FS METTA/Latvijas Universitāte pārsteidzoši uzveic liepājniekus

Par Virslīgas pēdējās kārtas pārsteigumu parūpējās FS METTA/Latvijas Universitāte, kas savā laukumā ar 1:0 uzveica spēcīgo ''Liepājas metalurgs'' vienību. Vienīgos vārtus studentu labā guva liepājnieks Mareks Zuntners.

Abas komandas sāka aktīvi, pirmajiem pie momenta tiekot liepājniekiem, kad Savaļnieks sita augšējā vārtu stūrī, taču vietā bija Biezais. Drīz pie lieliskas iespējas tika arī Gatis Kalniņš, kurš asā leņķī nonāca aci pret aci ar Doroševu, tomēr sita tam virsū. Spēle ritēja ātri, pie momentiem tiekot te vienai, te otrai komandai. Metalurgs varēja atklāt rezultātu pēc vairākiem stūra sitieniem, vienā no tiem Leilūgam no pāris metru attāluma sitot pāri vārtiem. Mettiešus glāba arī Biezais, kurš atlētiskā lēcienā atsita Kalna raidījumu no soda laukuma robežas, un arī veiksme, kad Karlsons no vārtu priekšas raidīja bumbu gar pašu stabu. Izturējuši vairākus bīstamus liepājnieku uzbrukumus, prettriecienu sāka veidot studenti. Bīstamu Gabova piespēli gar vārtiem pārtvēra Doroševs, Skābardis ar galvu sita gar stabu, bet Zuntners izdarīja to, kas citiem neizdevās. Pallo no malas iegāja soda laukumā un piespēlēja vārtsarga laukumā esošajam Kalniņam, bumba atlēca uz soda laukumu vidu, kur to uztvēra Zuntners sitot vārtu augšējā stūrī 1:0. Atlikušajās minūtēs lielisku tālsitienu gar stabu nozibināja Kamešs un puslaiks bija noslēdzies.

Otrajā puslaikā jau no pirmajām minūtēm toni laukumā noteica SK Liepājas Metalurgs, kuri kontrolēja bumbu un visiem spēkiem centās gūt vārtus. Tuvu tam jau puslaika sākumā bija Šadčins, kura sitiens lidoja tikai nedaudz virs mērķa. FS METTA/Latvijas Universitāte prasmīgi aizsargājās un momenti pie studentu vārtiem radās reti. Saspringums un spriedze gan tur bija bieži viesi, taču, par spīti tam, mettieši savus vārtus nosargāja, svinot fantastisku uzvaru un izraujot 8. vietu.

Latvijas futbola Virslīga, 36.kārta

FS METTA/Latvijas Universitāte - SK Liepājas metalurgs

1:0 (1:0)

Vārti: Zuntners 39'

Preses konference:

Pēcspēles komentāri:

SK ''Liepājas metalurgs'' treneris Dmitrijs Kalašņikovs: "Vispirms apsveicu "Mettu" ar uzvaru un vietas saglabāšanu Virslīgā. Runājot par spēli, uzskatu, ka 1. puslaikā mums bija pārsvars, it sevišķi tā pirmajā daļā. Bija arī momenti, kurus nerealizējām. Pretiniekam arī bija viens izteikts moments, bet mums bija vairāk - vārti brieda, taču neizdevās tos gūt, un tā spēle mums pajuka. 2. puslaikā veicu uzreiz divas maiņas un gandrīz uzreiz vēl divi spēlētāji guva traumas. Pēc tam spēle kļuva haotiska - arī no pretinieku puses, kuri gribēja saglabāt pozitīvo rezultātu. Tādā laukumā svarīga bija arī disciplīna un pašatdeve. Pretinieks uzvarēja vairāk divcīņas, viņiem spēlēt šeit bija ērtāk - redzams, ka viņi jau zina, kā izmantot šo laukumu savā labā. Mazais laukums ierobežoja mūsu malējos pussargus - kaut gan Kamešam šis tas sanāca, tas nebija tik daudz, cik būtu bijis plašākā laukumā. Kopumā "Metta" uzvarēja pelnīti, kaut arī skaidrs, ka spēle varēja iegrozīties citādi. Pretiniekam bija mērķis saglabāt vietu Virslīgā, bet mums tās cerības [izraut trijnieku] bija mazākas."

FS ''METTA/Latvijas Universitāte'' galvenais treneris Andris Riherts: "Paldies par labajiem vārdiem. Skaidrs, ka ir liels prieks par palikšanu Virslīgā - man tiešām ir liels gods būt kopā ar šiem spēlētājiem. Ceru, ka arī nākotnē viņi augs un attīstīsies. Viņi šodien izdarīja to, kas bija jāizdara - jāizcieš, jāiztur, jāgūst vārti un jārada prieka sajūta gan skatītājiem, gan arī pašiem sev. Tomēr pirmā sezona Virslīgā, lieliska pieredze daudziem. Ja mēs gribam iet uz priekšu un attīstīties, tad mums jāspēlē Virslīgā.

Vērtējot spēli, piekrītu, ka liepājnieki 1. puslaikā bija nedaudz aktīvāki, bet mūsu priekšrocība bija tāda, ka mēs trāpījām vārtu rāmī - viņiem bija viens sitiens, mums trīs. No trijiem viens bija rezultatīvs. Pārējos statistikas rādītājos bija līdzīgi - vienīgi stūra sitienus viņi padeva vairāk. Jā, skaidrs, ka laukums šeit ir ātrāks, spēle ir ļoti dinamiska - to mēs jūtam arī paši uz savas ādas, sevišķi sezonas sākumā. It kā šeit bijām trenējušies, bet nebijām pieraduši, ka arī pretinieks var tik ātri spēlēt. Šobrīd mēs esam adaptējušies un ar jebkuru komandu varam šeit spēlēt un, protams, tikai pašaizliedzīgi cīnoties, varam uzvarēt. Prieks, ka esam otro reizi mājās uzvarējuši liepājniekus un prieks arī par 8. vietu Virslīgā."