Virslīgas čempions 2012- Daugavpils FC ''Daugava''!

Līdz ar šīs dienas uzvaru viesos pār FB ''Gulbene'' (1:3), čempiona titulu vēl pirms pēdējās spēļu kārtas nodrošina Daugavpils FC ''Daugava'', kas šo godu izpelnās pirmo reizi kluba pastāvēšanas laikā.

„Gulbene” gan sāka aktīvi, un Hideaki Takeda 6. minūtē izpildīja itin bīstamu tālšāvienu. Pamazām iniciatīvu pārņēma „Daugava” un 15. minūtē lielisku tālsitienu veica Daniels Ola – skaisti izvilka Alberts Nikoļskis. Drīzumā gan daugavpilieši ieguva vadību. 18. minūtē acīgu piespēli izpildīja tas pats Ola, un izgājienu viens pret vienu realizēja Stenlijs Ibe (1:0). Nigērietim gandrīz uzreiz bija vēl viens lielisks moments, taču šoreiz viņam izgājienā traucēja pretinieks un pēc sitiena bumba lidoja garām. Un tomēr Ibe drīzumā savus otros vārtus iesita – šoreiz viņam piespēlēja Edgars Jermolajevs, un Ibe no soda laukuma robežām sita precīzi (2:0)! Ibe nenogura un 30. minūtē vēlreiz bīstami sita (pirms tam laba Guntara Silagaiļa piespēle), šoreiz Nikoļskis glāba. „Daugava” pārtraukumā devās pie 2:0 un jau gandrīz varēja sākt domāt par šampānieša atkorķēšanu.

Šīs domas vienatnē kliedēja Artūrs Karašausks – 50. minūtē gulbeniešu uzbrucējs veica skaistu reidu un ar fantastisku sitienu tālajā devītniekā padarīja rezultātu slidenu, vairs tikai 1:2 par sliktu pastarīšiem. Šķita, ka sāksies nervozitāte „Daugavas” darbībās, taču īstā brīdī tika iesisti trešie vārti. Mihails Ziziļevs piespēlēja Jermolajevam, kurš no kreisās malas deva uz tālo stabu, kur gan Silagaili apsteidza Ivans Gluško, ieraidot bumbu savos vārtos. „Daugava” varēja uzelpot – 3:1. Pie šī rezultāta Daugavpils futbolisti droši turēja spēles grožus savās rokās, tiesa, 70. minūtē Karašausks atkal bija bīstams, tāpat mača beigās draudīgi bija gulbeniešu tālsitieni. Kopumā gan „Daugava” ļoti pārliecinoši noveda spēli līdz uzvarošām beigām – 3:1.

„Daugava” pirmo reizi kļuvusi par Latvijas čempioni un nākamvasar pārstāvēs Latviju Čempionu līgā. „Daugava” kļuvisi par ceturto komandu aiz „Skonto”, „Ventspils” un „Liepājas metalurgu”, kas pratusi izcīnīt Latvijas čempiones titulu.

Latvijas futbola Virslīga, 35.kārta

FB Gulbene - Daugavpils FC Daugava

1:3 (0:2)

Vārti: Karašausks 50’ - Ibe 18’, Ziziļevs 25’, Gluško 55’ (s.v.)

Pēcspēles komentāri

FB "Gulbene" galvenais treneris Mihails Koņevs: "Apsveicu "Daugavu" ar pelnīti izcīnītu čempionu titulu. Komanda visstabilāk aizvadīja čempionātu, bez jebkādiem kritumiem. Gribētos pateikties arī federācijai, ka šodien palīdzēja mums noorganizēt spēli. Tā gadījās, ka sliktās laukuma kvalitātes dēļ nevarējām spēlēt Gulbenē. Jau pirms spēles ar Liepāju tika veikts mežonīgs darbu apjoms, lai spēle vispār varētu norisināties.

Runājot par šo spēli, tā vēlreiz pierādīja, ka mums nav sabalansēts sastāvs. Daudz problēmu ir vidējā līnijā, tādēļ uzbrukums nesanāk. Šī iemesla dēļ esam iesituši vismazāk vārtus čempionātā. Nav stabilas pārejas no aizsardzības uzbrukumā. Tieši kļūdas laukuma centrā mums maksāja zaudētus vārtus. Puiši centās, bija iespēja Karašauskam pie 1:3 iesist, tad galotne būtu saistošāka. Beigās iedevām uzspēlēt gados jaunajam Gulbenes puisim [Marekam Kozlovskim - 15 gadi]. Mums ir atlikusi pēdējā spēle pret Rīgas "Daugavu", kuru jācenšas uzvarēt, lai sezonu noslēgtu uz pozitīvas nots. Daudz ko izšķirs noskaņošanās spēlei, laukuma segums. Ja komanda uz pēdējo maču izies nesagatavota, nesaprotu, kāda jēga bija censties visas sezonas garumā!"

Daugavpils FC ''Daugava'' galvenais treneris Ivans Tabanovs: ''Ivans Tabanovs: "Spēle nebija viegla, laukuma segums ietekmēja kvalitāti. Galvenais bija iegūt trīs punktus, kā arī parādīt čempionu cienīgu sniegumu. Daļēji tas arī izdevās. Uzskatu, ka uzvarējām pelnīti. Gribu pateikties puišiem, viņi ir pelnījuši šo uzvaru. Jau no pirmās dienas jutu, ka varam kļūt par čempioniem. Mans pirmais mačs bija pret "Ventspili", kuru uzvarējām viesos. Tad man nebija vairs nekādu šaubu, ka varam uzvarēt visus. Dzīvojām, trenējāmies kā viena ģimene. Pateicos kluba vadībai par atbalstu un uzaicinājumu šeit strādāt. Paldies arī faniem par atbalstu, īpaši smagākajos sezonas brīžos. Arī šodien ar viņu atbalstu guvām trešos vārtus. Mēs viņiem pateicāmies ar čempionu titulu!''