''Skonto'' pēdējā mājas spēlē uzveic FS ''METTA/Latvijas Universitāte''

Šodien Latvijas futbola Virslīgas 35.kārtas ietvaros ''Skonto FC'' savā laukumā uzņēma FS ''METTA/Latvijas Universitāte''. Aizvadot visu maču ar pārliecinošu pārsvaru, uzvaru ar 5:0 (2:0) izcīnīja skontieši.

Spēli labāk iesāka skontieši, kuriem drīz vien arī bija pirmā iespēja atklāt rezultātu. Mājinieki 18. minūtē guva pirmos vārtus. Savā stilā ar centrējumu soda laukumā tika atrasts lietuviešu leģionārs Tads Labuks, kurš pirmais aizsniedzās līdz bumbai, panākot 1:0. Drīz vien FS METTA/Latvijas Universitāte varēja rezultātu līdzsvarot. - 24. minūtē pirmais pie tālā staba bija Gatis Kalniņš, taču ar galvu sita pāri vārtiem. Tuvojoties puslaika beigām, mettieši aktivizējās arvien vairāk, un pēc Zuntnera piespēles Gabovs atkal varēja panākt līdzsvaru, taču neizdevās bumbu raidīt garām Māliņam. Kas neizdevās studentiem, izdevās pretiniekam. Pie mettiešu soda laukuma Gabovs zaudēja divcīņu ar Fertovu, kurš piespēlēja uz vārtu priekšu. Tur izklupienā ātrākais bija Mingazovs -  2:0. Ar šādu rezultātu arī tika noslēgts 1.puslaiks.

Arī otro puslaiku aktīvāk iesāka mājinieki, kuri bieži bija ar bumbu un turpināja veidot uzbrukumus. FS ''METTA/Latvijas Universitāte'' futbolisti darbojās bez iedvesmas, savos uzbrukumos līdz noslēdzošajam sitienam tā arī netiekot. Atbilstoši spēlei mettieši drīz vien bumbu atkal ņēma ārā no sava vārtu tīkla. Pēc stūra sitiena, otro reizi spēlē precīzi sita Labuks, panākot jau 3:0. Vienus vārtus studentiem bija iespēja atspēlēt pēc Pallo ieskriešanas soda laukumā, taču pēc viņa raidījuma bumba, atsitusies pret kādu no mājiniekiem, lidoja gar vārtu stabu. Nesamazinājuši rezultāta starpību, ''METTA'' drīz vien zaudēja arī 4.vārtus. Ar spēcīgu sitienu 4:0 panāca Maksimenko. Skonto pārsvars turpinājās arī atlikušajā laikā. Vispirms no piekto vārtu zaudējuma (11 m soda sitiens) studentus glāba Biezais, tomēr rezultātu mājinieki prata noapaļot, kad 87.minūtē precīzi sita Pētersons. Spēle noslēdzās 5:0 un ''Skonto'' saglabā reālas izredzes uz Virslīgas čempionāta bronzas medaļām.

Latvijas futbola Virslīga, 35.kārta

Skonto FC - FS METTA/Latvijas Universitāte

5:0 (2:0)

Vārti: Labuks 18’, 56’, Mingazovs 42’, Maksimenko 69’, Pētersons 87’

Pēcspēles komentāri

''Skonto FC'' galvenais treneris Marians Pahars: ''Rezultāts varbūt arī ir liels, bet patiesībā ne viss bija tik viegli. Andrim taisnība – būtu Kalniņš iesitis, vēl, šķiet, viens pret vienu Pallo izgāja, viss varēja izmainīties. Tāpēc teikšu, ka līdz otrajiem vārtiem, kurus mums paveicās gūt pirms došanās uz ģērbtuvēm, viss nebūt nebija skaidrs. Ļoti nopietni gatavojāmies spēlei un ļoti rūpīgi analizējām "Mettu". Nedrīkstējām zaudēt punktus un zinājām, ka "Metta" cīnās par palikšanu līgā. Pats jau no Sauthemptonas laikiem zinu, kas tas ir – kā spēlētāji sitas un cīnās līdz pēdējam. Un tā arī bija. Protams, kad rezultāts kļuva 3:0, tad jau viss bija skaidrs un varējām izdarīt maiņas. "Metta" ir ļoti organizēta komanda, un Andris šajā ziņā veic ļoti labu darbu. Protams, ir trūkums meistarībā, taču šai komandai viss vēl priekšā.''

FS ''METTA/Latvijas Universitāte'' galvenais treneris Andris Riherts:''Apsveicu "Skonto" ar pelnītu uzvaru. Pētījām "Skonto" un zinājām, kā pretinieki veido spēli un noslēdz uzbrukumus. Centāmies to arī simulēt treniņos, bet "Skonto" meistarība diemžēl tomēr ir augstāka. Teikšu godīgi, ka vienīgi Gatim Kalniņam pie rezultāta 0:1 bija moments un tad varbūt kaut kas varēja mainīties, bet visā visumā diemžēl pelnīti zaudējām.''