''Liepājas metalurgs'' turpina pārliecinoši, 3 punkti arī Jūrmalā

Šodien Latvijas futbola Virslīgas ietvaros SK ''Liepājas metalurgs'' viesos ar rezultātu 3:0 (1:0) uzveica Jūrmalas ''Spartaku''. Divus vārtus guva Valērijs Afanasjevs, savukārt viens precīzs sitiens arī Ritim Leliugam.

Skatītājiem ilgi nebija jāgaida līdz pirmajam vārtu guvumam. To 9.minūtē realizēja augusta Virslīgas labākais spēlētājs Ritis Leliuga, kurš pēc reida cauri pretinieku aizsardzībai sita nekļūdīgi. Spēles turpmākā cīņa attīstījās bīstamos momentos uz abu komandu vārtiem, kas kopumā veidoja spraigu un aizraujošu futbolu. Neskatoties uz to, pirmo reizi nopietnā spēlē ''metalurgu'' vārtsargs Pāvels Doroševs iesaistījās vien 29.minūtē, kad savus vārtus nācās glābt pēc Patrika Tvumasi sitiena. Jāpiebilst, ka ''Spartaks'' nav guvis 3 spēles pēc kārtas, līdz ar to likumsakarīga bija komandas uzbrucēju apņemšanās beidzot to labot. Pirmajā puslaikā gan spēlētājiem to neizdevās izdarīt, tiesa, arī liepājnieku vīri vārtu guvumu šajā puslaikā vairs neiespēja un komandas pārtraukumā devās pie rezultāta 1:0.

Otrā puslaika pirmais moments piederēja viesiem, kurš arī bija precīzs - pēc Doroševa tālu sistās bumbas pa to netrāpīja Konstantīns Budilovs, un Afanasjevs pēc māņkustības no 16 metriem pārspēja Vlasovu. Mača turpinājumā metalurgs nedaudz piebremzēja savus apgriezienus, taču tas nenozīmēja par uzbrukumu skaitu samazināšanos. Komandai radās vēl jo vairāk iespējas uzbrukt no standartsituācijām, kādu arī spēles 69. minūtē realizēja 2.vārtu autors Valērijs Afanasjevs. Pieredzējušais spēlētājs pa taisno no soda izspēles guva savus otros vārtus šajā spēlē, sezonas kontu papildinot līdz 9! Mača turpinājumā gan ''Spartaka'' apņemšanās gūt vārtus nemazinājās, kas izpaudās arī komandas cīņassparā. Diemžēl, vienā no epizodēm radās arī emociju pārplūdums, no kā izcēlās arī asumi. Pašā mača izskaņā gūt vārtus bija abām komandām, taču tas vairs nenotika un ''Liepājas metalurgs'' no Jūrmalas mājās pārved 3 punktus un šī brīža 2.vietu kopvērtējuma tabulā.

PJFS/FK Spartaks - SK Liepājas metalurgs

0:3 (0:1)

Vārti: Leliuga 9', Afanasjevs 49'; 69'

Spēles protokols

Pēcspēles komentāri:

JPFS/FK Spartaks treneris Viktors Terentjevs: "Nevaram iesist? Jā, nevaram, paši redzat. Paskatieties statistiku - spēlē ar "Daugavu" (D) izdarījām 22 sitienus pa vārtiem. Nezinu... treniņos it kā paveicam darba apjomu - varbūt neveicas, varbūt trūkst meistarības. Tas summējas. Jā, šodien mums bija mazāk sitienu, bet citās gan netrūka iespēju. Paši redzējāt - pret "Skonto" bija izgājiens viens pret vienu. Komfortablā pozīcija? Kāds tur komforts, tikai 1. vieta var būt komfortabla. Motivācijas pietiek - puiši ir jauni, grib sevi pierādīt. Sezona drīz beigsies, palikušas sešas spēles - jāparāda spēcīgajām komandām nākamās sezonas kontekstā, varbūt kādu uzaicinās uz spēcīgāku klubu. Tāpēc varu teikt, ka motivācijas vienmēr ir pieticis. "Gulbene"? Uzdevums tikai viens - uzvarēt."

SK ''Liepājas metalurgs'' treneris Dmitrijs Kalašņikovs: "Mums bija plāns, kā uzvarēt, nevis tikai parādīt skaistu futbolu. Pret "Spartaku" ir grūti, interesanti, bet tai pašā laikā ir iespējams arī spēlēt, jo viņi paši spēlē un ļauj pretiniekam spēlēt. Viņi spēlē uzbrūkošu futbolu, dažreiz pat pārāk uzbrūkošu, kas ļauj, ja tev ir meistarība, to izmantot. Mēs tam gatavojāmies, spēle izvērtās pēc mūsu plāna - gribējām spēlēt uz pretuzbrukumiem un neļaut viņiem izmantot brīvās zonas. Izdevās vienu pretuzbrukumu ātri realizēt. 1. puslaikā "Spartakam" bija pārsvars bumbas kontrolē, toties 2. puslaikā izpaudās mūsu pārākums funkcionālā ziņā. Pie 2:0, manuprāt, drīzāk brieda mūsu trešie vārti, nevis viņu pirmie. Protams, izpaudās arī individuālā Afanasjeva meistarība. Tomēr arī viņiem ir individuāli spēcīgi futbolisti, taču mēs kā komanda spēlējām labāk, pareizāk.

Ar ko esmu neapmierināts? Ziniet, trenerim tā nepieklātos teikt, taču šobrīd, kad visas izšķirošās spēles iet viena pēc otras, primārais ir rezultāts un lietas, kas konkrētā spēlē neapmierina, aiziet otrā plānā. Vairāk ir jādomā par atjaunošanos, futbolistu paslavēšanu un motivēšanu.

Šodien spēlējām ar diviem balsta pussargiem, nevis vienu, lai netrūktu balansa starp aizsardzību un uzbrukumu. Jau esmu to teicis, bet šosezon ir tā, ka katra vadošās komandas neveiksme tiek uzskatīts kā punktu zaudējums, nevis otras komandas nopelns. Jebkurā gadījumā, domāju, ka līdz pat pēdējai kārtai katrai no četrām komandām saglabāsies izredzes - vismaz uz medaļām. Zelta medaļas? Grūti spriest, mums tagad katra nākamā spēle ir tā svarīgākā. Situācija ir tāda, ka ar katru uzvarētu spēli tuvojamies zeltam, bet ar katru neuzvarētu - attālināmies no medaļām."