''Jelgava'' izrauj uzvaru pār Rīgas ''Daugavu''

Šodien Latvijas futbola Virslīgas 30.kārtas spēlē FK ''Daugava Rīga'' uzņēma FK ''Jelgava'' vienību. Gūstot uzvaras vārtus pamatlaika pēdējās minūtēs, 3 punktus izcīnīja jelgavnieki, uzvarot ar 2:1 (1:1).

Jau pašā mača ievadā, 5.minūtē, vadībā izvirzījās ''Jelgava'' - brīdī, kad jelgavnieku viens no uzbrukumiem bija beidzies un spēlētāji steidza jau uz otru laukuma pusi, viesu komanda epizodi nospēlēja līdz galam, kā rezultātā bumba nonāca pie Mārča Oša, kurš sita nekļūdīgi - 1:0. Mača turpinājumā vairāk uzbruka rīdzinieki, kuri šobrīd kopvērtējuma tabulā atrodas pēdējā vietā. Ievērojamu aktivitāti demonstrēja jau ilgstoši klusējošais (vārtu gūšanas ziņā) Edgars Kārkliņš, kurš spēles 11. minūtē izdarīja bīstamu un spēcīgu sitienu, tiesa, sekmīgāku spēli nodemonstrēja jelgavnieku vārtsargs Jevgenijs Sazonovs. Arī turpinājumā epizodiski aktīvi darbojās kā Kārkliņš, tā arī citi ''Daugavas'' spēlētāji. Savu mājinieki panāca 1.puslaika kompensācijas laika izskaņā - no standartsituācijas viltīgu sitienu izdarīja Aleksandrs Gramovičs, kurš raidīja bumbu vārtos un, dodoties pārtraukumā, izlīdzināja rezultātu 1:1.

Otrais puslaiks turpinājās ar mājinieku uzbrukumu pārākumu. Komandai radās iespējas uzbrukt no standartsituācijām, kur viena no tām noslēdzās ar bumbas raidījumu vārtos, taču vārti netika skaitīti - līnijtiesnesis signalizēja par aizmugures stāvokli. Situācija izraisīja plašus mājinieku protestus, pat galvenā trenera Jurija Popkova došanos laukumā, taču lēmums vairs netika mainīts un spēle turpinājās. Lai arī tuvāk otrajam vārtu guvumam bija "Daugava", tos tomēr guva "Jelgava" - ar sitienu no aptuveni 25 metriem precīzi apakšējā vārtu stūrī bumbu raidīja Romāns Bespalovs, panākot 2:1. Mača atlikušajā laikā turpināja risināties notikumi ar kāpinātām emocijām, taču tas neietekmēja esošo rezultātu un uzvaru ar 2:1 izcīnīja jelgavnieki.

Pateicoties šim panākumam, jelgavnieki atgriežas kopvērtējuma 7.vietā, aiz sevis nobīdot FS ''METTA/Latvijas Universitāte'', kas šodien Daugavpilī piedzīvoja minimālu zaudējumu 0:1.

FK Daugava Rīga - FK Jelgava

3:4 (1:1)

Vārti: Gramovičs 45+3' - Ošs 5', Bespalovs 88'

Spēles protokols

Pēcspēles komentārs:

FK ''Jelgava'' galvenais treneris Dainis Kazakēvičs: "Pēc tādām spēlēm ir grūti runāt, jo emocijas un nervi ir palikuši laukumā. Atceros sezonas sākumu, kad 1. aplī ar Rīgas "Daugavu" mums bija liels pārsvars, no 0:2 nokļuvām vadībā ar 3:2, bet pēdējās minūtēs pretēji loģikai zaudējām ar 3:4. Šodien bija pretēji - 1. puslaikā "Daugavai" bija pārsvars gan bumbas kontrolē, gan vārtu gūšanas momentu ziņā, un es nebiju apmierināts ar to, kā nospēlējām šīs 45 minūtes. Ģērbtuvē mums bija ļoti, ļoti stingra saruna, jo tik izšķirošās spēlēs kā šī nedrīkst tā spēlēt. Tas, ka puslaiks bija 1:1, mums drīzāk bija laimīgs iznākums - nedominēja sarūgtinājums par to, ka ielaidām puslaika pēdējās sekundēs.

2. puslaikā mums mazliet izdevās izlīdzināt spēli, kaut gan joprojām bīstamāk uzbruka pretinieki. Skaidrs, ka emociju gamma ir milzīga - no tā, ka varējām zaudēt ar 1:2, ja tiktu ieskaitīti "Daugavas" vārti līdz 2:1 mūsu uzvarai tik svarīgā mačā. Prieks par uzvaru, taču, protams, jāatzīst, ka šajā spēlē mums arī uzsmaidīja veiksme. Tiesa, šosezon bija daudz spēļu, kad bijām labāki nekā pretinieki, bet dabūjām nulle punktus. Šoreiz nevar teikt, ka bijām labāki par pretinieku, kurš (it īpaši 1. puslaikā) spēlēja interesantāk, agresīvāk nekā mēs, bija momenti, kad mūs glāba vārtsargs. Daudzas lietas mani šajā spēlē neapmierināja. Ar "Gulbeni" pēdējā kārtā nospēlējām 0:0 un, lai arī trūka sitienu pa vārtiem, bumbas kontrole, spēle bez bumbas mums bija daudz labākā līmenī nekā šodien."