Rīgas ''Daugava'' izvelk neizšķirtu pret ''Gulbeni''

Šīs dienas vienīgajā Latvijas futbola Virslīgas spēlē FK ''Daugava Rīga'' savā laukumā uzņēma FB ''Gulbene'' komandu. Mačs noslēdzās neizšķirti 2:2 (1:2), vārtus rīdzinieku labā gūstot Grippam un Diakvinišvili, savukārt viesu komandas rindās atzīmējās Ivanovs un Mišins.

Jau pašā spēles sākumā ļoti izdevīgā vārtu gūšanas pozīcijā bija nonācis ''Daugavas'' uzbrucējs Edgars Kārkliņš, taču viņa raidītā bumba lidoja tieši virsū gulbeniešu vārtsargam Igoram Labukam. Turpmākajos momentos uzbruka arī viesi, taču jau 9.minūtē ar skaistu tālsitienu no soda izspēles rezultātu atklāja Vadims Grippa, izvirzot vadībā rīdziniekus. Ilgi gan nebija jāgaida līdz gulbeniešu atbildei - 16.minūtē centrējumu no stūra vārtu guvumā pārvērta Aleksandrs Ivanovs, raidot bumbu vārtos ar galvu un panākot 1:1. Jau pieminētajam Grippam vienā no sekojošajām epizodēm izdevās veikt izrāvienu pa labo malu, taču laikus vārtus atstāja Labuks un bīstamo epizodi novirzīja uz stūra sitienu, kurš gan arī netika sekmīgi izmantots. Lai arī pēc spēles vairāk uzbrukt pamanījās mājinieki, Sergejs Mišins ar skaistu sitienu no distances pārsteidza visu ''Daugavas'' komandu un izvirzīja vadībā jau gulbeniešus. Puslaika atlikusī daļa aizritēja vienlīdz bīstamiem uzbrukumiem uz abu komandu vārtiem, taču rezultāts šajā puslaikā vairs nemainījās.

Pēc pārtraukuma vēl aktīvāk sāka darboties ''Daugava'', pamazām iegūstot arvien lielāku teritoriālu pārsvaru. Savas korekcijas gan ieviesa spēcīgais lietus un pat krusa. "Gulbenei" divreiz ar galvu sita Jānis Lapss, savukārt mājiniekiem pa iespējai bija Vitālijam Ziļam un Diakvnišvili. Gruzīnu leģionārs vienreiz netrāpīja arī vārtu apakšējā stūrī, taču 80.minūtē "Daugavas" pārsvars beidzot pārvērtās vārtu guvumā. Rīdzinieki tika pie standartsituācijas, Labuts ar dūrēm atvairīja sitienu, taču bumba nonāca atpakaļ soda laukumā, kur to saņēma Diakvnišvili, gruzīns apgriezās un no tuvas distances pārspēja Labutu (2:2). Atlikušajā laikā ne vienai, ne otrai komandai neizdevās bīstami apdraudēt vārtus. Spēle noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu 2:2 (1:2)

Pēcspēles komentāri:

FK ''Daugava Rīga'' galvenais treneris Jurijs Popkovs: "Diemžēl esmu vīlies savas komandas vadošajos spēlētājos, it īpaši par sniegumu 1. puslaikā. Tas viennozīmīgi ir solis atpakaļ. Teikšu vienkārši – katastrofa. 2. puslaikā "Gulbenei" aizsargāties palīdzēja lietus, tomēr mums izdevās atspēlēties, jo atradās cilvēks (Diakvnišvili), kurš šodien 2. puslaikā bija labākais mūsu komandā. Mums vēl bija momenti, arī pretuzbrukumos izskatījāmies bīstami.

Pret "Gulbeni" šosezon spēlējām jau trešo reizi. Jūtu, ka nedaudz progresējam, taču ne rezultāta ziņā. Kausā bez variantiem zaudējām, bet Virslīgā abas spēles līdzīgas. Protams, gaidīju vairāk. Komandai ir potenciāls, taču to nespējam realizēt. Liela problēma ir traumatisms. No šodien spēlējušajiem pieciem ir savainojumi.

Ja "Gulbenē" var runāt par nesaspēlēšanos, tad mums ir tieši pretēja situācija. Visi viens otru saprot, taču... Arī pats esmu daļēji vainīgs, jo bieži slavējam futbolistus. Labi jau, ka viņi vispār ir komandā. Pretenzijas gan ir milzīgas. Turpmāk jābūt noteiktai robežai, citādi progresa nebūs. Vai nu jāizpilda trenera norādījumi, vai arī jāiet spēlēt pludmalē. Daudz laika pavadu Mežaparkā, kur bieži redzu neprofesionālu futbolu. Lūk, tur mani spēlētāji izskatītos normāli un varētu spēlēt. Šobrīd trūkst dinamikas. Esmu neapmierināts ar futbolistiem, sevi pašu un visiem.''

"Gulbenes" galvenais treneris Mihails Koņevs: ''Pirmajā puslaikā brīžiem labi izskatījāmies, izdevās pieturēt bumbu, arī izveidojām momentus un guvām divus vārtus. Nezinu, kas ietekmēja otrā puslaika sniegumu – lietus vai fiziskā sagatavotība. Spēli pilnībā izlīdzinājās.

Mums šobrīd piespiedu kārtā uzbrukumā spēlē futbolisti, kuriem nav savstarpējas sapratnes. 2. puslaiks vispār neizdevās, neizpildījām uzdevumu. Nepatika tas, ka bija ļoti daudz brāķa piespēlēs. Uzskatu, ka rezultāts likumsakarīgs."

Vārti: Gryppa 9', Diakvnishvili 80' - Ivanovs 16', Mišins 24'

Pēcspēles komentārus sagatavoja: sportacentrs.com