceros, cik grūti bija pārslēgties no citas atmosfēras, no spēlēm pret lieliem klubiem. Spēlētāji bija "tukši". To varēja just ne tikai pēdējās dienās treniņos, bet vēl arī šodien ģērbtuvē. Teicu: ja tā trenēsieties, varbūt labāk vispār netrenējamies? Spēlētāji pateica, ka trenēsies.

Noskaņot komandu bija ļoti, ļoti grūti. Arī pēc mačs puiši teica, ka bija psiholoģiski iztukšoti. Fiziskajā ziņā problēmu nav. Varu pateikties spēlētājiem par atdevi. Spēle bija līdzīga, vien mums bija vairāk 100% momentu, taču viss varēja izvērsties citādāk. Ja Tarasovs iesistu tajā momentā, kurā trāpīja pa vārtu stabu, mums varbūt nepietiktu laika atspēlēties. Redzams, ka "Ventspils" vēl meklē savu spēli, kam nepieciešams laiks.

Hulio un Šabala deva lielu pastiprinājumu. Viņi ir pamatsastāva spēlētāji, bet šodien veicām mākslīgu rotāciju. Abi pierādīja, ka ir pamatsastāva futbolisti. Nevienam par to nav šaubu. Gribētos, lai visi tā varētu iziet uz maiņu. Spēlētājam, kas nāk uz maiņu, ir jāpastiprina spēle. Gribu atzīmēt arī Māliņu, kurš bija līderis. Uzslavas pelnījis Maksimenko, kurš arī nospēlēja kā līderis, saturēja komandu un sāka uzbrukumus. Vitālijs ir ļoti progresējis. Domāju, ka nav aiz kalniem viņa spēlēšana nacionālajā izlasē. Rugins neslikti izskatījās, neskatoties uz to, ka ilgi nebija spēlējis. Ritvars izgāja ļoti pārliecināts, viņam ir klase. Tāpēc Rugins spēja aizstāt Fertovu un būs noderīgs čempionāta izskaņā."