''Liepājas metalurgs'' savās mājās ar 2:0 uzveic Daugavpils ''Daugavu''

Šodien vienā no Latvijas futbola Virslīgas 15.kārtas mačiem SK ''Liepājas metalurgs'' uzņēma Daugavpils FC ''Daugava'' vienību. Uzvaru ar rezultātu 2:0 (1:0) izcīnīja liepājnieki, vārtus gūstot Afanasjevam un Kļavam.

Neskatoties uz to, ka spēli krietni aktīvāk iesāka viesi no Daugavpils, liepājnieki centās atbildēt ar pusātriem pretuzbrukumiem, taču tie pārsvarā noslēdzās, tā īsti nesākušies. 13. minūtē pie pirmā stūra sitiena tika liepājnieki, pēc tā pusmoments bija Oskaram Kļavam, kurš pēc entrējuma no labās malas ar galvu raidīja bumbu vārtos, taču Ikstens bija vietā, un rezultāts nemainījās. Pamazām situācija bija apgriezusies kājām gaisā – bumbu aizvien vairāk kontrolēja liepājnieki, un viesi mēģināja atbildēt ar pretuzbrukumiem. 17. minūtē Valērija Afanasjeva un Kļavas sadarbība pēc soda sitiena atkal pārvērtās sitienā pa vārtiem, taču arī šoreiz bez laimīgām beigām. 21. minūtē pirmais stūris arī pie liepājnieku vārtiem, un varēja izveidoties bīstams sitiens, taču daugavpilietis kritienā ar galvu neaizsniedzās līdz bumbai.

Mača rezultāts tika atklāts 34.minūtē, kad veiksmīgs soda sitiens no laukuma sāna padevās Afanasjevam, rezultātam kļūstot 1:0. Jāpiebilst, ka visai neveiksmīgi nospēlēja daugavpiliešu vārtsargs Kaspars Ikstens, uz kura sirdsapziņas, iespējams, ir šis vārtu zaudējums. Turpinājumā ar vien vairāk bīstamus momentus radīja daugavpilieši, taču vārti netika gūti un komandas devās pārtraukumā pie rezultāta 1:0, liepājnieku labā.

Sākoties otrajam puslaikam, aktīvāk cīņā devās daugavpilieši, kuru pūliņi bieži vien attaisnojās ar pretinieku noteikumu pārkāpumiem. Pateicoties tam, FC ''Daugavai'' jau otrā puslaika pirmo 15 minūšu laikā bija vairākas iespējas gūt vārtus no standartsituācijām, tiesa, neviena no tām netika realizēta. 62.minūtē tieši aiz soda laukuma līnijas kārtējo pārkāpumu izdarīja liepājnieki. Pēc pirmās izspēles bumba lidoja spēlētājos, taču epizodes brīdī pārkāpumu izpelnījās Mindaugas Bagužis, kas daugavpiliešiem deva atkārtotu iespēju izpildīt soda sitienu, taču arī otrais piegājiens nebija sekmīgs. otros vārtus liepājniekiem izdevās gūt 72.minūtē, kad to ar 11 metru soda sitiena palīdzību izdarīja Oskars Kļava. Šo iespēju izkārtoja Roberts Savaļnieks, kurš, traucoties uz vārtiem, tika neatļauti apturēts. Atlikušajā laikā daugavpiliešiem tā arī neizdevās šīs dienas mačā pārspēt veiksmīgu spēli aizvadošo Pāvelu Šteinboru, mačam noslēdzoties 2:0 liepājnieku labā.

Pēcspēles komentāri:

FC ''Daugava'' galvenais treneris Ivans Tabanovs: ''Spēle bija grūta. Abas komandas darbojās piesardzīgi, vairāk no aizsardzības. Tomēr pamanījāmies pirmajā puslaikā pēc standartsituācijas zaudēt vārtus. Spēles pārtraukumā aicināju komandu darboties viltīgāk un apņēmīgāk. Tomēr tas pret laukuma saimnieku labi organizēto aizsardzību rezultātu nedeva. Zaudējām vēl otros vārtus. Punktu šodien bijām pelnījuši. Diemžēl tāds ir futbols.''

SK ''Liepājas metalurgs''  treneris Dmitrijs Kalašņikovs: ''Šī spēle tās grūtības ziņā nebija izņēmums. Taču patīkami, ka beidzot guvām uzvaru. Šie trīs punkti mums bija svarīgi, tādēļ šodien laukumā devās pieredzējušie spēlētāji. Paldies spēlētājiem, kas prata gūt panākumu. Jā Šadčins ar savu spēli pret „Skonto” bija pelnījis spēlēt arī šodien. Taču šādā atbildīgā brīdī pret tik pieredzējušu pretinieku nācās izvēlēties līdzīgus ieročus. Mums ir vajadzīgs rezultāts. To šodien arī sasniedzām. Paldies skatītājiem kuri joprojām ir kopā ar mums.''

Vārtu guvēji: Afanasjevs 34', Kļava (11m.s.s.) 72'