Daugavpilieši uzvar ''Jūrmalu'' un nonāk uzvaras attālumā no titula

Šodien Latvijas futbola ietvaros čempionāta līdere Daugavpils FC ''Daugava'' savā laukumā uzņēma FC ''Jūrmala'' vienību. Uzvaru ar 2:0 (0:0) izcīnīja mājinieki, līdz ar to nonākot uzvaras attālumā no čempiona titula.

Iniciatīvu jau no pirmajām spēles minūtēm pārņēma mājinieki, kuri uzvaras gadījumā būs teju pa 90% nodrošinājuši sev čempiona titulu. Skaidrs, ka komanda vēlās kļūt kronētiem vēl pirms čempionāta pēdējās kārtas, taču šodien ievērojamu pretestību prata izrādīt jūrmalnieki, kas vismaz uz 90 minūtēm saasināja spriedzi turnīra tabulas augšgalā. Vienā no epizodēm puslaika vidū pēc Jurija Sokolova centrējuma Stenlijs Ibe guva vārtus ar galvu, tomēr tiesnesis fiksēja aizmuguri. Spēles pirmā puslaika otrā daļa aizritēja vairāk viesu komandas laukuma pusē - ''Daugava'' centās ievērojami aktīvāk veidot uzbrukuma momentus, tiesa, reti kurš noveda līdz sitienam vārtu rāmī. Interesanti, ka "Jūrmala" uz šo spēli bija ieradusies tikai 14 cilvēku sastāvā, tādēļ vairākiem futbolistiem nācās spēlēt ne savās pozīcijās, par ko vispamatotāk liecināja komandas otrā vārtsarga Jāņa Krūmiņa iesaistīšanās spēlē kā uzbrūkošajam pussargam.

Mača pirmais puslaiks tā arī noslēdzās 0:0 un likumsakarīgi līdz ar otro 45 minūšu posma sākumu aktīvi uz priekšu devās mājinieki. Mača 56.minūtē beidzot iemesls uzgavilēt bija klātesošajiem ''Daugavas'' faniem - vienatnē pret pretinieku vārtsargu Jevgeņiju Laizānu izskrēja čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Mamuka Gongadze un sita nekļūdīgi! Pēc šī notikumu pavērsiena aktīvāk turpināja uzbrukt tieši mājinieki un 84.minūtē sekoja 2. daugavpiliešu vārtu guvums - pēc Polovinčuka centrējuma savai bijušajai komandai vārtus guva Daniels Ola. Interesanti, ka īsi pirms spēles beigām Stenlijs Ibe nerealizēja 11 metru soda sitienu, līdz ar to mačam noslēdzoties 2:0 mājinieku komandas labā.

Pēc šīs uzvaras Daugavpils FC ''Daugava'' turpina stabili virzīties pretī zelta medaļām un jau tagad ir skaidrs - uzvara nākošajā kārtā pār ''Gulbeni'' ļaus oficiāli sveikt jaunos valsts čempionus ar izcīnīto titulu.