''Metalurgs'' uzveic Gulbeni un turpina ceļu pretī godalgām

Šovakar Virslīgas čempionāta spēlē SK ''Liepājas metalurgs'' savā laukumā uzņēma FB ''Gulbene'' vienību. Uzvaru ar rezultātu 3:1 (2:0) izcīnīja liepājnieki, līdz ar to gulbeniešiem revanšējoties par zaudējumu iepriekšējā mājas spēlē, kad tika zaudēts 0:1.

Spēli sekmīgāk uzsāka ''Liepājas metalurgs'', jau no pirmajām minūtēm izrādot nopietnu iniciatīvu un vēlmi ātri gūt vārtus. Pirmās iespējas parādījās jau pašā mača sākumā, taču veiksmes trūkums liedza mājiniekiem ātri izbaudīt šo prieku. Tiesa, līdz pirmajam vārtu guvumam ilgi nebija jāgaida, jo jau 11. minūtē rezultātu atklāja lietuviešu leģionārs Ritis Leiluga. Pēc vārtu guvuma spēle uz brīdi izlīdzinājās, taču ātri vien liepājnieki saprata, ka ar vienu vārtu guvumu uzvarai var būt par mazs un pēc aktīvas ofensīvas 27. minūtē tika rezultāts dubultots - savā soda laukumā ar roku nospēlēja Jānis Lapss, pēc kā tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu un to bez problēmām realizēja Leiluga. Puslaika atlikušajā daļā liepājnieki turpināja intensīvi uzbrukt, bet gulbeniešiem nācās smagi strādāt aizsardzībā. Līdz puslaika beigām rezultāts gan vairs nemainījās un atpūtā komandas devās pie divu vārtu pārsvara mājiniekiem – 2:0.

Arī otrajā puslaikā mājinieki turpināja krietni aktīvāk veidot uzbrukumus. Lielisku iespēju atzīmēties ar vārtu guvumu neizmantoja Ģirts Karlsons, turp pretī uz priekšu centās doties arī viesi, kuriem šodien ar saspēli pretinieku laukuma pusē gaužām nesekmējās. Tomēr neskatoties uz to, spēles 64. minūtē viens no šī brīža gulbeniešu līderiem Hideaki Takeda meistarīgi pārcēla bumbu pāri vārtsargam un guva pirmos vārtus ''Gulbenei''. Intriga gan netika atjaunota uz ilgu laiku - 3 minūtes vēlāk Genādijs Soloņicins, iegājis soda laukumā, ar spēcīgu sitienu raidīju bumbu vārtu apakšējā stūrī un atjaunoja divu vārtu pārsvaru 3:1. Mača 79. minūtē sarkano kartīti saņēma Igors Gluško un viesu komanda palika mazākumā. Šis fakts gan neietekmēja mača rezultātu, jo mājinieki savu pārsvaru neprata izmantot, spēlei noslēdzoties 3:1.

Ņemot vērā, ka citā šīs kārtas spēlē FK ''Ventspils'' nospēlēja neizšķirti ar ''Jelgavu'', liepājnieki no 3.pozīcijā esošās čempiones atpaliek vien vairs par 1 punktu.

Vārti: Leliuga 11’, 27’, Soloņicins 67’ - Takeda 64'

Spēles protokols

Pēcspēles komentāri:

FB ''Gulbene'' komandas galvenais treneris Mihails Koņevs: ''Laukuma saimniekiem atkal paveicās. Bet ja nopietni tad mums grūti cīnīties ar šāda līmeņa komandām. Principā atņemt punktus ''Skonto FC'', FK ''Ventspils'', FC ''Daugava'' un SK ''Liepājas metalurgs'' varam tikai tad, kad komanda ir motivēta un gatava spēlei par 150 procentiem. Situācijā, kad sezonas vidū nomainās turpat puse sastāva, neveicina komandas gatavību par 150 procentiem. Ir vajadzīgs laiks, lai aizgājēju aizvietotāji iekļautos sastāvā. Diemžēl šāda situācija mums ir jau trīs gadus. Šīsdienas spēlē esmu apmierināts ar otro puslaiku. Piecpadsmit minūtes presingojām izrādot nopietnu pretestību liepājniekiem. Šajā laikā guvām arī vārtus. Pretinieka meistarība gan ļāva viņiem tūlīt noorganizēt atbildes triecienu un gūt trešos vārtus. Spēlēs pret vadošajām komandām ātri zaudējam vārtus un šādās situācijās neesam gatavi atspēlēties. Tam pietrūkst resursu. Turklāt to izdarām pēc savām kļūdām. Arī šodien spēlētājs savā soda laukumā muļķīgi nospēlēja ar roku. Viņš pats nesaprata kāpēc. Pirms spēles it kā darām visu, lai spēlētāji izietu laukumā motivēti, taču tā nav. Pārtraukumā, kad viņi dabū dzirdēt to vēlreiz daudz skarbākā tonī, sniegums uzlabojas. Taču mūsu resursi neļauj tādā līmenī spēlēt 90 minūtes. ''Liepājas metalurgs'' ir labi pastiprinājies. Atgriezies ir Ģirts Karlsons. Jau sen zinu Riti Leliugu. Kad vadīju Latvijas jauniešu izlases un spēlējām pret Lietuvu, jau tad viņš izcēlās ar savu neordināro spēli. Tagad viņš to demonstrē Liepājā.''

SK ''Liepājas metalurgs'' komandas treneris Dmitrijs Kalašņikovs: ''Gulbenes komanda mums allaž sagādājusi nepatikšanas. Pagājušajā sezonā zaudējām čempionu titulu. Arī šosezon esam atdevuši piecus punktus, turklāt tieši pēc spēles ar FB ''Gulbene'' tika atstādināts mūsu komandas galvenais treneris. Mēs zinām, ko viņi mums nodarījuši. Pirms spēles zinājām, ka punktus zaudējusi ''Skonto FC'' un cerējām, ka zaudēs vēl kāda. Vairāk paļāvāmies uz FC ''Jūrmala'', kura varētu atņemt punktus līderim. Tomēr šoreiz sanāca, ka punktus nācās zaudēt FK ''Ventspils''. Jā, nākamajā spēlē mums palīdzēt nevarēs Tomas Tamošauskas. Viņš pēdējās spēles aizvada augstā līmenī un to darīja arī šodien. Protams, viņa sakrāto kartiņu skaits ir liels un tas ir saistīts ar spēles disciplīnu. Negribu viņam to pārmest. Taču ir svarīgi, lai Tomas saprot, ka ar savu sniegumu viņš komandai palīdz, bet ar savu palikšanu malā diskvalifikācijas dēļ nē.''