''Ventspils'' uzveic ''Spartaku'' un turpina cīņu par čempiona titulu

Šovakar Virslīgas čempionāta ietvaros JPFS/FK ''Spartaks'' Slokas stadionā uzņēma valsts čempioni FK ''Ventspils''. Pārliecinošu uzvaru ar 3:0 (2:0) izcīnīja viesi no Kurzemes.

Pirmais bīstamais moments jau 2.minūtē izveidojās pie mājinieku vārtiem, kad bumbu no distances pāri vārtiem raidīja Igors Tarasovs. Drīz vien savu vārdu teica arī viens no ''Spartaka'' līderiem Patriks Tvumasi, kura sitienu ne bez piepūles lēcienā atsita ventspilnieku vārtsargs Maksims Uvarenko. Arī mača turpinājumā aktīvi uzbrukumā darbojās Tvumasi, taču viņa raidītie sitieni nespēja sasniegt mērķi. Līdzīga cīņa laukumā saglabājās līdz pat aptuveni 30.minūtei, kad pretinieka soda laukumā tika nogāzts Ahmeds Abdultaofiks, kurš pats arī realizēja 11 metru soda sitienu, panākot 1:0. Ilgi nebija jāgaida arī līdz otrajam vārtu guvumam - pēc sekmīgas Abdultaofika piespēles bumbu vārtos raidīja Igors Tarasovs, tādā veidā nostādot mājiniekus neapskaužamā situācijā. Pirmais puslaiks ar šādu rezultātu arī noslēdzās.

Otrā puslaika ievadā vairākkārt aktīvi uzbrukuma mājinieki, parādot, ka komanda gatava cīnīties līdz pat beigām. Kamēr ''Spartaks'' turpināja nesekmīgi uzbrukt, vienā no pretuzbrukumiem ''Ventspils'' guva jau 3.vārtus, šoreiz izceļoties Vladislavam Kozlovam. Tikai pateicoties veiksmei un vārtu pārliknim 4 minūtes vēlāk rezultāts nekļuva jau 4:0, kad atkal bīstami uzbruka nule kā vārtus guvušais Kozlovs. Mača atlikušajā daļā komandas vēl apmainījās ar vairākiem bīstamiem uzbrukumiem, taču vārtu guvumi nesekoja un ventspilnieki varēja svinēt sauso uzvaru pēdējā sezonas spēlē pret ''Spartaku''.

Vārti: Abdultaofiks 33', Tarasovs 37', Kozlovs 66'

Spēles protokols

Pēcspēles komentāri:

FK ''Ventspils'' galvenais treneris Jurģis Pučinskis: "Šobrīd mums iekritis ļoti smags grafiks - daudz grūtu spēļu, kurās punkti ir ārkārtīgi nepieciešami. "Spartaks" bija tieši no šo komandu pulka, un man ir prieks, ka izcīnījām ļoti svarīgu uzvaru. Kā jau to gaidīju, otrā puslaika sākumā mums bija smags periods. "Spartaks" daudz uzbruka, taču liels paldies puišiem, ka viņi pārcieta grūtības un spēja gūt trešos vārtus. Pēc mača komandai teicu, ka tieši caur šādām uzvarām veidojas lielie panākumi [lasi - cīņā par titulu]. Tagad visas domas ir par nākamo tik svarīgo cīņu pret "Skonto", kas būs īsta "top" spēle."