''Jūrmala'' uzvar ''Jelgavu'' un izcīna 4. uzvaru pēc kārtas

Šovakar Jelgavā risinājās viena no Virslīgas 24. kārtas spēlēm, kurā FK ''Jelgava'' uzņēma FC ''Jūrmala''. Jelgavniekiem šoreiz neizdevās apslāpēt jūrmalnieku uzņemtos apgriezienos, viesiem izcīnot 4. uzvaru pēc kārtas, šoreiz 3:1 (3:0).

Jūrmala spēli sāka ar ilgu uzbrukumu, kurš gan netika nobeigts ar sitienu, bet 3. minūtē viesi tomēr prata izvirzīties vadībā - ''Jelgava'' laukuma vidusdaļā zaudēja bumbu, bet centra aizsargi kļūdījās vietas izvēlē un jūrmalnieki viegli tika līdz izgājienam vienatnē pret vārtsargu Jevgeniju Sazonovu – 0:1. Jāpiebilst, ka šajā mačā mājiniekiem nācās iztikt bez abiem nominālajiem centra aizsargiem, kuriem šis mačs jāizlaiž sapelnīto brīdinājumu dēļ. Viņu vietā šajā mačā darbojās Mārcis Ošs un Valērijs Redjko, un tieši komandas kapteini eleganti apskrēja vārtu guvējs Maksim Daņilovs. Pēc zaudētājiem vārtiem jelgavniekiem bija nepatikšanas aizsardzībā – 10.minūtē bīstami pa Sazonova vārtiem sita Mihails Misins, taču vārtsargs bija savā vietā un bumbu akrobātiskā lēcienā atvairīja. Pēc nospēlētām 15 minūtēm mājinieki joprojām nebija izdarījuši nevienu sitienu pa Jevgenija Laizāna sargātajiem vārtiem, šo sausumu uzbrukumā pārtrauca ļoti neprecīzs Igora Lapakovska sitiens no soda laukuma robežas. Mača 19.minūtē rezultāts kļuva jau 0:2, vēlreiz neveiksmīgi nospēlēja Redjko, bet vēl nesaprotamāk vārtos darbojās Sazonovs, kurš nespēja atvairīt ļoti lēni ripojošo bumbu. Vēl pēc trim minūtēm ''Jelgavas'' aizsardzība iekrīt vēl vienu reizi – vienatnē pret Sazonou izskrēja Misins, bet viņu soda laukumā paspēja nogāzt Igors Barinovs, par ko saņēma brīdinājumu, bet uz tablo iedegās 0:3. Jāatzīst, ka tik ātri trīs vārtu deficītā jelgavnieki vēl šosezon nebija nonākuši. Daudz netrūka, lai 32.minūtē rezultāts kļūtu vēl skarbāks, jo divreiz rupji kļūdījās Ošs un Sazonovs. Neveiksmīgas mājiniekiem izrādījās arī pašas puslaika beigas, kad otro brīdinājumu par rupju spēli saņēma Lapkovskis, atstājot savu komandu mazākumā.

Otrajā puslaikā spēles gaita būtiski nemainījās – jelgavnieku aizsardzību turpināja plosīt raženais uzbrucējs Daņilovs, kurš tika pie vairākām lieliskām vārtu gūšanas iespējām, labākā no tām bija 53. minūtē, kad jūrmalnieks vārtos netrāpīdams no apmēram desmit metriem. ''Jelgava'' atbildēja ar lielisku Kļimova reidu pa labo malu, taču noslēgumā pietrūka izdomas un bumba tika zaudēta. Vairākās epizodēs aktīvs bija Oļegs Malašenoks, taču šie individuālie centieni rezultātu nedeva. Jāpiezīmē, ka ap 60.mača minūti Zemgales Olimpiskā centrā iestājās pustumsa, jo sāka krēslot. Nedauz vēlāk lieliska iespēja gūt ceturtos vārtus bija Ivanam Sputajam, taču viņa sitienu no pāris metriem lieliskā lēcienā atvairīja Sazonovs.

Mača beigās mājiniekiem tomēr izdevās izdarīt spiedienu uz ''Jūrmalas'' vārtiem, un izdevās gūt arī goda panākumu – no tuvas distances precīzs bija Iļjins.

Vārti: Iļins 90' - Daņilovs 3', Mišins 19'; 32' (11 m.s.s.)

Spēles protokols

Pēcspēles komentāri:

FC ''Jūrmala'' galvenais treneris Vladimirs Pačko: ''Kā saka, rezultātu atceras, bet spēli aizmirst, tomēr neesmu no tiem cilvēkiem. Godīgi sakot, bija nopietna saruna, jo otrais puslaiks bija sliktākais šosezon – tā spēlēt nevar. Pirmais puslaiks bez jautājumiem – ātri iesitām un pārņēmām spēli savās rokās. Otrajā puslaikā veicu pāris maiņas, spēle pilnībā salūza, bet jāsaka, ka tas ir arī ''Jelgavas'' nopelns – malači puiši. Viņi spēlēja ar sirdi un galvu. Bija kādi četri momenti, bet, protams, arī mēs kādus piecus golus varējām iesist. Jelgavā uzvarēt ir ļoti grūti. Skatījos iepriekšējo spēli ar Daugavpili. Tā bija pilnībā vienlīdzīga, bet patraucēja pirmā puslaika beigās vārtsarga pieļautā kļūda – minimums bija neizšķirts pēc spēles. Kopumā esmu redzējis, ka jelgavnieki pēdējos mačos spēj izraut punktus. Komanda ir pielikusi. Šodien viņiem noteikti pietrūka abu pamatsastāva centra aizsargu. Spējām izmantot viņu nesaprašanos.''

FK ''Jelgava'' galvenais treneris Dainis Kazakevičs: ''Rezultāts ir atbilstošs spēlei. Man ir kauns par mūsu spēli...Manuprāt, pirmās 30 minūtes bija sliktākās līdz šim divarpus sezonu laikā. Ja vēl vērtē arī spēles svarīgumu, tad pretinieks pilnīgi pelnīti uzvarēja un apsteidz mūs. Šādam rezultātam nav nekāda attaisnojuma. Tā ir normāla parādība, ka Virslīgas līmeņa spēlētāji kļūdas, bet tas ir jākompensē ar partneru palīdzību. Ļoti pietrūka centra aizsargu. Kamēr vēl nespējām sajust bumbu, pretinieki izmantoja mūsu neorganizētību. Principā pirmajās 30 minūtēs spēle bija beigusies. Neslēpšu, ka man bija skarba saruna ar puišiem pēc pirmā puslaika. Sevi cienoši vīrieši tā nedrīkst spēlēt. Otrajā puslaikā bija uzdevums cīnīties par uzvaru, lai arī, cik fantastiski tas neizklausītos. Nevar teikt, ka izveidojām ļoti daudz momentus, kā arī pretinieku vārtsargam principā komanda nebija jāglābj. Pietrūka precīzas pēdējās piespēles – tas liecina par mūsu meistarību. Pozitīvā ir maz. Bez šaubām, kādam par to būs jāzaudē vieta sastāvā.''