''Ventspils'' izcīna smagu uzvaru ''Jelgavā''

Šodien Zemgales Olimpiskā centra stadionā risinājās Latvijas futbola Virslīgas 34. kārtas spēle starp FK ''Jelgava'' un FK ''Ventspils'' komandām. Maču ar rezultātu 1:0 (1:0) uzvarēja ventspilnieki, vienīgos vārtus gūstot Federikam Martinesam.

Spēle iesākās diezgan mierīgi, ar nelielu jelgavnieku pārsvaru. 9. minūtē pēc  Grigaravičus centrējuma Malašenokam bija iespēja atklāt rezultātu. Puslaika vidusdaļā atkal pēc Grigaravičus piespēles labā sitiena pozīcijā izgāja Lukošus, taču šoreiz glāba vārtsargs. Teritoriālais pārsvars pamazām pārgāja viesu - ventspilnieku pusē. 39. minūtē pēc izpildītā stūra sitiena Smirnovam radās iespēja beidzot izmainīt situāciju uz rezultātu tablo, taču mājinieku vārtsargs nekļūdījās. Tas tikai palielināja ventspilnieku cīņas sparu un 40. minūtē pēc Kurakina centrējuma skaistus vārtus ar galvu guva Martinezs. Sazonovs šoreiz bija bezspēcīgs. Pēc pirmā puslaika – 0:1 ventspilnieku labā.

Otrā puslaika sākumā turpinājās viesu dominance, jelgavniekiem bija cerība tikai uz pretuzbrukumiem. Laba iespēja palielināt pārsvaru pēc Oša piespēles 54. minūtē radās Jančukam, bet ceļā stājās mājinieku vārtsargs. Pamazām bumbas kontrole pārgāja jelgavnieku pusē, taču savas iespējas viņi izšķērdēja. 65. minūtē izdevība izlīdzināt rezultātu bija Gubinam, taču viņš sita pāri vārtiem.  4 minūtes vēlāk savu iespēju neizmantoja arī Kļimovs, kad viņa sitienu atvairīja pretinieku vārtsargs Uvarenko. Spēles beigu daļā mājinieki aktīvi gāja uz priekšu, lai iegūtu vismaz vienu punktu no spēles, taču viņu centieni nevainagojās panākumiem, ventspilnieki labi turējās aizsardzībā un spēle beidzās ar viesu uzvaru.

Latvijas futbola Virslīga, 27.10.2012

FK Jelgava - FK Ventspils

0:1 (0:1)

Vārti: Martiness 40'

Pēcspēles komentāri:

FK ''Ventspils'' galvenais treneris Jurģis Pučinsks: ''Zinājām pretinieku, ka tā ir laba komanda. Uzskatu, ka viņi neatrodas sev atbilstošā pozīcijā turnīra tabulā. Spriežot pēc statistikas, ''Jelgava'' mums ir neērts pretinieks. Pateikšu godīgi, ka esmu priecīgs, ka uzvarējām. Pēc spēles gaitas bija jābūt neizšķirtam. Ne īpaši veiksmīgi nospēlēja mūsu malējie pussargi – trūka agresivitātes. Iesitām labus vārtus. Otrajā puslaikā pretiniekiem bija labi momenti, bet puiši malači, ka izturēja. ''Jelgavai'' nebija ko zaudēt, viņi devās uz priekšu. Varējām pretuzbrukumos labāk nospēlēt, bet esmu priecīgs par uzvaru.

Vēl ir divas spēles. Es skatos tikai uz savu komandu, kur ir mūsu plusi un mīnusi. Kā citi līderi spēlē, tie ir viņu jautājumi. 10. novembrī visu redzēsim.''

FK ''Jelgava'' galvenais treneris Dainis Kazakevičs: ''Esmu apmierināts ar to, ko redzēju. Gatavojāmies, ka būs spēle ar ļoti nopietnu pretinieku. Abas komandas viena otru ļoti labi pazīst. Nebija noslēpums, ka spēlēsim uz pretuzbrukumiem. Vismaz uz neizšķirtu nospēlējām. Bija pietiekami kvalitatīvas pārejas no aizsardzības uzbrukumā, bet pietrūka noslēgumā. Pirmajā puslaikā, kad mums bija lielisks moments, pat īpaši lielu meistarību nevajadzēja. Patika mūsu pašatdeve – spēlējām agresīvu futbolu. Visobjektīvākais ir rezultāts uz tablo, tāpēc ventspilnieki uzvarēja pelnīti, neskatoties uz to, ka izrādījām nopietnu pretestību.''