''Liepājas metalurgs'' 2. puslaikā izrēķinās ar studentiem

Šodien vienā no Virslīgas čempionāta 27.kārtas spēlēm SK ''Liepājas metalurgs'' savā laukumā uzņēma FS ''METTA/Latvijas Universitāte''. Pēc līdzīga 1.puslaika (1:1), liepājnieki spēja saņemties un izcīnīt uzvaru ar 4:1.

Spēles favorīti neapšaubāmi bija mājinieki, kuri vairāk kontrolēja bumbu un bija bieži viesi studentu soda laukuma tuvumā. Viņu izpildījumā arī pirmais patiesi bīstamais moments, kad pēc centrējuma tuvu rezultāta atklāšanai bija Karlsons. Mettieši atbildēja ar Loginova slalomu, taču Priedēna sitiens uzbrukuma noslēgumā nepadevās. Liepājnieki turpināja uzbrukt, un 27. minūtē tieši stūrī no asa leņķa sita Kamešs, vietā bija Putniņš. Nākamajā uzbrukumā par pārsteigumu visiem vadībā izvirzījās tieši FS METTA/Latvijas Universitāte. Pie soda laukuma tika nogāzts Priedēns un Romans Rožkovskis sita pašā vārtu augšējā stūrī 1:0. Pārsvaru ilgi neizdevās noturēt. Jau 36. minūtē iegājis soda laukumā Soloņicins neatvairāmi trāpīja apakšējā stūrī, atjaunojot līdzsvaru 1:1. Līdz puslaika beigām pie brīva sitiena tika arī Karlsons, taču to droši tvēra Putniņš. Pēc pirmajām 45. minūtēm 1:1.

Otro puslaiku ātrāk iesāka Liepājas Metalurgs, taču neguvuši vārtus nedaudz atkāpās, un spēle vairāk atvirzījās uz laukuma vidusdaļu. Varējām vērot daudz divcīņas bez nopietniem momentiem, līdz uz FS METTA/Latvijas Universitāte vārtiem nozīmēja 11 m soda sitienu, kas, iespējams, salauza spēli. To realizēja Soloņicins un vadībā liepājnieki 1:2. Neattapušies no vārtu zaudējuma, studenti ielaida vēl vienus. Pēc centrējuma pirmais pie tuvā staba bija Karlsons un jau 1:3. Drīz pēc izspēlēta soda sitiena mājinieki varēja iesist arī ceturtos. Kas neizdevās šajā epizodē, izdevās nedaudz vēlāk. Pēc centrējuma bumba atleca ārpus soda laukuma, no kurienes sita Leilūga. Savaļnieks paspēja pamainīt bumbas lidojuma virzienu un 1:4. Turpinājumā liepājniekiem neko vairs nevajadzēja. Viņi samazināja spēles tempu un arī mettiešiem neko izmainīt neizdevās. Diemžēl Virslīgu atsākam ar pamatīgu zaudējumu.

Vārti: Soloņicins 36'; 55' (pen), Karlsons 56', Savaļnieks 68' - Rožkovskis 30'

Spēles protokols

Pēcspēles komentāri:

FS ''METTA/Latvijas Universitāte'' galvenais treneris Andris Riherts: ''Apsveicu pretinieku ar pelnītu uzvaru. Spēles sākums mums vismaz rezultāta ziņā padevās labs. Pirmajā puslaikā pie rezultāta 0:0 mūsu uzbrucējam bija vēl viena laba iespēja, kuru viņš neprata izmantot. Varbūt ja būtu realizējuši abas šīs iespējas un nokļūtu vadībā ar 2:0 „metalurgam” būtu grūtāk atgūties. Tā kā nekas tāds nenotika tad rezultāts ir redzams. Otrajā puslaikā pēc abiem īsā brīdī zaudētajiem vārtiem principā viss bija skaidrs. Mums priekšā smags piecu spēļu cikls. Tāpēc šodien devām iespēju dažiem spēlētājiem, kuri dabū mazāku spēles laiku. Diemžēl neviens no viņiem šodien neizšāva.''

SK ''Liepājas metalurgs'' treneris Dmitrijs Kalašņikovs: ''Man šīsdienas spēle patika. Domāju guvām pelnītu uzvaru. Šīsdienas spēlei bijām gatavi gan fiziski, gan morāli. Līdz šim pret ''mettu'' mums bija klājies krietni grūtāk. Uzbrukumā mēs šodien darbojāmies ātri un ar izdomu. Savukārt joprojām māc bažas par aizsardzību, kuras spēlēs pret spēcīgākiem pretiniekiem būs jūtamas daudz vairāk. Mums šobrīd ir daudz labu uzbrūkošā plāna spēlētāju, taču trūkst tādu, kas prastu arī aizsargāties.''