''Skonto'' sakauj liepājniekus un atjauno līdzsvaru tabulā

Šodien Latvijas futbola Virslīgas ietvaros ''Skonto FC'' savā laukumā uzņēma SK ''Liepājas metalurgs'' vienību. Pārliecinošu uzvaru ar 3:1 (2:1) izcīnīja mājinieki, līdz ar to kopvērtējuma tabulā panākot savus šīs dienas pretinieku.

Pavisam negaidīti pirmais vārtu guvums sekoja jau 5.minūtē, kad ātrā pretuzbrukumā vārtus guva Tads Labuks, vadībā izvirzot mājinieku komandu. Vārtu guvums spēles ritējumu pakāpeniski padarīja arvien straujāku un uzbrukumi sekoja uz abu komandu vārtiem. Tā vietā lai metalurgam izlīdzinātu rezultātu, mača otros vārtus 19. minūtē guva ''Skonto'' - Rugins labi nospēlēja vidus zonā un atdeva piespēli Labukam, kurš vienatnē izgāja un pārspēja Doroševu. Pirmā puslaika atlikusī daļa piederēja liepājnieku iniciatīvā, proti, viesi apzinoties situācijas nopietnību, vēl šajā puslaikā centās atgūt vismaz 1 vārtus, taču tas neizdevās un komandas devās pārtraukumā pie rezultāta 2:0 ''Skonto'' labā.

Otro puslaiku ļoti aktīvi iesāka viesi, taču jau 51.minūtē 3:0 panāca ''Skonto'' - Amirhanovs no metriem 40 izpildīja soda sitienu, bumba nevienu neskāra, taču neveiksmīgi to tvēra Doroševs. Spēles turpinājumā viesu komandas aktīvā spēle pamazām pasīka, liekot noprast, ka spēlētāji netic iespējai šodien izcīnīt kaut punktu. Lai arī atlikušajā laikā bīstami notikumi tika organizēti arī pie Māliņa vārtiem, bumba līdz pat 86. minūtei ''Skonto'' vārtu tīklā nelidoja, kad ar spēcīgu sitienu goda vārtus guva Vladimirs Kamešs.

Līdz ar šo ''Skonto'' uzvaru trīs komandas dala 2.vietu - šīs spēles dalībnieces un ''Ventspils''. Šodien neizšķirti nospēlēja arī Daugavpils ''Daugava'', līdz ar to intriga turpina saglabāties.

Skonto FC - SK Liepājas metalurgs

3:1 (2:0)

Vārti: Labuks 5'; 19', Amirhanovs 51' - Kamešs 86'

Spēles protokols

Pēcspēles komentāri:

"Skonto" galvenais treneris Marians Pahars: "Šodien apspēlējām spēcīgu pretinieku, pie tam visos rādītājos bijām labāki. Jā, paveicās pirmajos vārtos, jo bija rikošets. Sen nebijām guvuši vārtus, ļoti gaidījām šo spēli. Vēlējāmies divu nedēļu pārtraukumā doties labā noskaņojumā. Diemžēl mums atkal nebija neviena malējā pussarga, tāpēc pilnībā nomainījām taktisko shēmu. Var teikt, ka nospēlējām no baltas lapas.

Pat pie 3:0 nervozēju, jo Liepājai ir meistarīgi futbolisti, kuriem nevajag divus momentus, lai gūtu vienus vārtus. "Metalurgs" katru kļūdu izmanto, viņiem vajag pusmomentu. Beigās bija svarīgi koncentrēties, neizmantojām divus labus momentus, bet paši ielaidām. Ļoti priecīgs par to, ka Labuks beidzot iesita! Puiši malači, visi vēlējās uzvarēt, vienkārši malači!"

SK ''Liepājas metalurgs'' treneris Dmitrijs Kalašņikovs: "Ja "Ventspili" apspēlējām taktiski un pretiniekam negaidīti, tad šodien ar to pašu taktiku uzvarēt neizdevās. Acīmredzot tas nebija pareizs lēmums. Mums sastāvā bija daudz uzbrūkošu futbolistu, bet pirmajās 20 minūtēs zaudējām vidējo līniju. Zaudējām divcīņas, "Skonto" izmantoja savus momentus.

Jau pirms mača bija skaidrs, ka "Skonto" šai spēlei var gatavoties nedēļu, bet mums pat trenēties neatlika laika, tik vien kā atjaunoties. Latvijas futbolisti nav pieraduši tik saspringtam kalendāram, spēlējot ik pēc trīs dienām. Protams, tā nav atruna. Šoreiz arī veiksme mums nestāvēja. "Skonto" šodien bija labāk sagatavojusies psiholoģiskajā ziņā, mums pietrūka emociju."