Jaunie un vecie čempioni spēle neizšķirti, bronza Ventspilij

Šodien pirmo un sezonas pēdējo spēli valsts čempionu godā aizvadīja Daugavpils ''Daugava'', kas savā laukumā uzņēma pērnās sezonas čempioni ''Ventspils''. Momentiem bagātā cīņā uzvarētājs netika noskaidrots, spēlei noslēdzoties 0:0.

Spēli aktīvāk uzsāka viesi, pārsteidzot mājiniekus ar aktīvu un agresīvu spēli, tomēr pirmais reālais vārtu gūšanas moments piederēja mājiniekiem, konkrēti Gongadzem, kurš no tuvas distances sita gar pašu vārtu stabu. Turpinājumā spēle izvērtās vienlīdz aktīva abās laukuma pusēs, kas viennozīmīgi patika visiem klātesošajiem, kuri tika lutināti ar daudziem bīstamiem sitieniem. Bīstams moments pie Nerugala vārtiem risinājās 29.minūtē, kad vārtsargs tikai uz pašas vārtu līnijas spēja apturēt Martinessa sitienu ar galvu, kas sekoja pēc stūra izspēles. Kopumā 1.puslaikā aktīvāk darbojās ventspilnieki, taču bīstamākus uzbrukumus veidoja mājinieki. Lai nu kā, spēles pirmās 45 minūtes noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Spēles otrais puslaiks iesākās krasi atšķirīgi, proti, pirmās 15 minūtes aizritēja vienmuļā cīņā. Puslaika vidū Ventspils izdarīja maiņu – Žigajeva vietā laukumā devās Saito, kas liecināja par to, ka komanda visus spēkus koncentrēs tikai un vienīgi uzbrukumam. Lai arī komandas puslaika otrajā daļā atsāka aktīvāk veidot uzbrukumus uz vārtiem, šoreiz kā uzvarētāji atzīmējami abu komandu vārtsargi, kuri palika nepārspēti visas 90 minūtes. Ņemot vērā to, ka Jelgavā ‘’Skonto’’ spēja izcīnīt 1 punktu, ventspilniekiem neizdevās pakāpties uz 2.vietu, rezultātā samierinoties ar bronzas medaļām.

Latvijas futbola Virslīga, 36.kārta

Daugavpils FC Daugava - FK Ventspils

0:0

Pēcspēles komentāri:

Daugavpils FC ''Daugava'' galvenais treneris Ivans Tabanovs: "Sezonu noslēdzām uz pozitīvas nots. Lai arī mums vairs neko nevajadzēja, puiši saņēmās un labi nospēlēja. Spēle bija interesanta, arī skatītāju šoreiz bija salīdzinoši daudz. Gribētos pateikties visiem futbolistiem par paveikto darbu sezonas garumā. Futbolisti daudz ko upurēja, lai sasniegtu titulu. Paldies kluba vadībai un visam personālam. Bez līdzjutējiem būtu daudz grūtāk, cerams, ka viņu nākamgad būs vairāk. Paldies arī viņiem. Dāvājām pilsētai svētkus! Šodien uzvara ir jānosvin. Nākamgad jāpierāda, ka tituls nebija nejaušs. Es palikšu komandā arī nākamsezon - man patīk gan pilsēta, gan valsts, gan arī komanda."

FK ''Ventspils'' galvenais treneris Jurģis Pučinsks: "Futbolistiem bija ļoti grūti spēlēt, jo viņi juta lielu spiedienu. Šāda veida mačos cerēt uz kvalitatīvu futbolu nav pamata. Šodien bija daudz cīņas, maz kvalitātes. Pieļāvām daudz muļkīgu kļūdu. "Daugava" bija pelnījusi šo titulu, apsveicu komandu. Tāpat vēlos pateikties futbolistiem un atbalstītājiem. Mūsu mēķis vienmēr ir pirmā vieta, bet šoreiz neizdevās to sasniegt. Arī šodien bija iespējas uzvarēt, tomēr pietrūka veiksmes. Noslēdzām sezonu uz pozitīvas nots. Pret futbolistiem pretenziju nav nekādu."