FC ''Daugava'' otro reizi šosezon uzveic ''Ventspili''

Šīs dienas vienīgā Latvijas futbola Virslīgas spēle risinājās Daugavpilī, kur FC ''Daugava'' uzņēma pērnās sezonas čempioni FK ''Ventspils'' komandu. Demonstrējot pārāku sniegumu visas spēles garumā, pārliecinošu uzvaru ar 3:0 (3:0) izcīnīja daugavpilieši. Ar vārtu guvumiem atzīmējās Guntars Silagailis un Stenlijs Ibe (2).

Saistībā ar dalību Eiropas Līgas kvalifikācijas turnīrā, lūgumu pārcelt šīs dienas maču uz vēlāku laiku bija izteikuši FC ''Daugava'' pārstāvji, taču ventspilnieki to neakceptēja, spēlei notiekot iepriekš paredzētajā laikā. Iespējams, ka tieši par to pamatīgu dusmu vilni izgāza daugavpilieši, faktiski visas spēles gaitā būdami krietni pārāki pār pretinieku teritoriālā pārsvara ziņā.

Mača sākumā gan agresīvāk centās spēlēt viesi, uzbrukuma smailē esošajiem Kozlovam un Saito ik pa laikam aktīvi dodoties virsū daugavpiliešu aizsargiem, taču šī tandēma efektivitātes izpausmēm ievērojami traucēja lielais brāķis piespēlēs, kas gan bija vērojams arī mājinieku komandas saspēlē. Puslaika turpinājumā iniciatīva pārgāja jau ''Daugavas'' pusē, kas izpaudās vairāku uzbrukumu veidošanā, tik vairums no tiem beidzās ar aizmugures stāvokļa fiksēšanu. Kopumā abu komandu spēlētājiem izcelties liedza uzbrukuma noslēdzošās fāzes neprecīzais izpildījums, puslaikam beidzoties ar spēles sākuma rezultātu, 0:0.

Spēles rezultāts tika atklāts 53.minūtē, kad pēc Polovinčuka centrējuma no visai asa leņķa precīzs sitiens padevās Guntaram Silagailim, rezultātam kļūstot 1:0 par labu ''Daugavai''. Lai arī pēc vārtu zaudējuma ventspilnieki strauji devās uz priekšu, mājinieki neplānoja nosēsties aizsardzībā, ik pa laikam aktīvi atbildot ar līdzīgi agresīviem uzbrukumiem. Pašā smailē aktīvi darbojās ''Daugavas'' jaunieguvums Stenlijs Ibe, kurš devās laukumā nomainot šodien pasīvi spēlējošo Gongadzi. Šī spēlētāja pūliņi vainagojas ar panākumu mača 80. minūtē, kad, pēc Sokolova centrējuma, Ibe pamanījās būt veiklākais un raidīt bumbu vārtos ar galvu, dubultojot mājinieku pārsvaru 2:0. Pēdējās spēles 10 minūtēs ventspilnieki nespēja uzspiest savu agresiju uzbrukumā, ļaujot mājiniekiem turpināt kontrolēt notikumus, kā arī to uzbrukumus izlaižot līdz pat bīstamiem sitieniem. Punktu šai spēlei pielika jau pieminētais Ibe, kurš pēc precīzas Ziziļeva piespēles guva savus 2.vārtus Latvijas futbola Virslīgā, palīdzot ''Daugavai'' otro reizi šosezon uzveikt spēcīgo ''Ventspili''.

Vārti: Silagailis 53', Ibe 80'; 90+2'