''Jūrmala'' cīnās, taču atzīst ''Liepājas metalurga'' pārākumu

Šovakar Latvijas futbola Virslīgas 20. kārtas ietvaros savā starpā tikās SK ''Liepājas metalurgs'' un FC ''Jūrmala'' vienības. Par spīti viesu komandas neatlaidībai, uzvaru izcīnīja ''Liepājas metalurgs'', 2 vārtu pārsvaru iekrājot jau 1. puslaikā. Galā 3:2 (2:0).

Krietni aktīvāk maču uzsāka viesu komanda, kas neslēpa savu apņēmību un mērķi izcīnīt 3 punktus, tiesa, bez momentiem nav vārtu guvumu, kas atspoguļojās arī šī mača sākumā. Turpretī vārtu iekarošanas meistarību jau 7. minūtē priekšā parādīja liepājnieku jauno spēlētāju duets - ātrā uzbrukumā pēc spēcīga Savaļnieka centrējuma vārtus ar galvu guva Kamešs, atklājot mača rezultātu. Šis ātrais vārtu zaudējums viesu komandu nemulsināja - tā turpināja vairāk kontrolēt bumbu, taču neprecizitāte piespēļu došanā liedza izveidot bīstamus momentus liepājnieku aizsardzības zonā. Jāpiebilst, ka spēle Liepājā tika aizvadīta visai nepatīkamos laikapstākļos - klātesošajiem bija jāsamierinās ar spēcīgām vēja brāzmām un lietu, kas ietekmēja arī mača kvalitāti. ''Liepājas metalurgs'' šajā spēlē ļoti bieži centās gūt vārtus no tāliem centrējumiem, kā arī ik pa laikam nekautrējās izdarīt arī kādu bīstamu sitienu uz Krūmiņa sargātajiem vārtiem. Viens no tādiem bija arī sekmīgs - 45. minūtē ar spēcīgu un precīzu sitienu izcēlās Valērijs Afanasjevs un īsi pirms pārtraukuma panāca 2:0.

Otrais puslaiks iesākās līdzīgos laikapstākļos, dēļ kā arī netika veidoti kvalitatīvi un precīzi uzbrukumi. Mača rezultāts joprojām bija 2:0 un lai saglabātu iespēju uz atspēlēšanos, ''Jūrmalai'' bija jāgūst pēc iespējas ātrāk vārti. To arī spēles 61. minūtē paveica Ingus Šlampe, samazinot rezultāta starpību 1:2. Tas lika liepājniekiem atkārtoti censties gūt vēl vienus vārtus, lai atjaunotu drošu pārsvaru un 3 minūtes vēlāk par to parūpējās Iļja Šadčins, ar tālu sitienu panākot 3:1. ''Jūrmala'' gan galvas nenokāra – laukumā bija vērojams diezgan atklāts futbols, un 84. minūtē aktivitāte atmaksājās. Mihadjuka uz saviem vārtiem nopelnīja 11 metru soda sitienu, un pendeli droši realizēja Osipovs – 3:2. Reālas iespēja izglābties viesiem nebija, tādējādi ''Metalurgs'' izcīnīja loģisku uzvaru, turnīra tabula paceļoties uz ceturto vietu, jo Jūrmalas ''Spartaks'' Daugavpilī ar tādu pašu rezultātu zaudēja vietējai ''Daugavai''.

Vārti: Kamešs 8', Afanasjevs 45', Šadčins 65' – Šlampe 62', Osipovs 85' (11 m.s.s)

Spēles protokols

Pēcspēles komentāri:

FC ''Jūrmala'' galvenais treneris Vladimirs Pačko: ''Apsveicu pretinieku ar panākumu gan šodien, gan ar veiksmīgo startu Eiropas kausos, kur ''metalurgi'' Latvijai nopelnīja visvairāk punktu. Domāju, ka šīs dienas spēle skatītājiem patika. Saviem puišiem pirms mača teicu, ka pirmās 15 minūtes jāaizvada ļoti disciplinēti. Taču tas mums neizdevās, jo zaudējām vārtus. Nāvējošs mums bija liepājnieku otrais vārtu guvums, ko Afanasjevs mums iedeva līdzi uz ģērbtuvēm. Pārtraukumā noskaņojāmies cīnīties līdz galam, tomēr atgūt zaudēto vairs nevarējām. Spēles kvalitāti ietekmēja samērā lielās sastāva izmaiņas, tādēļ neparādījām tik saturīgu sniegumu kā iepriekšējās spēlē. Toties šoreiz mums klāt stāvēja veiksme ar ko gan bija par maz, lai gūtu punktus.''

SK ''Liepājas metalurgs'' treneris Dmitrijs Kalašņikovs: ''Mums šī spēle bija svarīga no vairākiem aspektiem. Pārējās četras komandas, kuras cīņas par medaļām aizvada savstarpējās spēles. Tādēļ iegūtie trīs punkti mums lieti noderētu turnīra tabulā. Tāpat saspringtais grafiks, traumas un spēlētāju diskvalifikācijas ir iecirtušas robus mūsu sastāvā. Šodien laukumā devās daudzi jaunie un tieši šo spēlētāju pašapziņai uzvara nāktu par labu. Ja pirms tam mūsu komandas sastāvā dominēja aizsardzības tipa spēlētāji, tad dotajā brīdī situācija ir tāda, ka laukumā ir jāsūta vairāk uzbrūkošā plāna spēlētāji. Trūkst balansa. Tāda šobrīd ir situācija un ja uzbrukumā skatītāji varēja priecāties par vairākām skaistām kombinācijām, tad mūsu spēle aizsardzībā sagādāja galvas sāpes. Taču mums nepieciešams ir rezultāts, ko šodien arī guvām.''