''Liepājas metalurgs'' savā laukumā pārspēj jelgavniekus

Šovakar Liepājas ''Daugavas'' stadionā risinājās Virslīgas čempionāta 28.kārtas spēle starp SK ''Liepājas metalurgs'' un FK ''Jelgava'' vienībām. Spēli ar rezultātu 2:0 (0:0) uzvarēja liepājnieki.

Šodien "Metalurgs" jau ar pirmajām minūtēm apsēda viesu vārtus, taču nepadevās noslēdzošās piespēles, kā arī apbrīnojami bieži jelgavnieki prata noķert Dmitrija Kalašņikova komandu aizmugurē. Ar labu momentu radīšanu pielijušajā laukumā "Metalurgam" pagalam nesekmējās, toties retā uzbrukumā 37. minūtē tālu no vārtiem nebija "Jelgava" - pēc rikošeta bumba lidoja stūrī, tomēr to izvilka Pāvels Doroševs. Viens no garlaicīgākajiem puslaikiem šosezon - 0:0.

Liepājnieku perspektīvas neizskatījās diez ko rožaini arī 2. puslaika sākumā, taču pēkšņi vārti 55. minūtē visu mainīja. "Jelgava" neraksturīgi iekrita uz pretuzbrukumu, un Vladimirs Kamešs, veicis lielu distanci ar bumbu, no kreisās puses raidīja to precīzi stūrī - 1:0 "Metalurga" labā! Līdzīgi kā nedēļas nogalē pret "Mettu", arī šoreiz Liepāja, izvirzījusies vadībā, gandrīz uzreiz palielināja savu pārsvaru - Genādijs Soloņicins saņēma bumbu soda laukumā, divreiz nomānīja Denisu Petrenko un raidīja bumbu vārtos (2:0)!

Turpinājumā risinājās vienmuļa spēle - liepājnieki acīmredzot negribēja, bet jelgavnieki neko nespēja. 85. minūtē labs izgājiens bija Kamešam, kurš no labas pozīcijas nesita, bet gan nesekmīgi piespēlēja. Liepājnieki bija krietni tuvāk trešajiem vārtiem nekā viesi pirmajiem, tomēr rezultāts vairs nemainījās. "Metalurgs" uzvarēja ar 2:0, turpinot pretendēt uz medaļām. Tiesa, arī konkurentes šodien punktus nezaudēja. Tikmēr "Jelgava", īpaši pēc šīs dienas mettiešu uzvaras, nevar būt droša par vietas saglabāšanu Virslīgā.

Vārti: Kamešs 55', Soloņicins 57'

Spēles protokols

Pēcspēles komentāri:

SK ''Liepājas metalurgs'' treneris Dmitrijs Kalašņikovs: ''Varējām vadībā izvirzīties jau pirmajās desmit minūtēs, izskatījāmies labi, bet tad spēle pajuka. Ir spēles, kad esam vadībā un tad pazūdam, nevis pretinieks sāk spēlēt labāk. 2. puslaikā realizējām pārsvaru, iesitām divus skaistus vārtus. Rezultāts mums bija būtisks, tāpēc sākām spēlēt uz tā noturēšanu – mums bija jāuzvar.''

FK ''Jelgava'' galvenais treneris Dainis Kazakēvičs: ''Gribu teikt, ka liepājnieki bija labāki. Mūsu spēles plāns bija balstīts uz spēli pretuzbrukumā un mums tas izdevās neslikti. Noteicošais bija pirmajiem gūt vārtus, ja tā būtu, mums būtu lielākas izredzes. 2. puslaikā neizdevās būtiski pretuzbrukumi, tas bija liepājnieku nopelns. Ātri ielaidām otros vārtus. Metalurgi uzvarēja pelnīti.''