''Gulbene'' nenotur uzvaru pret Rīgas ''Daugavu'' un pamet Virslīgu

Šodien viena no Virsligas 2012.gada sezonas pēdējās kārtas centrālajām spēlēm risinājās starp Rīgas ''Daugavu'' un FB ''Gulbene''. Spēle noslēdzās neizšķirti 1:1 (0:0), kas ''Gulbenei'' nozīmē izkrišanu no Virslīgas.

Lai arī spēle teritoriāli iesākās vienlīdzīgi, nedaudz bīstamāki momenti risinājās pie gulbenieša Alberta Nikoļska sargātajiem vārtiem. Mača ievadā rīdzinieki pretinieku vārtus divreiz apdraudēja no standartsituāciju izspēlēm, kā arī 1 reizi bija iespēja veidot momentu no stūra izspēles, taču ''Daugavas'' uzbrukumu noslēdzējiem Diakvinišvili un Kārkliņam pretinieku vārtsargu tā arī pārspēt neizdevās. Spēles ievada daļā gulbenieši bumbu raidīja pāri centra līnijai galvenokārt pēc vārtsarga izspēlēm, kur retu reizi komandas spēlētāji spēja to otrā laukuma galā izcīnīt. Pirmais bīstamais moments pie rīdzinieku vārtiem izveidojās 25.minūtē, kur pie pašas soda laukuma līnijas neatļauti tika kavēts Karašausks. Soda izspēli izpildīja Mišins, taču viņa sitiens lidoja garām vārtiem. Atlikušajās 1.puslaika minūtēs Rīgas ''Daugavas'' futbolisti vairākkārt izdarīja sitienus uz Gulbenes vārtiem, taču vairums no tiem lidoja ievērojami garām mērķim, kas kopumā Albertam Nikoļskim ļāva pataupīt spēkus. Pirmais puslaiks noslēdzās 0:0.

Lai arī otrais puslaiks iesākās līdzīgā manierē kā tika aizvadīts viss pirmais, 59.minūtē par pārsteigumu parūpējās Gulbene, un tieši komandas uzbrukuma līderis Takeda – pēc individuālas darbības aptuveni no 15 metru attāluma japāņu leģionārs bumbu raidīja apakšējā stūrī un izvirzīja vadībā savu komandu. Pēc šī notikumu pavērsiena krietni aktīvāk sāka spēlēt mājinieki, taču, sajutuši vārtu garšu, uzbrukumu jaudu nemazināja arī viesi. Izcili bīstamu momentu rīdzinieki izveidoja 86.minūtē, kad ar vairākkārtējiem piegājieniem Nikoļski tomēr neizdevās pārspēt. To gan pusminūti vēlāk laboja Gļebs Kļuškins, gūstot skaistus vārtus un atnesot neviltotu prieku visiem rīdzinieku faniem. Pretējas emocijas piemeklēja gulbeniešus, kuriem šāds rezultāts nozīmētu izkrišanu no Virslīgas. Spēles atlikušajās minūtēs izmisīgiem centieniem uz priekšu devās viesi, taču, sakoncentrējuši visus spēkus aizsardzībā, ''Daugava'' pārsvaru noturēja un līdz ar to izglābās no automātiskas izkrišanas, kas šoreiz gan jāatiecina uz ''Gulbeni''.

Latvijas futbola Virslīga, 36.kārta

FK Daugava Rīga - FB Gulbene

1:1 (0:0)

Vārti: Kļuškins 86' - Takeda 59'

Pēcspēles komentāri:

FB ''Gulbene'' galvenais treneris Mihails Koņevs: "Šodienas spēle ir visas mūsu sezonas spogulis. Pirmo puslaiku pilnībā izgāzām. Iespējams, neuzminēju ar taktiku un spēlētājiem. Domāju, ka pirmajā puslaikā uzbrukuma trijstūris Takeda, Mišins un Karašausks un divi ātri malējie spēlētāji veidos labus uzbrukumus ar īsām piespēlēm, bet spēle pilnībā nesanāca. Jau pirmā puslaika beigās gribējām izdarīt maiņu un pāriet pie otrā plāna, kad Jānim Lapsam tiek adresētas tālās piespēles, bet līdz pēdējam cerēju, ka varēsim tā spēlēt. Acīmredzot kļūdījos. Pirmajā puslaikā pilnībā zaudējām cīņas par bumbām. Tas īpaši ir svarīgi tādos mačos, kad mazāk ir spēles, bet vairāk cīņas, spiež rezultāts.

Savukārt otro puslaiku, manuprāt, pilnībā uzvarējām. Bet atkal ielaidām pēc standartsituācijas – jau esmu sajaucis, cik esam ielaiduši, bet domāju, ka vārtus 20 noteikti. Ielaidām piecas minūtes pirms beigām, turklāt uzskatu, ka otrajā puslaikā arī taktiskā ziņā pretiniekus pilnībā pārspējām – pat bija redzams, ka viņi it kā ir samierinājušies ar spēli. Ģērbtuvēs puišiem pateicu paldies par otro puslaiku – spēlējām un guvām labus vārtus. Taču, ja tā taisnīgi vērtē visu sezonu, mums bija ļoti daudz problēmu. – gan spēles, gan tādā ziņā. Nenocietāmies piecas minūtes. Žēl, protams, bet ko darīt – kāds vienmēr ir pirmais un kāds ir pēdējais.''

FK ''Daugava Rīga'' galvenais treneris Jurijs Popkovs: "Puišiem šodien teicu, ka manā spēlētāja karjerā vienā spēlē izšķīrās Rīgas "Daugavas" iekļūšana PSRS augstākajā līgā – tas bija sapnis veselai futbolistu paaudzei, treneriem. Neuzvarējām šo spēli, man tā visu dzīvi sēž šeit sirdī. Bija mači, kad jau kā treneris vai spēlētājs uzvarējām šajās pēdējās cīņās. Šādas spēles paliek atmiņā.

Šodien ļoti labi nospēlēja mūsu pretiniece, kas tāpat kā mēs bija ļoti motivēta. Spriedze bija visas spēles garumā. Esmu ļoti pateicīgs puišiem par to, ka spējām atspēlēties. Manuprāt, mačs futbola ziņā bija labs un interesants. Tas, ka nospēlējām neizšķirti un tikām uz pārspēlēm, ir komandas nopelns. Pārspēlēs domāju, ka mūsu priekšrocība būs pieredze un individuālā meistarība.