Rīgas ''Daugava'' fantastiski atspēlējas un izcīna punktu pret liepājniekiem

Šovakar Rīgas ''Daugavas'' stadionā šī paša nosaukuma komanda uzņēma ''Liepājas metalurgu''. Par pārsteigumu parūpējās rīdzinieki, kas mača izskaņā atspēlējās no 0:3 un atņēma 2 punktus liepājniekiem, spēlei noslēdzoties 3:3 (0:2).

Līdzšinējās sezonas savstarpējās spēlēs divas reizes uzvaras bija svinējuši liepājnieki (3:1 un 1:0) un arī šīvakara maču sāka pārliecinošāk. Lai gan mačs iesākās visai haotiskā cīņā, pirmie vārtus guva viesi. Spēles devītajā minūtē kārtējo reizi izcēlās Ritis Leliuga, uzsākot uzbrukumu, kuru ar rezultatīvu sitienu noslēdza Genādijs Soloņicins. Mača turpinājumā iespējas līdzsvarot rezultātu bija „Daugavai”. Pēc Vitālija Zila sitiena viesus no vārtu zaudējuma glāba Doroševs. Kamēr mājinieki savas iespējas neizmantoja, viesi vienā no pretuzbrukumiem rezultāta pārsvaru dubultoja. Pēc Valerija Afanasjeva centrējuma „Metalurga” pārsvaru dubultoja Ģirts Karlsons. Sitot sev tipiskā stilā ar galvu (29. minūte), viņš guva otros vārtus. Puslaika beigu daļā daudz neprecizitāšu piespēlēs un kļūdas abu komandu izpildījumā un tas neļāva tām gūt vēl kādus vārtus. Pēc puslaika 2:0 vadībā viesi.

Otro mača daļu mājinieki sāka krietni aktīvāk un jau vienā no pirmajiem otrā puslaika uzbrukumiem iespēju izcelties bija Edgaram Krūmiņam, taču nekā. Pēc brīža vēl viena iespēja tam pašam Krūmiņam un atkal nekā. Rīdziniekiem tobrīd jau bija iespējas panākt līdzsvaru, taču abas iespējas izniekotas un liepājniekiem joprojām divu vārtu pārsvars. „Daugavas” aktivitātes turpinājās, taču ik pa brīdim pretuzbrukumos centās aizbēgt arī liepājnieki. 62. spēles minūtē viens pret Arturu Vaičuli nokļuva otro vārtu autors Karlsons, taču šoreiz nekā. Uz mirkli atkal iniciatīvu pārņēma mājinieki, taču mača 78. minūtē pēc teicama Soloņicina centrējuma otros vārtus šajā mačā guva Karlsons – 3:0. Lai gan varēja likties, ka šajā spēlē viss ir beidzies, tā nedomāja mājinieki. Lietum pieņemoties spēkā, ar minūtes starpību pa vieniem vārtiem katrs guva Georgijs Diakvinišvillī un Vitālijs Zils, bet mirkli vēlāk 11 metru soda sitienu, par partnera klupināšanu soda laukumā, realizēja Vadims Gripa. Rīgas „Daugavai” tobrīd bija izdevies panākt neticamo 3:3. Spēles beigu daļā rīdziniekiem bija iespējas izraut arī uzvaru, taču šoreiz nekā – 3:3.

Vārti: Diakvinišvili 78', Ziļs 80', Gripa 86' (11 m.s.s.) - Soloņicins 9', Karlsons 30'; 78'

Spēles protokols

Pēcspēles komentāri:

SK ''Liepājas metalurgs'' treneris Dmitrijs Kalašņikovs: ''Grūti kaut ko komentēt uzreiz pēc tādas spēles. Apsveicu pretinieku, ko vairāk...Pelnīti iegūts punkts. Jau pagājušajā spēlē varēja uzvarēt arī ''Skonto''. Runājot par pēdējām minūtēm, kad vadībā esam ar 3:0, nedrīkstam atdot uzvarētu spēli. Pirmkārt, protams, trenerim jāuzņemas vaina uz sevi. Jāprot novest līdz galam šāda spēle, jo treneris to vēro no malas. 3:0 15 minūtes pirms beigām ir pārāk liels pārsvars pat, ja būtu spēlējuši ar ''Barcelona''.

Visu spēli pretiniekiem brieda vārti, īpaši otrā puslaika sākumā. Iesitām trešos un likās, ka varēsim novest spēli līdz galam. Diemžēl pat rezervē nebija aizsargājošā tipa spēlētāja. Tas pats Kalns, kurš nomināli ir uzbrucējs, spēlēja par balsta pussargu. Tas pats ar Hmizu un Savaļnieku. Pie 3:0 bija jāuztaisa kāda maiņa, kas nostabilizētu aizsardzību, bet tāda spēlētāja nebija, vai nu es neatradu...Tagad gan tas ir mazsvarīgi.'' Treneris gan skaidri nevarēja pateikt, kad laukumā varētu atgriezties aizsargi: ''Ceru, ka drīz. Jau pirms divām kārtām sacīju, ka būs, bet...Varbūt mums par labu tagad nāks nelielais pārtraukums pirms nākamajām spēlēm.''

Rīgas ''Daugava'' galvenais treneris Jurijs Popkovs: ''Pirmais ir tas, ka liepājnieki ļoti labi izskatījās uzbrukumā, pateicoties meistarīgajiem spēlētājiem. 10. numura (Ritis Leliūga - aut.) piesaistīšana ir nopietns pastiprinājums, arī Ģirta Karlsona atgriešanās. Augstas klases spēlētāji vienmēr soda par nepiespiestajām kļūdām. Uzskatu, ka šai spēlei labi bijām gatavi fiziski, arī sastāvs ir stabilizējies. Lai pie 0:2 visu laiku uzbruktu pret Liepāju, jābūt labi gataviem. Momenti bija, bet neveiksmīgi nospēlēja Edgars Kārkliņš. Pārtraukumā teicu, ja iesitīsim, viss būs savādāk. Mums ir daudz jaunu spēlētāju, kuri no mūsu komandas tikai sāk.

Lai uzvarētu, mums pietrūkst stabilitātes starp aizsardzību un uzbrukumu. Ceru, ka šie divi rezultāti palīdzēs mums nospēlēt labi ceturto riņķi. Iespējams, pārtraukums tagad nav vajadzīgs, jo esam uzņēmuši labu formu. Vispār Virslīgā daudz interesantu spēļu - visas spēles ir neparedzamas. Kad vietējais čempionāts kļūst par produktu, bet tagad jau varam teikt, ka tas ir produkts, interese kļūst lielāka, pieslēgsies arī televīzijas un domāju, ka cilvēki ieguldīs nopietnu naudu futbolā. Strādājam tālāk! Šis gan bija sliktākais riņķis. Validola spēle treneriem, bet apsveikšu skatītājus, kas sliktā laikā atnāca uz spēli. Ja pēc spēles apsveic apsargi, ir patīkami. Fanu vēl nav, bet viens jau bļāva...Strādāsim arī pie tā.''