''Metalurgs'' uzvar Kurzemes derbijā un kopvērtējumā panāk ''Ventspili''

Šodien Liepājā risinājās Virslīgas čempionāta Kurzemes derbijs, kurā uzvaru ar 1:0 (1:0) izcīnīja ''Liepājas metalurgs''. Vienīgos vārtus spēles 15.minūtē guva Ģirts Karlsons.

Spēle iesākās ātrā tempā, kas allaž ļoti patīk līdzjutējiem. Pēc viesu komandas pirmajām stūra standartsituācijas izspēlēm sekoja arī mājinieku prettrieciens, kur noslēdzošajā uzbrukuma daļā vien nedaudz garām vārtiem ar galvu sita Karlsons. Kas liepājniekam neizdevās šajā epizodē, izdevās mirkli vēlāk - 15.minūtē Karlsons izvirzījās vienatnē pret vārtsargu un meistarīgi raidīja bumbu vārtos, panākot 1:0. Pēc šī notikumu pavērsiena liepājnieki turpināja spēli nedaudz piezemētākā tempā, turpretī ''Ventspilij'' uzbrūkot arvien vairāk. Neskatoties uz to, sanākušie līdzjutēji varēja elpu aizrautīgi sekot līdzi liepājnieku bīstamajiem pretuzbrukumiem, kas tribīnēs veicināja raibu emociju vilni visa puslaika garumā. Arī mača izskaņas bīstamākie momenti tika organizēti liepājnieku izpildījumā, tomēr otrie vārti nesekoja un komandas devās pārtraukumā pie rezultāta 1:0.

Līdzīgā manierē kā pirmais, iesākās arī otrais puslaiks. Pēc bīstama ventspilnieku pussarga Gļimanova sitiena, kuru tvēra Doroševs, sekoja mājinieku atbilde, un piedevām ne viena vien. Bīstami uzbruka gan Afanasjevs, gan arī Kamešs, tomēr rezultāts palika nemainīgs. Mača turpinājumā iniciatīva acīm manāmi piederēja viesiem, tomēr šodien nebija ventspilnieku diena - reti kurš uzbrukums vērtējams kā draudus nesošs Pāvela Doroševa sargātajiem vārtiem, kā arī pats vārtsargs šodien demonstrēja stabilu un drošu spēli, kas, iespējams, morāli ietekmēja arī sāncenšus. Mača izskaņā FK Ventspils spēlētāji tika gan pie bīstamiem soda sitieniem, gan stūra izspēlēm, taču neko tuvu vātu guvumam neizveidoja. Uzvaru 1:0 svinēja liepājniekiem, tā saglabājot labas izredzes uz medaļām un teorētiski par cerības uz pirmo vietu. Vēl jo interesantāks solās būt šīs sezonas pēdējais Kurzemes klubu mačs jau pēc nedēļas Ventspilī.

SK Liepājas metalurgs - FK Ventspils

1:0 (1:0)

Vārti: Karlsons 15'

Spēles protokols

Pēcspēles komentāri:

FK ''Ventspils'' galvenais treneris Jurģis Pučinskis: ''Ar rezultātu un pirmā puslaika sākumu neesmu apmierināts. Pārējo spēles daļu aizvadījām labi. Kontrolējām bumbu, bijām gatavi cīnīties. Kaut kur pietrūka veiksmes kā iepriekšējās spēlēs, kurās guvām uzvaras. Laikam bijām izsmēluši savu limitu. Ar futbolistu sniegumu esmu apmierināts. Pārmest negribēšanu cīnīties un uzvarēt nevaru nevienam, to pēc spēles zēniem ģērbtuvēs arī pateicu. Jāgatavojas nākamajai spēlei.

Citiem šīs dienas rezultātiem līdzi īpaši nesekoju, jo ja uzvaram tad pārējie var spēlēt kā grib. Cerības tikt pie zelta medaļām vēl neesam galīgi zaudējuši. Viesiem priekšā vēl pietiekami daudz spēļu.''

SK ''Liepājas metalurgs'' treneris Dmitrijs Kalašņikovs: ''Galvenais šoreiz ir gūtie trīs punkti. Domāju, ka tos ieguvām pelnīti. Šodien mūsu rokās bija vairāk trumpju un tos izdevās pareizajā laikā izspēlēt. Pirmajā puslaikā mums bija vēl divas labas vārtu gūšanas iespējas. Realizējot tās varējām jau mača likteni izšķirt pirmajā puslaikā. Kaut gan zinot mūsu komandu arī triju vārtu pārsvars uzvaru negarantē. Pretinieks, it sevišķi spēles otrajā puslaikā vairāk kontrolēja bumbu un veidoja uzbrukumus. Taču mēs uzbrukām bīstamāk.

Šobrīd par otro vietu jau cīnās trīs komandas. Kaut gan pēc nākamās kārtas situācija var mainīties. Arī Daugavpils vēl nevar justies pilnībā droši. Mūsu izredzes uz zeltu? Kamēr turpināsim uzvarēt, tās tikai palielināsies. Taču tas nebūs viegli, jo nākamajā spēlē mūs atkal būs jāveic izmaiņas sastāvā.''