''Spartaks'' savā laukumā uzveic ''Jelgavu'' un saglabā stabilu 5.vietu

Šovakar Jūrmalā JPFS/FK ''Spartaks'' savā laukumā uzņēma FK ''Jelgava'' vienību. Spēli ar rezultātu 2:0 (2:0) uzvarēja mājinieki, abus vārtus gūstot Dāvidam Kortesam.

Mačs iesākās ar nedaudz izteiktāku mājinieku komandas bumbas kontroli, kas tomēr pārsvarā izpaudās vien nesekmīgos uzbrukumu mēģinājumos, faktiski spēles ievada daļai aizritot vienmuļā cīņā. Ievērības cienīgu sitienu pa ''Spartaka'' vārtiem spēles 19. minūtē izpildīja Aleksejs Bespalovs, taču tas nebija sekmīgs. Ilgi pēc tam arī nebija jāgaida līdz pirmajam vārtu guvumam, tiesa, tas notika pretējā laukuma pusē - Agudelo soda laukumā piespēlēja Davidam Kortesam, kurš sita nekļūdīgi 1:0. Piecas minūtes vēlāk Grigaravičus neizmantoja lielisku izdevību panākt izlīdzinājumu, kam sekoja viesiem negaidītais - 38. minūtē rezultāts kļuva jau 2:0. Patriks Tvumasi izpildīja tālu centrējumu Kortesam, kurš bumbai pieskārās vien pavisam nedaudz, taču ar to pietika, lai gūtu savus 11. vārtus Virslīgas čempionātā. Atlikušajā puslaika daļā mājinieki vairs īpaši neapdraudēja pretinieku vārtus, mača pirmajai pusei noslēdzoties 2:0.

Pēc pārtraukuma Daiņa Kazakēviča vadītie futbolisti nespēja lauzt mača ritējumu un aktīvu spēli uzbrukumā turpināja demonstrēt jūrmalnieki. Mājiniekiem ļoti spilgti darbojās leģionāri - ne tikai jau ierastie vārtu guvēji Tvumasi un Kortess, bet arī Agudelo un Duvans Kastanjeda, kuri varēja gūt vismaz pa diviem vārtiem. Spēles beigu daļā pēdējo laiku lai sasparotos izmantoja arī ''Jelgavas'' futbolisti, kuri ne vienu vien reizi lika noelsties klātesošajiem skatītājiem, vairākkārt bīstami tuvu pietuvojoties spartakiešu vārtiem. Šoreiz gan centieni bija nesekmīgi un Daiņa Kazakēviča pirms spēles paustās cerības uz vārtu guvumiem izpalika, ''Spartakam'' svinot sauso uzvaru ar 2:0.

Pateicoties izcīnītajiem 3 punktiem, ''Spartaks'' turpina stabili saglabāt kopvērtējuma 5.vietu, savukārt jelgavniekiem atkal sāk draudēt noslīdēšana uz čempionāta zemākajām pozīcijām, kur tika pavadīta teju visa pirmā sezonas daļa.

Vārti: Kortess 30'; 38'

Spēles protokols

Daiņa Kazakēviča (FK Jelgava) pēcspēles komentārs:

''Pretinieki uzvarēja pilnīgi pelnīti. Viņi bija aktīvāki un agresīvāki. Diemžēl līdz galam nenostrādāja spēles plāns, ko bijām uzstādījuši – vajadzēja spēlēt cieši, neļaut viegli pieņemt bumbu. Ielaistie vārti, vēl vairāk otrie, spieda mūs spēlēt atklātāk, bet mums atklātā spēlē cīnīties ar ''Spartaku'' nav variantu. Pirmajā puslaikā bija momenti, bet otrajā jau dominēja pretinieki un varēja iesist vēl vairākus vārtus. Nevar teikt, ka mēs izgāzāmies, bet nācās spēlēt sev neērtā manierē.

Noteicošais, protams, bija tas, ka pretiniekiem priekšējā līnīja bija daudz asāka, agresīvāka un meistarīgāka. Mums vienīgā iespēja cīnīties būtu, ja Grigaravičs būtu savu momentu realizējis, tad spēles zīmējums būtu savādāks. Ir neērti spēlēt ar ''Spartaka'' stila komandām - ir daudz darbību viens pret vienu. Piemēram, ''Ventspils'' iepriekšējā spēlē darbojās caur komandas darbībām, bet mēs visam tikām līdzi. Pretinieki mūsu aizsargus ļoti viegli apspēlēja - tur arī izveidojās daudzie momenti. Nospēlējām, kā varējām.''