Rīgas ''Daugava'' un FS ''METTA/Latvijas Universitāte'' spēlē neizšķirti

Šīs dienas vienīgajā Latvijas futbola Virslīgas spēlē tikās FK ''Daugava Rīga'' un FS ''METTA/Latvijas Universitāte''. Lai arī abām komandām bija ļoti nepieciešama uzvara un 3 punkti, mačs noslēdzās neizšķirti 1:1 (1:1). Mājinieku rindās vārtus guva Oļegs Solovičs, bet studentiem atzīmējās Kalvis Grāveris.

Spēle iesākās nedaudz lēnīgi, bumbu vairāk pieturot laukuma saimniekiem. Par spīti tam, sākums veiksmīgāks izrādījās studentiem. Skābardis centrēja soda laukumā, un tur pirmais pie bumbas bija Kalvis Grāveris, kurš, sitot ar galvu, panāca 1:0. Sajutuši vārtu garšu, mettieši metās uz priekšu un pēc asas Gabova piespēles soda laukumā varēja pārsvaru dubultot. Turpinājumā spēle nomierinājās un vairāk uzbrukt sāka mājinieki. Neveiksmīgs FS METTA/Latvijas Universitāte komandai izrādījās viens no stūra sitieniem. Pēc centrējuma burzmā pie bumbas tika kāds no daugaviešiem un sita to vārtos. Puķītis raidījumu gan atvairīja, taču līnijtiesnesis ziņoja, ka bumba šķērsojusi vārtu līniju un 1:1. Atguvuši vienus vārtus arī turpinājumā, bīstamāki bija Daugavas futbolisti. Divas reizes glābt nācās arī Biezajam, kurš atsita tālsitienu vārtu augšējā stūrī, kā arī tvēra spērienu no ļoti tuvas distances. Pēc pirmā puslaika neizšķirts.

Spītējot karstumam, otrais puslaiks tika uzsākts aktīvi un bija redzams, ka abas komandas nevēlas samierināties ar neizšķirtu. Momenti bija abām vienībām, taču nevienam no vārtsargiem glābt nevajadzēja. Studentiem laba iespēja bija pēc Milašēviča izrāviena pa malu, diemžēl viņa piespēli Pallo pārtvēra daugaviešu vārtsargs. Vēl viens moments bija Loginovam, taču viņa sitiens ar galvu pēc centrējuma lidoja vārtiem secen. Daugavā tuvu vārtu guvumam bija Kārkliņš, bet arī viņa sitiens ar galvu lidoja garām. Spēles izskaņā FS METTA/Latvijas Universitāte uzbrukumā sūtīja arī Mārci Savinovu. Uzreiz pēc maiņas vēl viena iespēja bija Loginovam, taču atkal sitiens ar galvu lidoja garām. Mettieši ļoti vēlējās izcīnīt uzvaru, taču gan pēc Parjonova, gan Milašēviča sitieniem Daugavu glāba Vaičulis. Pēdējās sekundēs studenti ieguva iespējas izpildīt soda sitienu. Pēc centrējuma Puķītis sita ar galvu, Vaičulis izmisīgā lēcienā bumbu atsita, bet Gabovs ar atkārtotu sitienu sita pāri tukšiem vārtiem. Līdz ar to mačs noslēdzās neizšķirti 1:1, ar ko pilnībā apmierināta nav neviena no vienībām.

Pēc iegūtā punkta FS ''METTA/Latvijas Universitāte'' paliek kopvērtējuma pēdējā vietā, taču ''Daugavai'' šis punkts deva iespēju apsteigt FB ''Gulbene'' un pacelties uz 6.vietu.

Vārti: Solovičs 28' - Grāveris 9'

Spēles protokols

Pēcspēles komentāri:

FS "METTA/Latvijas Universitāte" galvenais treneris Andris Riherts: "Spēle šādos apstākļos varbūt nebija tik skatāma, taču bija diezgan daudz vārtu gūšanas momentu, un tie pat bija neslikti. Veiksmes un arī meistarības trūkums liedza kādai no komandām uzvarēt. Pēdējais sitiens bija mums, taču vēl pirms tam labs moments bija Edgaram Kārkliņam, kad viņš neizšķīrās par sitienu, bet mēģināja apspēlēt aizsargu. Mums bija jāsaka pēdējais vārds, taču to neizdarījām. Čempionātā būs vēl viena spēle pret "Daugavu", cerams, tajā izdosies uzvarēt.

Raksturu jāparāda. To ieslēdzām tikai pēc tam, kad ielaidām. Mums pēc vārtu gūšanas bija viens ļoti labs moments panākt 2:0, taču pretinieku aizsargs to neļāva. 4-5 no "Daugavas" pirmā puslaika 10 stūra sitieniem bija mūsu nesavākšanās rezultātā. Principā paši sevi sodījām. Viņi nevarēja, paši sev iesitām."

FK "Daugava Rīga" treneris Aleksandrs Proskurņins: "Manuprāt, pirmajā puslaikā iniciatīva piederēja mums, izpildījām 10 stūra sitienus, kamēr pretiniekam bija tikai viens. "Metta" spēja izmantot savu iespēju. 2. puslaiks bija pretējs. Jāpateicas Vaičulim, kurš trīs epizodēs izglāba un ļāva nospēlēt neizšķirti. Laukumā bija karsti gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Noskaņojām puišus uz uzvaru, taču neizdevās.''

Pēc spēles asumi izcēlās abu galveno treneru starpā. Rihertam bija vārdu apmaiņa arī ar Kārkliņu, taču pēc spēles "mettiešu" treneris atzina, ka konflikta nav: "Viss kārtībā. Karsti bija."