Daugavpils ''Daugava'' varonīgi atspēlē 2 vārtus un uzvar ''Spartaku''

Šovakar vienā no divām Latvijas futbola Virslīgas spēlēm Daugavpils FC ''Daugava'' uzņēma Jūrmalas ''Spartaku''. Lai arī jūrmalnieki pēc 1.puslaika bija minimālā vadībā, uzvaru tomēr izrāva mājinieki, svinot panākumu ar 3:2 (1:2).

Ar negaidītu ofensīvu jau no pirmajām spēles minūtēm pārsteidza viesi no Jūrmalas, tomēr līdz vārtu guvumam pirmajā pusstundā tai neizdevās tikt. Savus bīstamos momentus parādā nepalika arī ''Daugava'', taču allaž nedaudz pietrūka, lai tiktu atklāts mača rezultāts. To gan spēles 33. minūtē paveica Duvans Kastaneda, izvirzot vadībā čempionāta 2. un 3. apli neveiksmīgi aizvadošo ''Spartaku''. Uzvara pār kopvērtējuma līderi dotu nepieciešamo pārliecību, lai komanda atkal nostātos uz pozitīvām sliedēm, taču 7. minūtes vēlāk šādas cerības uz brīdi apslāpēja viens no rezultatīvākajiem daugavpiliešu jaunieguvumiem Sergejs Jašins, panākot 1:1. Tiesa, neitrālā gaisotnē spēle tika aizvadīta vien īsu brīdi, jo jau pēc minūtes atkārtoti ''Spartaku'' vadībā izvirzīja kolumbietis Djego Agudelo, kurš pirms mača izteicās, ka ir ļoti priecīgs par iespēju spēlēt Latvijas futbola Virslīgā un tieši ''Spartaka'' rindās. Atlikušajās puslaika minūtēs gan nekas ievērojami vairs nemainījās, tam noslēdzoties ar 1:2 viesu komandas labā.

Otrais puslaiks iesākās mierīgā gaisotnē, un, līdzīgi kā pirmajā, arī šoreiz spēles rezultāts netika mainīts lielāko puslaika daļu. Šāds scenārijs likumsakarīgi apmierināja viesu komandu, taču ''Daugava'' ar to nebija mierā un 76. minūtē panāca 2:2 - otro reizi šajā mačā precīzs bija Jašins. Daugavpils turpināja uz pacēluma fona un 5 minūtes vēlāk izdarīja to, ko vismazāk vēlējās ''Spartaka'' futbolisti - kopvērtējuma līderi pamanījās pirmo reizi šajā mačā izvirzīties vadībā. Šoreiz vārtus guva Andrejs Kovaļovs. Kā izrādījās 10 minūtes vēlāk, šī bija arī izšķirošā ''Daugavpils'' līderpozīciju pārņemšanas reize un komanda svinēja uzvaru ar 3:2.

Šis panākums ļauj Daugavpils FC ''Daugavai'' nostiprināties Virslīgas kopvērtējuma līderpozīcijās, taču ''Spartaks'' zaudē 5.pozīciju, atdodot to šodien 3 punktus nopelnījušajam ''Liepājas metalurgam''.

Vārtu guvēji: Jašins 40'; 76', Kovaļovs 81' - Kastaneda 33', Agudelo 41'

Spēles protokols

Pēcspēles komentāri:

Daugavpils FC ''Daugava'' galvenais treneris Ivans Tabanovs: ''Kā arī plānojām, spēle izvērtās smaga, taču paši pie tā bijām vainojami. Lieliski iesākām spēli, nerealizējām četras simtprocentīgas iespējas pirmajās minūtēs! Vārtu zaudējumus atvedām sev paši, kļūdoties vienkāršās situācijās. Puiši sāka nervozēt. Labi, ka otrajā puslaikā futbolisti, pateicoties Sergejam Jašinam, atrada spēkus atspēlēties. Tas nebūtu godīgi, ja būtu nospēlējuši neizšķirti. Uzskatu, ka bija jāuzvar ar 5:0, nevis 3:2.

Šodien pat pieteikumā nebija Vadima Logina, jo viņam bijusi smaga sezona. Viņš praktiski visu sezonu spēlēja bez maiņām. Pēdējos mačos varēja manīt, ka viņš ir ļoti saguris. Devām iespēju atpūsties, tajā pašā laikā iespēlējot Maksimu Rafaļski ar Janu Radeviču. Prieks, ka ir citi spēlētāji, kuri var viens otru nomainīt."

JPFS/FK "Spartaks" galvenais treneris Armīns Narbekovs: ""Daugava" jau pirmajās minūtēs parādīja, kāpēc šis klubs atrodas pirmajā pozīcijā. Sākumā pretinieks neizmantoja kādas trīs lieliskas iespējas, bet futbolā bieži gadās, ka turpinājumā tas palīdz otrai komandai. Viņi kļūdījās aizsardzībā, mēs to izmantojām. Lai arī "Daugava" visu spēli izskatījās labāk, mēs atradāmies vadībā. Var redzēt, ka puiši vēl nav gatavi fiziski. Vārtus ielaidām noguruma dēļ."