''Ventspils'' spēles pēdējā minūtē izrauj uzvaru pār Daugavpils ''Daugavu''

Šodien 27. kārtas un 3. riņķa pēdējā cīņa FK ''Ventspils'' uzņēma čempionāta līderi Daugavpils FC ''Daugava''. Uzvaru pašā mača izskaņā izrāva ''Ventspils'', svinot panākumu ar 1:0. Vārtus guva Simonas Pauļus.

Spēles pirmie uzbrukumi piederēja viesiem no Daugavpils, taču drīz vien iniciatīvu pārņēma mājinieki, kuriem uzvara šajā mačā būtu lielākā vērtē kā ''Daugavai'' - ja Ventspils zaudētu, atrāviens līdz pirmajā vietā esošajai konkurentei būtu jau 11 punktu robežās, kas čempiona titula izcīnīšanu padarītu par praktiski nesasniedzamu mērķi. Lai nu kā, ''Ventspils'' spēles turpinājumā uzbruka vairāk, darot to gan pozicionāli, gan no standartsituācijām. Amizanta situācija izveidojās spēles 38.minūtē, kad pie ventspilnieku vārtiem tika nogāzts Mamuka Gongadze. Līnijtiesnesis mirkli pirms tam signalizēja par aizmugures stāvokli, taču galvenais mača arbitrs norādīja uz 11 metru soda sitienu. Šoreiz Gongadzes sitiens lidoja nedaudz garām vārtiem, faktiski strīdīgajai situācijai atrisinoties ar neplānotu kompromisu. Pirmā puslaika turpinājumā vārti īpaši vairs netika apdraudēti, tam noslēdzoties 0:0.

Līdz ar spēles 2.puslaiku cīņā iesaistījās Stenlijs Ibe, malā paliekot jau pieminētajam Gongadzem. Arī mājinieku rindās sekoja priekšējās līnijas atsvaidzināšana - spēli aktīvi aizvadošā Žigajeva vietā laukumā devās Josuke Saito. Tieši japāņu uzbrucējam Saito 71. minūtē bija lieliska iespēja izvirzīt mājiniekus vadībā. Ņerugals pēc spēcīga Vladislava Kozlova sitiena nespēja noturēt bumbu, bet Saito pārsita pāri vārtiem no dažiem metriem. Piecas minūtes vēlāk brīvs no 12 metriem pāri vārtiem aizšāva Simons Pauļus, taču šis futbolists par sevi lika atgādināt pašā mača izskaņā. Kad jau ritēja spēles kompensācijas laika pēdējā minūte, lielākā daļa skatītāju noteikti jau samierinājās ar milžu cīņas kārtējo bezvārtu neizšķirtu, taču tā nedomāja Pauļus - pēc partnera tāla auta izmešanas soda laukumā tieši Pauļus bija tas, kuram izdevās bumbu raidīt vārtos un atnest patiesi neviltotu prieku kā visai komandai, tā arī klātesošajiem futbola faniem. Likumsakarīgi, mačs noslēdzās uzreiz pēc šī vārtu guvuma.

Līdz ar uzvaru ''Ventspils'' pietuvojās 2.vietā esošajai ''Skonto'' vēl par 3 punktiem - tagad abas komandas šķir vien 4 punkti. Tajā pašā laikā jāatceras, ka ''Ventspils'' ir aizvadījusi par 1 spēli mazāk un jau tagad ir skaidrs, ka komandas liktenis izšķirsies tieši savstarpējās cīņās ar TOP 4 komandām.

Vārti: Pauļus 90+3'