''Liepājas metalurgs'' ar 4:0 uzvar Rīgas ''Daugavu''

Šodien Liepājas ''Daugavas'' stadionā SK ''Liepājas metalurgs'' uzņēma Rīgas ''Daugavu''. Pārliecinošu uzvaru ar 4:0 (1:0) izcīnīja liepājnieki.

Jau pašā mača ievadā lieliska iespēja atklāt rezultātu bija Ģirtam Karlsonam, taču bumba lidoja garām vārtiem. Kopumā cīņa aizritēja ar ievērojamu mājinieku pārsvaru, kas spēles pirmajā puslaikā vēl neatspoguļojās uz rezultāta tablo. Mača 33. minūtē tuvu rezultāta atklāšanai bija Vladimirs Kamešs, taču šoreiz vēl rīdzinieku vārtsargs netika pārspēts. Mājinieku pārdzīvojumi par šo nesekmīgo epizodi nebija ilgi, jo 2 minūtes vēlāk jau pieminētais Kamešs rezultātu tomēr atklāja - pēc skaistas saspēles ar Riti Leliugu uzbrukumu noslēdza viens no metalurga rezultatīvākajiem uzbrucējiem, panākdams 1:0. Atlikušajās pirmā puslaika minūtēs rezultāts vairs nemainījās un komandas pārtraukumā devās pie minimāla mājinieku pārsvara.

Neilgi pēc 2.puslaika sākuma liepājnieki rezultātu dubultoja - saņēmis īsu piespēli no Ģirta Karlsona, vārtus guva Jurģis Kalns un rezultāts kļuva 2:0. Spēles turpinājumā tika apgāzti rīdzinieku trenera Jurija Popkova izteikumi, ka šis pretinieks komandai ir parocīgs - 3:0 panāca 2.vārtu autors Jurģis Kalns. Spēlei punktu 90. minūtē pielika Valērijs Afanasjevs - 4:0 un Rīgas ''Daugava'' savu likteni izšķirs noslēdzošajā Virslīgas čempionāta kārtā. Jāpiebilst, ka tuvu dāvanas sagādāšanai liepājniekiem bija FK ''Ventspils'', kas apbrīnojamā kārtā guva 2 vārtus 2 minūtēs un prata uzveikt ''Jūrmalu'', kas bija izvirzījusies minimālā vadībā.

Latvijas futbola Virslīga, 35. kārta

SK Liepājas metalurgs - FK Daugava Rīga

4:0 (1:0)

Vārti: Kamešs 35’, Kalns 54’, 70’, Afanasjevs 90'

Pēcspēles komentāri

FK ''Daugava Rīga'' komandas galvenais treneris Jurijs Popkovs: ''Šodien pirms spēles izvēlējos tādu sastāvu, kas ļautu mums veiksmīgāk aizsargāties. Spēlējot ar šādu sastāvu spēle mums nevedās. Pārtraukumā nedaudz pārkārtojāmies un spēle uzlabojās. Taču kļūdas aizsardzībā šodien mums nekādu variantu neatstāja un „Liepājas metalurgs” guva pelnītu uzvaru. Problēmas aizsardzībā mums un laikam jāsaka, ka arī Liepājas komandai ir visas sezonas garumā. Cītīgi strādājam, lai tās novērstu taču pagaidām rezultātu tas nav devis.

Neatceros kad pēdējo reizi Latvijas čempionātā ir bijusi situācija, ka pirms pēdējās kārtas nav zināma komanda, kurai nāksies pamest virslīgu. Situācija saspringta, bet viss ir mūsu rokās. Gulbenei zaudēt nedrīkstam, jo tad viņi mūs apsteigs. Ceru, ka mums palīdzēs arī „Liepājas metalurgs”, jo, kamēr ir kaut niecīgākās cerības iegūt medaļas ir jācīnās līdz galam.''

SK ''Liepājas metalurgs'' komandas treneris Dmitrijs Kalašņikovs: ''Prieks par rezultātu. Šogad neesam skatītājus lutinājuši ar pārliecinošām uzvarām tāpēc patīkami, ka komanda cīnās līdz galam un pēdējā mājas spēlē pašiem izturīgākajiem līdzjutējiem dāvājām četrus vārtu guvumus. Pašu spēli var vērtēt dažādi. Ir lietas, kas mums padodas labi un ir lietas, kuras mums padodas pat ļoti labi. Tajā pašā brīdī man jāpiekrīt kolēģim, ka ar aizsardzības spēli mums nav izdevies tikt galā. Daļa problēmas slēpjas koncentrācijā, daļa meistarībā. Tāpat mums dzīvi vieglāku nepadarīja pārmaiņas, kuras komandu skāra sezonas laikā. Ja uzbrukumā ieguvām pastiprinājumu Ģirta Karlsona un Rita Leliugas personās, tad aizsardzības līnijā pretēji, bija vienīgi zaudējumi. Šobrīd sastāvā mums divi nomināli aizsargi no tiem, kas šo sezonu sāka. Nākas meklēt risinājumus un ne vienmēr tie nostrādā.''