''Ventspils'' nespēj gūt vārtus mājās, maču noslēdzot neizšķirti pret ''Jelgavu''

Šodien Ventspils Olimpiskajā centrā risinājās Virslīgas čempionāta spēle starp FK ''Ventspils'' un FK ''Jelgava''. Par pārsteigumu parūpējās jelgavnieki, kuri prata savus vārtus nosargāt neskartus un izcīnīt punktu par bezvārtu neizšķirtu.

Notikumus laukumā jau no pirmajām minūtēm centās ietekmēt mājinieki, kam viesu komanda arī ļāvās, spēlējot 2 numuru, vārtu apdraudējumus veidojot ar pretuzbrukumu palīdzību. Jāpiemin, ka šāds taktiskais zīmējums ir raksturīgs ''Jelgavas'' komandai, kā arī tā to visai veiksmīgi spēj izmantot. Neskatoties uz biežākiem ventspilnieku uzbrukumu mēģinājumiem, savas iespējas arvien biežāk sāka veidot arī Jelgava, tomēr līdz 100% vārtu gūšanas momentam arī netika. Kopumā pirmais puslaiks tika aizvadīts visai vienmuļā gaitā, tam noslēdzoties 0:0.

Otrais puslaiks aizritēja ar daudzām sīvām divcīņām, taču bez vārtu gūšanas iespējām. Pēc lieliskas pretestības otrā puslaika ievadā, jelgavnieki manāmi mazināja tempu un to centās izmantot ''Ventspils'', aizvien regulārāk saimniekojot pie jelgavnieku vārtiem, taču bumba ne reizi neatrada ceļu vārtu tīklā. Pēc Jurija Žigajeva došanās laukumā mājinieku spiediens vēl palielinājās, taču tad, mača 79. minūtē, «Ventspils» palika mazākumā, jo nezināmu iemeslu noraidīts tika Igors Tarasovs. Pēdējās desmit minūtes iniciatīva jau piederēja jelgavniekiem, kuri vairāk uzbruka, taču uzvaras vārtus tā arī neizdevās gūt. Mačs tā arī noslēdzās, bez gūtiem vārtiem – 0:0.

Spēles protokols

Pēcspēles komentāri:

FK ''Ventspils'' galvenais treneris Jurģis Pučinsks: "Pēc šādas spēles grūti runāt par iespaidiem. Neesmu apmierināts ne ar rezultātu, ne, kas ir vissvarīgākais, sniegumu. Mēs nevaram atļauties spēlēt, taupot spēkus. Par to tiek runāts pirms katras spēles, bet šoreiz ne visi to uztvēra. Katru maču jābūt gatavam spēlēt uz maksimumu un, ja nepieciešams, arī nedaudz virs, taču šoreiz nekā tāda nebija. Nevar teikt, ka tas attiecas uz visiem spēlētājiem, taču attieksmes trūkums bija jūtams. Diemžēl nākas runāt par elementārām lietām. Protams, Tarasova noraidījums ietekmēja spēles gaitu, jo nav izslēgts, ka mača beigās viņš mums palīdzētu. Jāmācās arī pacietība, kas ir ļoti svarīga lieta. Nepieciešamas arī emocijas, taču tām jābūt ieturētām. Šodien mums bija jābūt pacietīgiem, jāgaida savas iespējas un jābūt gataviem tās realizēt, taču arī tā nebija. Žigajevs pastiprināja un saasināja spēli, diemžēl viņš vēl nedrīkst spēlēt ilgas minūtes, kaut vai veselu puslaiku. Tāpēc ļoti gaidām, kad viņš jau varēs spēlēt uz pilnu jaudu, jo nav šaubu, ka Jura mums palīdzēs. Līdzīgi ir ar Kozlovu, kurš pilnīgi noteikti ir apveltīts ar visām nepieciešamajām īpašībām, lai spēlētu labā līmenī, taču nepieciešams laiks, lai viņš adoptētos jaunā vietā. Šodien kārtējo reizi varam runāt par standartsituāciju izspēli, taču tas arī ir stāsts par noskaņošanos spēlei. Kaut kur neuzlēcām, kā vajag, kaut kur nepieskrējām, kaut ko izdarījām nelaikā. Ar piespēlēm šodien vispār bija ļoti bēdīgi. Domāju, procenti 80 lidoja ne tur, kur vajadzēja. Galu galā, padarījām sāncenšu vārtsargu par varoni, regulāri viņam piespēlējot tieši rokās. Mēs nevaram atļauties šādi spēlēt un pēc mača runāt par elementārām lietām, tāpēc nāksies domāt par kļūdu labošanu.''

FK ''Jelgava'' galvenais treneris Dainis Kazakevičs: ''Esmu apmierināts ar komandas spēles disciplīnu aizsardzībā. Ja neņem vērā momentu pašās spēles beigās, kur ventspilnieks vienkārši fiziski pārlēca mūsu pussargu Kļimovu, pārsvarā visi momenti sāncenšiem veidojās pēc standartsituācijām. Mēs pārvietojamies kvalitatīvi, nosedzām visas zonas, tāpēc ar aizsardzību esmu apmierināts. Varbūt ne līdz galam esmu apmierināts ar divām vietām: ne līdz galam labi izdevās pāriet no aizsardzības uzbrukumā, un arī uzbrukuma noslēgumi pēc diezgan interesantiem risinājumiem laukuma malā, taču uzbrukuma spēlētājiem nedaudz pietrūka, lai noslēgtu piespēles ar precīziem sitieniem. Domāju, ka rezultāts tomēr ir likumsakarīgs, lai gan ventspilnieki bija tuvāk uzvarai nekā mēs. Ļoti aktīvi savā malā darbojās Grigaravičs, bet gribētos, lai arī otrā mala būtu tikpat laba un arī veidotos bīstami uzbrukumi no tās, bet šobrīd līdz galam tā nav. Šodien arī pierādījās, ka mums ir divi vienāda līmeņa vārtsarga, jo Grigorjevs aizvadīja labu spēli. Protams, Sazanovs ir pieredzējušāks un tāpēc nomināli pirmais numurs, tomēr uzskatīju, ka šodien tieši Grigorjevs bija labāk gatavs stāties vārtos un viņš to arī apliecināja. Var teikt, ka īstajā brīdī ierindā atgriezās Lazdiņš, kurš šobrīd ir pilntiesīgs FK "Jelgava" spēlētājs un šodien aizvadīja labu maču. Tomēr negribas izcelt nevienu konkrētu spēlētāju. Šis mačs bija pierādījums tam, ka kolektīvi varam nospēlēt tā, kā kolektīvi ir jāspēlē.''

Preses konference:

Spēles momenti:


Foto: Ivars Veiliņš, jelgavasvestnesis.lv

Video: sportacentrs.com

 • SK Liepājas metalurgs
  FS METTA/Latvijas Universitāte
  (Stad.''Daugava'' rezerves laukums, Liepāja)
  29.03 19:00
 • Daugavpils Daugava
  FK Daugava Rīga
  (Stadions ''Celtnieks'', Daugavpils)
  30.03 14:00
 • FK Ventspils
  FK Jelgava
  (Ventspils 2.pamatskolas laukums)
  30.03 16:00
 • Skonto
  FC Jūrmala
  (Skonto halle, Rīga)
  31.03 16:00
 • Spēlētājs Vārti
 • 1. Mamuka Gongadze 18
 • 2. Josuke Saito 15
 • 3. Davids Kortess 12
 • 4. Daniils Turkovs 12
 • 5. Valērijs Šabala 11
 • Komanda S P
 • 1. Daugavpils Daugava 36 78
 • 2. Skonto 36 74
 • 3. FK Ventspils 36 74
 • 4. SK Liepājas metalurgs 36 70
 • 5. FK Spartaks 36 49
 • 6. FC Jūrmala 36 39
 • 7. FK Jelgava 36 31
 • 8. FS METTA/Latvijas Universitāte 36 29
 • 9. FK Daugava Rīga 36 27
 • 10. FB Gulbene 36 24
Pirms 47 gadiem