FS ''METTA/Latvijas Universitāte'' uzvar arī Rīgas ''Daugavu'' un pakāpjas uz 7.vietu

Šodien Latvijas futbola Virslīgas 29. kārtas ietvaros FS ''METTA/Latvijas Universitāte'' savā laukumā spēja nosargāt iegūto pārsvaru un uzvarēt Rīgas ''Daugavu'' ar rezultātu 4:3 (3:0).

Spēle iesākās lēnīgi, taču drīz vien uzņēma tempu. Pirmajiem iespēja bija viesiem, kad vārtu rāmī no soda sitiena spēra Gramovičš. Biezais bija vietā. Arī turpinājumā vairāki pusmomenti Daugavas izpildījumā. Daugavieši arī vairāk kontrolēja bumbu, kamēr studenti meklēja iespējas pretuzbrukumos. Pa kreiso malu veiksmīgi izlauzās Milašēvičs, taču sitiens no asa leņķa Vaičulim problēmas nesagādāja. Puslaika vidū perfekta iespēja radā ''Daugavai'', pēc centrējuma no metra pie brīva sitiena tika Ziļš, taču arī šoreiz vietā bija Ziļs. Mirkli vēlāk rezultātu atklāja saimnieki. Pēc Parfjonova un Pallo sitieniem bumba atleca pie Loginova, kurš sita tukšos vārtos. Sajutuši vārtu garšu, FS METTA/Latvijas Universitāte turpināja būt aktīvi un, noturējuši pretinieku ofensīvu, puslaika beigās dubultoja pārsvaru. Vaičulis atvairīja Loginova raidījumu un pie bumbas pirmais bija Pallo sitot to tīklā 2:0. Ar to puslaiks vēl nebeidzās. Jau nākamajā minūtē mettieši panāca 3:0. Pallo uz malu piespēlēja Milašēvičam, bet viņš ar lielisku šāvienu sita zem pārliktņa.

Otro puslaiku aktīvi iesāka mettieši, iesitot vēl vienus. Artūrs Pallo asprātīgi pieturējis bumbu iespēlēja to soda laukuma malā, no kurienes Mārtiņš Milašēvičs sita pret stabu un vārtos 4:0. Drīz vien varēja krist arī piektie. Romana Rožkovska sitienu ar grūtībām atvairīja Vaičulis, bet Loginovam atkārtoti uzsit neļāva. Vēl pēc mirkļa nedaudz gar stabu sita Kalniņš un divu vārtu autors Milašēvičs. ''Daugava'' izskatījās zaudējusi cerības, taču tās atguva Ziļs, kurš ar skaistu raidījumu realizēja soda sitienu 4:1. Spēle sagriezās kājām gaisā, un arvien vairāk uzbrukt sāka viesi. Uz maiņu iznākušais Višņakovs vēl paspēja trāpīt pa vārtu stabu, bet turpmākās minūtes jau pagāja ''Daugavas'' zīmē. Vispirms pēc kļūdas piespēlē vēl vienus vārtus atguva Gramovičs, bet vēl pēc neilga laika pēc stūra sitiena rezultāts tika samazināts līdz minimumam 4:3, to paveicot Vitālijam Ziļam. Spēles izskaņa bija ļoti nervoza. Daugava ar visiem spēkiem gāja uz priekšu, taču brīnumu, kā to izdarīja pāris kārtas iepriekš pret liepājniekiem, paveikt nespēja. FS METTA/Latvijas Universitāte savas pozīcijas noturēja un varēja svinēt uzvaru.

Vārti: Loginovs 33', Pallo 45', Milašēvičs 45+1'; 58' - Ziļs 69'; 88', Gramovičs 85'

Spēles protokols

Pēcspēles komentāri:

FK ''Daugava Rīga'' treneris Aleksandrs Proskurņins: ''Mēs izveidojām daudz vārtu gūšanas momentus un arī guvām trīs vārtus, kas nav slikti,  taču veiksme šoreiz bija vairāk FS METTA/Latvijas Universitāte komandas pusē. Vai mums  pietrūka Gripa? Jā, protams. Mums katra spēlētāja iztrūkums ir jūtams. Var teikt, ka ar  savu nesavaldību viņš mūs ir pievīlis, jo tagad visas spēles ir ļoti svarīgas.''

FS ''METTA/Latvijas Universitāte'' galvenais treneris Andris Riherts: ''Piekrītu, ka veiksme vairāk bija mūsu pusē, gan pirmajā puslaikā, gan arī visā spēlē. Par  pirmo puslaiku esmu apmierināts, kaut gan iesākām ne visai. Patika pašatdeve, pie  pirmajiem vārtiem savācām trīs atlēkošās bumbas pretinieku soda laukumā. Pozitīvi arī  tas, ka nenobijāmies no tā ka tika satraumēts Zuntners. Patiesībā maiņa sanāca ļoti  veiksmīga. Pallo gan pats guva vārtus gan piespēlēja visos pārējos vārtu guvumos. Otrajā  puslaikā iespējams par sliktu nostrādāja mūsu jaunība un mazā pieredze. Uztaisījām sev  saspringtas spēles beigas. Pretinieki bija tuvu varoņdarbam. Labi, ka viss šādi beidzās.  Kā esmu apmierināts ar izdarītajām maiņām? Par Pallo jau minēju. Tā maiņa noteikti  izdevās. Višņakovs nebija spēlējis ļoti ilgi. Rezultāts bija 4:0 un Gatis bija devies  laukumā ar traumu, viņam viss plecs bija nobindēts. Iznāca kā ar bruņām. Domāju, ka ar  šādu pārsvaru vajadzētu pietikt, tomēr jāpieradina arī Juris (Višņakovs) pie spēļu  prakses. Milašēviča sniegums? Es pieminētu ne tikai viņu, bet arī Loginovu, kurš pēdējā  laikā ir labā formā. Kāpjot nākamajā līmenī agri vai vēlu ir kāds kurš atveras un izšauj.  Svarīgi, lai tas nav tikai uz pāris spēlēm. Līmenis ir jānotur. Ja esi nospēlējis savu  labāko spēli, ar katru reizi tā latiņa ir jāpaaugstina un jāpāriet vēl augstākā līmenī.''