''Skonto'' neizšķirts Jelgavā un saglabāta 2.vieta Virslīgā

Šodien aizraujoša Virslīgas čempionāta 36.kārtas cīņa risinājās Jelgavā, kur mājinieki neilgi pirms mača beigām izrāva neizšķirtu 1:1. Tas gan neliedza ''Skonto'' komandai saglabāt 2.vietu kopvērtējumā.

Mača ievadu pārpildīto Zemgales Olimpiskā centra tribīņu priekšā sekmīgāk uzsāka mājinieki, taču līdz sitieniem nonākt liedza ''Skonto'' aizsardzības līnija. Spēles ievada daļā rīdzinieki savus potenciāli bīstamākos uzbrukumus veidoja no ātriem pretuzbrukumiem, tiesa, arī viņiem nesekmējās ar bīstamu sitienu izdarīšanu. Skatītāju svilpienus izpelnījās kāda epizode spēles 23.minūtē, kad neatļauti pretinieku soda laukumā tika kavēts Mingazovs. Nozīmēto soda sitienu veiksmīgi realizēja Aleksandrs Kukanos, panākot 1:0 rīdziniekiem. Pēc šī vārtu guvuma iniciatīva pārgāja ''Skonto'' pusē, kas turpināja vairāk kontrolēt bumbu. Jāsaka, ka mājinieki savu skatītāju priekšā nedomāja sēdēt aizsardzībā un vēl atlikušajās 1.puslaika minūtēs ne vienu vien reizi sagādāja elpu aizraujošus momentus ''Skonto'' vārtu priekšā. Neskatoties uz to, pirmās 45 minūtes noslēdzās ar minimālu viesu vadību.

Līdz ar 2.puslaika sākumu aktīvi uz priekšu devās mājinieki, kuri, kā pirms cīņas solīja komandas treneris Dainis Kazakēvičs, centās savus līdzjutējus iepriecināt ar uzvaru mājās, kas komandai šosezon pārāk nesekmējās. Pasteidzoties notikumiem pa priekšu, jelgavnieku futbolisti patiesi sarūpēja līdzjutējiem fantastisku spēles otro daļu. Mača 80. minūtē ar lielisku vārtu guvumu izcēlās Aleksandrs Kļimovs, pēc kā faktiski eksplodēja skatītāju tribīnes. Pēc zaudētājiem vārtiem nedaudz aktivizējās mājinieki, jo kā zināms, tas komandai ventspilnieku uzvaras gadījumā atņemtu 2.vietu kopvērtējumā. Nemierīgs laukuma malā bija arī Marians Pahars, taču galveno lomu ieņēma spēlētāji, kuri atradās laukumā. Bīstami momenti sekoja pie abiem vārtiem, draudoši uzbrūkot Šabalam un Bespalovam, taču rezultāts vairs nemainījās un cīņa noslēdzās neizšķirti. Ventspilnieku nespēja uzvarēt Daugavpilī nozīmēja, ka ''Skonto'' saglabā 2.vietu kopvērtējumā. Jelgavnieki 2012.gada čempionātu noslēdz 7.vietā.

Latvijas futbola Virslīga, 36.kārta

FK Jelgava - Skonto FC

1:1 (0:1)

Vārti: Kļimovs 80' - Kukanos 24' (pen)

Pēcspēles komentāri:

''Skonto FC'' galvenais treneris Marians Pahars: ''Kaujinieciska spēle bija - līdzīga, un rezultāts uz tablo ataino notikumus laukumā. Momentu varbūt mums bija vairāk, bijām asāki. Pēc tam, kad iesitām vārtus, skaidrs, ka ''Jelgava'' aktivizējās, jo vēlējās iepriecināt savus līdzjutējus, kas arī viņiem izdevās. Mums arī bija vajadzīga uzvara, jo negribējām būt atkarīgi no ''Ventspils''. Principā neparādījām tādu sniegumu, lai uzvarētu, bet sezonā kopumā pelnīti izcīnījām otro vietu. Laba sezona!''

''Jelgava'' galvenais treneris Dainis Kazakēvičs: ''No tabulas viedokļa šai spēlei vairs nebija nekādas nozīmes, bet skaidrs, ka gribējām iepriecināt savus līdzjutējus. Bijām noskaņoti spēlēt uz uzvaru. Piekrītu, ka neizšķirts ir godīgs rezultāts. Esam priecīgi par to, ka izdevās uz pozitīvas nots noslēgt šo ne visai vienkāršo sezonu. Ja vērtē sezonu kopumā, vēlos pateikties visiem, kas ticēja mums un bija kopā grūtajos brīžos - tas ir būtiski, kad spēle neiet. Paldies arī tiem, kas kritizēja mūs - tas mūs papildus motivēja. Tikām pāri kritiskajam periodam, bet, protams, gribējām būt augstāk. Otro sezonas daļu aizvadījām pietiekami veiksmīgi. Izmantošu iespēju un apsveikšu visus gaidāmajos Latvijas valsts svētkos.''