FS ''METTA/Latvijas Universitāte'' izglābjas pret ''Jelgavu''

Šodien Zemgales Olimpiskajā centrā notiekošajā mačā starp FK ''Jelgava'' un FS ''METTA/Latvijas Universitāte'' rīdzinieki vien spēles 90.minūtē pamanījās izlīdzināt rezultātu, tādejādi izcīnot svarīgu punktu, mačam noslēdzoties neizšķirti 1:1 (0:0).

Abas komandas iesāka piesardzīgi, jo, kā zināms, likme ir ļoti augsta. Pirmie nopietni uzbrukt sāka viesi. Vispirms Mārtiņa Milašēviča sitiens no izdevīgas pozīcijas tika bloķēts, bet pēc mirkļa Grigorjevs tvēra bumbu pēc bīstama Mārtiņa raidījuma ar galvu. Veiksmīgi nospēlējuši pie saviem vārtiem, iniciatīva vairāk pārgāja jelgavnieku pusē. Lielisks moments pēc stūra bija Soumalijam, taču Biezais ar pirkstu galiem bumbu aizsniedza. Kopumā abu komandu izpildījumā varējām vērot vairākas kļūdas laukuma vidusdaļā, pēc kurām ātros uzbrukumos aizsteidzās te vieni, te otri. Puslaika beigās atkal vairāk saimniekoja FK Jelgava, kuru izpildījumā arī reālākā iespēja atklāt rezultātu. Pēc stūra sitiena kāds no jelgavniekiem ar galvu sita aptuveni no metra, bet pārsteidzošā kārtā Biezais atsita un arī tālāk pirmais pie bumbas bija kāds no studentiem, briesmas novēršot.

Otrās 45 minūtes ar bīstamu ielaušanos mettiešu soda laukumā sāka FK Jelgava, kuri arī kopumā bija aktīvāki. Tiesa, lielisks moments arī FS METTA/Latvijas Universitāte izpildījumā. Pretuzbrukumā aizskrēja Milašēvičs uz soda laukuma tālo malu, piespēlējot Kalniņam, taču viņa sitiens neizdevās. Jelgava turpināja dominēt un atkal mettieši atbildēja ar bīstamu pretuzbrukumu, šoreiz pēc Pallo piespēles Milašēvičs trāpīja vārtu rāmī, bet vietā bija mājinieku vārtsargs. Iespējams, lūzumu radīja studentu kapteiņa Rožkovska satraumēšana, jo pēc mirkļa Malašenoks, no soda laukuma malas ar planējošu sitienu pāri Biezajam izvirzīja vadībā mājiniekus. Inerces vadīti, jelgavnieki turpināja doties uz priekšu, tomēr ar laiku mettiešiem pārtverot iniciatīvu. Lai arī studenti centās uzbrukt, nekas patiesi bīstams netika izveidots un otrajiem vārtiem tuvāk bija laukuma saimnieki. Šķita spēle tā arī noslēgsies, taču kompensācijas laikā glāba veiksme un nepadošanās līdz pēdējai sekundei. Mārtiņš Milašēvičs izpildīja soda sitienu, Gatis Kalniņš novirzīja bumbu uz vārtu stabu, pie kura pirmais lēcienā bija Māris Savinovs 1:1! Ar to gan viss nebija beidzies. Vēl divas fantastiskas iespējas mājinieku izpildījumā. Abas ar izmisīgiem lēcieniem neitralizēja Biezais un spēle bija galā.

FK Jelgava - FS METTA/Latvijas Universitāte

1:1 (0:0)

Vārti: Malašenoks 67' - Māris Savinovs 90'

Spēles protokols

Pēcspēles momenti:

FS METTA/Latvijas Universitāte galvenais treneris Andris Riherts: "It kā tie vārtu gūšanas momenti mums bija un likās, ka 2. puslaikā mēs varētu vēl pielikt un sākt arī kontrolēt bumbu, taču diemžēl spēki bija tik daudz atdoti, ka "Jelgava", kas ur nedaudz vairāk pieredzējusi un meistarīgāka komanda, savus spēkus sadalīja, un mēs 2. puslaiku spēlējām praktiski bez bumbas. Beigās izcietām, turējām savu pozīciju un guvām pelnītus vārtus pašā mača izskaņā. Protams, ne bez veiksmes, bet vārti ir."

FK Jelgava galvenais treneris Dainis Kazakevičs: "Mums bija jāizcīna uzvara. Neizcīnījām to tikai pašu vainas dēļ. Tiem spēlētājiem, kuri izgāja uz maiņu un kuriem bija jābūt svaigiem, vajadzēja radīt dinamisku pāreju no aizsardzības pretuzbrukumā - brīžos, kad pretinieks iet lieliem spēkiem uz priekšu. Šie uz maiņu uznākušie futbolisti savu uzdevumu neveica. Bez šaubām spēlē, kurā bijām vadībā un bija arī pārsvars sniegumā, šāds iznākums ir vērtējams negatīvi. Pirms spēles apzinājāmies, ka ar uzvaru atrisinātu jautājumu par neizkrišanu. Šobrīd šis jautājums ir aktuāls. Domāju, līdz pēdējai kārtai nekas nebūs skaidrs, un mēs esam apbēdināti par rezultātu."