''Daugavu'' derbijā 3. reizi pārāki daugavpilieši

Šīs dienas vienā no Latvijas futbola Virslīgas 19.kārtas spēlēm savā starpā tikās Rīgas un Daugavpils ''Daugavas''. Pārsteigumi izpalika un 3 punktus mājās aizveda daugavpilieši, uzvarot ar 3:0 (2:0). Divus vārtus guva Sergejs Jašins, vienu reizi precīzi sitot arī Bidžinam Cincadzem.

Prognozējami jau no pašas spēles sākuma iniciatīva bija daugavpiliešu pusē, viesiem krietni bīstamāk uzbrūkot, taču arī mājinieki retu reizi izveidoja kādu izgājienu uz pretējiem vārtiem. Visai izdevīgā vārtu gūšanas momentā jau 3.minūtē bija nonācis Georgijs Diakvinišvilī, taču šajā epizodē rīdziniekiem neizdevās gūt vārtus, jo gruzīnu uzbrucējs nebija spējīgs atrauties no pretinieku aizsargiem, kuri to viegli panāca un atbruņoja. Spēles sākuma daļā rīdzinieki pretinieku vārtus apdraudēja ar šo un vēl kādu pusmomentu, pārsvarā šo futbola elementu šajā spēlē vairāk izmantojot tieši Daugavpils ''Daugavai''. Viens no uzbrukumiem jau 18.minūtē vainagojās ar panākumu - savus pirmos vārtus vien 2. Latvijas Virslīgas čempionāta spēlē guva Sergejs Jašins. Divas minūtes vēlāk tas pats Jašins rezultātu dubultoja, panākot jau 2:0. Jāpiebilst, ka abi vārti tika gūti ar galvu. Puslaika izskaņā tuvu savam 3. vārtu guvumam Latvijas futbola Virslīgā bija viens no vērtīgākajiem pēdējā laika daugavpiliešu pirkumiem Stenlijs Ibe, taču tiesneši vārtu gūšanas brīdī fiksēja aizmugures stāvokli, puslaikam noslēdzoties ar 2:0 daugavpiliešu labā.

Līdz ar otrā puslaika sākumu rīdzinieki metās strauji uz priekšu. Rezultāta starpību mača 59.minūtē varēja samazināt jau pieminētais Diakvnišvili, taču bumba vien nedaudz lidoja gar pašu vārtu stabu. Šoreiz gan rīdzinieku ofensīva panākumus nenesa, gluži pretēji - 73.minūtē Bidžina Cincadze, pēc centrējuma soda laukumā, jau 3.reizi šajā spēlē lika kapitulēt rīdzinieku vārtsargam Artūram Vaičulim, praktiski pierakstot daugavpiliešiem 3 punktus kopvērtējuma tabulā. Atlikušajā mača laikā notikumi krasi nemainījās, daugavpiliešiem droši un stabili novedot maču līdz savai 3. sausajai uzvarai Virslīgā pēc kārtas.

Vārti: Jašins 18'; 20', Cincadze 73'

Spēles protokols

Pēcspēles komentāri:

Daugavpils FC ''Daugava'' galvenais treneris Ivans Tabanovs: "Tikai trīs dienas pagājušas kopš sāpīgā zaudējuma Eiropas līgā. Puišiem nebija viegli šajā laikā, tāpēc šodien gribējās, lai komandai izdotos uzvarēt. Neko vairāk nevarēju prasīt. Ar spēli, protams, esmu apmierināts. Ne ar visām 90 minūtēm, taču kopumā komanda ļoti centās. Prieks par to, ka komanda spēja savākties pēc ceturtdienas zaudējuma.

Mani apmierinātu jebkāda uzvara. Pretinieks man šodien patika, bet jāatzīst, ka mums paveicās vairāk nekā Rīgas komandai. Tik lielu uzvaru kā 3:0 negaidīju. Ja kāds man pirms braukšanas uz maču pateiktu, ka būs tik liels rezultāts, neticētu. Atceros "Daugavu" vēl no 1. apļa, kurā Popkova komanda atstāja ļoti labu iespaidu. Šodien jau arī nemaz viegli nebija. Pēc spēles gaitas mums nebija trīs vārtu pārsvara, taču pratām izmantot savus momentus."

FK ''Daugava Rīga'' galvenā trenera asistents Aleksandrs Proskurņins: "No sevis personīgi un arī no galvenā trenera [Popkovam bija jāsteidzas] apsveicu ar uzvaru. Daugavpils šodien uzvarēja pilnīgi pelnīti, izmantoja visus savus momentus. Mēs pārdzīvojam nepatīkamus brīžus, jo daudz spēlētāju ir savainoti. Pirms mača noskaņojāmies uz uzvaru, tomēr izrādījās vājāki par pretinieku.

Pēdējos mačos Kārkliņš demonstrē neizteiksmīgu futbolu, ir daudz pretenziju pret viņa sniegumu. 1. apļa sākumā viņš guva vārtus, bija komandas vilcējs. Tagad viņam diemžēl ir nekvalitatīva spēle.''