Līderu Daugavpils ''Daugavas'' un ''Skonto'' divcīņā bezvārtu neizšķirts

Šodien vienā no Virslīgas 22. kārtas spēlēm sacentās abas kopvērtējuma līdervienības - Daugavpils ''Daugava'' un Rīgas ''Skonto''. Pēc aizraujošas cīņas uzvarētāji bija abu komandu vārtsargi, proti, mačs noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu 0:0.

Jau no pirmajām spēles minūtēm kā viena, tā arī otra vienība centās iegūt iniciatīvu un nedaudz veiksmīgāk to spēja izdarīt mājinieki un esošie kopvērtējuma līderi FC ''Daugava'' futbolisti.. Viens no manāmākajiem laukumā bija jūlija labākais Virslīgas spēlētājs Sergejs Jašins, kurš partnerus apgādāja gan ar lieliskām piespēlēm, gan arī pats lūkoja gūt vārtus, taču ''Skonto'' ar vārtsargu Germanu Māliņu veiksmīgi to nepieļāva. Ievērības cienīgu spēli ''Daugavas'' labā demonstrēja arī Andrejs Kovaļovs, pēc kura centrējumiem un aktivitātes nereti tika izveidotas bīstamas epizodes. Kopumā arī puslaika otrajā daļā ievērojams pārsvars piederēja tieši ''Daugava'', viesiem no Rīgas retāk spējot uzbrukt uz mājinieku vārtiem. Pirmais puslaiks tika noslēgts ar 0:0.

Līdz ar 2.puslaiku ievērojami saturīgāku sniegumu sāka demonstrēt ''Skonto'' futbolisti, spēlētājiem acīm manāmi laukumā dodoties pēc galvenā trenera stingras mācības. Vienā no pirmajām otrā puslaika epizodēm spēcīgu sitienu izpildīja Kristaps Blanks, taču bumba lidoja tieši virsū vārtsargam. Arī turpinājumā iespēja atzīmēties bija tieši Blankam, kurš pēc Riosa centrējuma ar galvu sita gar pašu vārtu stabu. Mirkli vēlāk lielisku sitienu no aptuveni 20 metru attāluma izpildīja Aleksandrs Fertovs, taču arī šoreiz ''Daugavas'' vārtsargs Jevgēnijs Nerugals bija savā vietā. Puslaika gaitā abu komandu sastāvos laukumā tika sūtīti to rezultatīvākie spēlētāji – vispirms ''Daugavas'' treneris Ivans Tabanovs Stenlija Ibe vietā laukumā sūtija Mamuku Gongadzi, taču tuvojoties spēles beigām, iespēja sevi apliecināt tika dota arī jaunajam Valērijam Šabalam, kurš ''Skonto'' rindās nomainīja jau pieminēto Kristapu Blanku. Tuvu mača izskaņai ''Daugavai'' nespēja izmantot vienu no lieliskākajām visas spēles epizodēm – pēc Jašina centrējuma spēcīgu sitienu no gaisa izpildīja Kovaļovs, taču bumba lidoja stipri pāri vārtiem. Spēles kompensācijas laikā, kurš tika nozīmēts 3 minūtes, ievērības cienīgi momenti nesekoja, 22. kārtas centrālajam mačam noslēdzoties ar bezvārtu neizšķirtu.

Līdz ar vienmērīgo punktu sadalījumu abām šī brīža līderēm, 1.vietu turpina saglabāt Daugavpils ''Daugava'', rīdziniekiem konkurentu apsteigšanu atstājot uz kādu no turpmākajām spēlēm.

Spēles protokols

Pēcspēles komentāri:

''Skonto FC'' galvenais treneris Marians Pahars: ''Bija jūtams, ka tā ir līderu spēle. Abas komandas darbojās ļoti uzmanīgi. Zinājām, ka pret "Daugavu" klāsies grūti, tādēļ centāmies spēlēt no aizsardzības, jo "Daugava" mīl spēlēt ātri, ir ātri malējie pussargi. Apzināti pozicionālo pretinieku uzbrukumu laikā ieslēdzāmies aizsardzībā, centāmies nosegt visas uzbrukumu turpināšanas iespējas. Gribētos teikt, ka tā bija līdzvērtīgu pretinieku spēle. Momentu nebija ne mums, ne viņiem. Jā, bija daži pusmomenti, bet arī viss. Esam apmierināti ar iegūto svarīgo punktu izbraukumā. Protams, gribējās vairāk vārtu gūšanas momentu, bet, kas ir, tas ir. Kādu rezultātu redzat tablo, tāda bija arī spēle."

FC ''Daugava'' galvenais treneris Ivans Tabanovs: "Abas komandas darbojās bailīgi, jo baidījās ielaist vārtus. Mēs vairākās situācijās uzbrukām mazliet bīstamāk, bet uzbrukumu noslēdzošajā fāzē pietrūka pēdējās piespēles un meistarības realizācijā. Baidījāmies, ka "Skonto" varētu iesist mums vārtus kādā no pretuzbrukumiem. Tā ir ļoti ātra komanda. Man jau pirmajā savstarpējā cīņā iepatikās pretinieku vienības jaunie futbolisti. Zemapziņā futbolisti baidījās no šiem pretuzbrukumiem, tādēļ bieži nepieslēdzās uzbrukumiem, kur viņiem tas bija jādara. Gribējām mājās uzvarēt, bet čempionāts vēl jau turpinās."