''Jelgava'' atspēlē 2 vārtu deficītu un izcīna punktu pret Rīgas ''Daugavu''

Šodien Latvijas futbola Virslīgas ietvaros Zemgales OC stadionā tikās FK ''Jelgava'' un FK ''Daugava Rīga''. Lai arī pēc pirmā puslaika rīdzinieki atradās pārliecinošā vadībā (0:2), jelgavnieki prata atspēlēties un noturēt neizšķirtu 2:2.

Spēle, kā jau to varēja gaidīt, sākās ar aktīviem abu komandu centieniem gūt vārtus. Veiksmīgāki izrādījās viesi no Rīgas, kuri jau 3. minūtē izveidoja teicamu vārtu gūšanas momentu, izkārtojot Vitālijam Ziļam privātu tikšanos ar Sazonovu, taču kārtējo reizi lielisku sniegumu demonstrēja mūsu vārtu vīrs, kurš ar kāju atvairīja Ziļa raidīto bumbu. Pēc neilga vēl viens bīstams viesu uzbrukums, ko apturēt izdevās tikai ar noteikumu pārkāpumu, par nelaimi, soda laukumā. Mača arbitra piešķirto ''vienpadsmitnieku'' aukstasinīgi realizēja Vadims Gripa. Lai gan laiks Jelgavā bija saulains un patīkams, pamanījās uzlīt arī neliels lietus, taču tas spēles dinamiku neietekmēja - joprojām laukumā valdīja atklāts futbols. FK "Daugava Rīga" spēles pirmajā daļā turpināja uzbrukt vairāk un bīstamāk, tomēr lēnām iniciatīvu pārņēma jelgavnieki, kuri savus uzbrukumus veidoja pa laukuma malām, pēcāk izdarot centrējumus soda laukumā. Spēles 22. minūtē teicama vārtu gūšanas iespēja arī jelgavniekiem - soda sitiens no laukuma malas, bumba tiek piespēlēta soda laukumā, kur burzmā veiksmīgāki mūsējie, seko Lapkovska sitiens, bet rīdziniekus glābj vārtu stabs. Viesi atbildi parādā nepalika. Pēc neilgas uzkavēšanās mājinieku zonā, spēcīgs un ļoti precīzs tālšāviens Aleksandra Gramoviča izpildījumā un rezultāts jau 2:0. Pēc šāda notikumu pavērsiena FK "Jelgava" metās atspēlēties, taču reālus momentus izveidot neizdevās. Bieži vien soda laukumā nesapratās Malašenoks un Bespalovs. Pēc pirmā puslaika 0:2.

Otrajā puslaikā spēli pilnībā kontrolēja mājinieki, un viesiem nācās aizstāvēties, retu reizi atbildot ar kādu pretuzbrukumu. Ilgi nebija jāgaida līdz pirmajai spēlētāju maiņai mūsu komandas sastāvā - Lapkovska vietā Juniors. Mača 60. minūtē mūsējo aktivitāte nesa pirmos augļus, jo pēc labi izpildīta stūra sitiena bumbu vārtos ar galvu raidīja komandas kapteinis Valērijs Redjko - 1:2.  Lai gan pēc zaudētiem vārtiem FK "Daugava Rīga" piebremzēja jelgavnieku uzbrukumus, 700 fanu atbalstītie mājinieki negatavojās apstāties. Pēc saspēles laukuma labajā malā bumba tika nogādāta uz kreiso, kur ''saimniekoja'' Mindaugs Grigaravičs. Viņš apskrēja pretinieku aizsargu un pat no salīdzinoši šaura leņķa sita precīzi - 2:2. Pamazām, pamazām rīdzinieki sāka atgūties pēc piedzīvotā nokdauna, arvien biežāk viesojoties pie mūsu komandas vārtiem. Vienā no epizodēm nevajadzīgs pārkāpums pie pašas soda laukuma līnijas, taču sekojošo soda sitienu Sazonovs spēja atvairīt.  Pašā mača galotnē FK ''Jelgava'', savu fanu atbalstīti, aizrautīgi mēģināja izraut uzvaru, aizmirstot par savu vārtu drošību. To gandrīz izmantoja pretinieki, kuri izveidoja ļoti bīstamu pretuzbrukumu, aizskrienot divatā pret vienu mūsu aizsargu, taču noslēdzošais raidījums bija nesekmīgs un spēles galarezultāts nemainījās - 2:2.

Vārti: Redjko 60', Grigaravičs 70' - Gripa 10' (pen), Gramovičs 38'

 

Pēcspēles komentāri:

FK ''Daugava Rīga'' galvenais treneris Jurijs Popovs: ''Manā vecumā uz spēli skatos savādāk – šodienas mačam bija savs scenārijs un domāju, ka to izbaudīja ikviens klātesošais. Šādi mači tikai izdaiļo čempionātu. Izvirzījāmies vadībā, taču pretinieks spēja rezultātu un mača gaitu izlīdzināt, par ko noteikti ir pelnījis uzslavas. Pēdējā laikā mums bija savainojumu sērga, iekļuvām arī funkcionālā bedrē, tādēļ, no šāda aspekta raugoties, šodienas spēle bija progress. Esmu jau izpētījis, ka gūstot četrus un vairāk vārtus maču uzvaram, taču ar mazāk panākumiem gūt uzvaru mūsu komanda nevar.''

FK ''Jelgava'' galvenais treneris Dainis Kazakevičs: ''Kopumā ar spēli esmu apmierināts. Labi kustējāmies un spēlējām ar bumbu. Ātri nokļuvām iedzinējos un nācās izdarīt korekcijas. Arī pie rezultāta 0:2 ģērbtuvē teicu, ka uzdevums ir uzvarēt! Spējām panākt neizšķirtu, taču, jāatzīst, ka aizraujoties ar uzbrukumu, varējām arī šo maču zaudēt, jo pretiniekam bija 100% izdevība. Domāju, ka rezultāts ir objektīvākais rādītājs.''

Video apskats:


Informāciju sagatavoja: FK ''Jelgava'', fkjelgava.lv

Foto: Ivars Veiliņš, jelgavasvestnesis.lv

Video: sportacentrs.com

 • SK Liepājas metalurgs
  FS METTA/Latvijas Universitāte
  (Stad.''Daugava'' rezerves laukums, Liepāja)
  29.03 19:00
 • Daugavpils Daugava
  FK Daugava Rīga
  (Stadions ''Celtnieks'', Daugavpils)
  30.03 14:00
 • FK Ventspils
  FK Jelgava
  (Ventspils 2.pamatskolas laukums)
  30.03 16:00
 • Skonto
  FC Jūrmala
  (Skonto halle, Rīga)
  31.03 16:00
 • Spēlētājs Vārti
 • 1. Mamuka Gongadze 18
 • 2. Josuke Saito 15
 • 3. Davids Kortess 12
 • 4. Daniils Turkovs 12
 • 5. Valērijs Šabala 11
 • Komanda S P
 • 1. Daugavpils Daugava 36 78
 • 2. Skonto 36 74
 • 3. FK Ventspils 36 74
 • 4. SK Liepājas metalurgs 36 70
 • 5. FK Spartaks 36 49
 • 6. FC Jūrmala 36 39
 • 7. FK Jelgava 36 31
 • 8. FS METTA/Latvijas Universitāte 36 29
 • 9. FK Daugava Rīga 36 27
 • 10. FB Gulbene 36 24
Pirms 48 gadiem