Daugavpils ''Daugavai'' minimāla uzvara pār FS ''METTA/Latvijas Universitāte''

Šodien minimālu uzvaru ar 1:0 savā laukumā izcīnīja Daugavpils FC ''Daugava'', kam pretī stājās FS ''METTA/Latvijas Universitāte''. Vienīgos vārtus spēles 26. minūtē guva Stenlijs Ibe.

Spēli ļoti aktīvi sāka mājinieki, kuri jau pašā mača ievadā cerēja izvirzīties vadībā, lai turpinājumā spēle būtu mierīgāka. Pirmajās desmit minūtēs uz zāliena saimniekoja tieši viņi, taču vārtus neguva un futbols kļuva nedaudz mierīgāks. Par uzbrukumiem sāka domāt arī mettieši. Iespēja aizskriet vienam pret pretinieku vārtsargu bija Artjomam Lonščakovam, taču neliela saminstināšanās un ''Daugavas'' spēlētājs bija klāt un epizodi pārtrauca. 26. minūtē laukuma vidusdaļā tika atbruņots Priedēns un Ibe, apskrienot vairākus studentu spēlētājus, spēra bumbu vārtu tīklā 0:1. Arī pēc vārtu guvumu turpinājās līdzīgs futbols. Dažādi pusmomenti bija abām vienībām, bet rezultāts vairs nemainījās.

Otro puslaiku aktīvāk iesāka FS METTA/Latvijas Universitāte, pieturot bumbu, kā arī izveidojot vairākus saturīgus uzbrukumus. Neskatoties uz to, patiesas briesmas pie mājinieku vārtiem studentiem izveidot neizdevās. Neatguvuši līdzsvaru uz rezultāta tablo, mettieši nedaudz nosēdās un vairāk momentu atkal bija ''Daugavas'' izpildījumā. Lieliska iespēja dubultot pārsvaru bija Gongadzem, taču šo epizodi glāba FS ''METTA/Latvijas Universitāte'' vārtsargs Kristers Putniņš. Mača turpinājumā bumba vārtos vairs nepabija un spēle noslēdzās ar minimālu mājinieku uzvaru 1:0.

Daugavpils FC Daugava - FS METTA/Latvijas Universitāte

1:0 (1:0)

Vārti: Ibe 26'

Spēles protokols

Pēcspēles komentāri:

FS ''METTA/Latvijas Universitāte'' galvenais treneris Andris Riherts: "Abas komandas zināja, ka būs grūta spēle, neskatoties uz to, ka viena bija līdere, bet otra tikai izlīdusi no pēdējās vietas. Mums bija svarīgi izcīnīt punktus, lai varētu nedaudz atrauties no sekotājiem. Pēc spēles gaitas bijām pelnījuši kādu punktu aizķert, jo vairāk vai mazāk sitienos un bīstamajos momentus bija līdzsvars. Pretiniekam bija vairāk pieredzes, kas arī izšķīra maču. Daugavpils guva trīs punktus, bet mēs gatavosimies nākamajai spēlei.

Šodien spēlēja labākie, mēs netaupījām spēkus Jelgavai. Šodien spēlēja tie, kuri bija labāki gatavi fiziski un mentāli. Jāņem vērā, ka mums vairāki futbolisti ir traumēti - Mareks Zuntners izkritis no ierindas uz divām nedēļām, Gatis Kalniņš jau iepriekšējo maču aizvadīja ar savainojumu. Arī tie, kuri bija rezervē, nebija īsti veseli.

Spēles beigās es nebiju dusmīgs uz bumbu padevējiem, bet gan uz to faktu, ka trūka bumbu. Spēles laikā ir jābūt piecām bumbām. Es saprotu, ka var gadīties, ka bumbu aizsit ārpus stadiona, bet ir vēl viens maiss ar bumbām. Tās ir jāizmanto. Virslīgas reglamentā ir rakstīts, ka jābūt piecām bumbām, bet bija tikai trīs. Bija arī kāds, kurš puikām teica, lai bumbas nepadod. Domāju, ka Daugavpils arī bez bumbu nepadošanas uzvarētu."

Daugavpils FC ''Daugava'' galvenais treneris Ivans Tabanovs: "Mēs analizējām "Mettu", brīdinājām puišus, ka tā pēdējā laikā spēlē labi. Pēdējos divos mačos tā iesita septiņus vārtus. Gribējām dot iespēju dažiem futbolistiem atpūsties. Sanāca nervoza spēle, varu uzslavēt pretinieku. Tagad katrs punkts ir svarīgs, tas rada spiedienu uz spēlētājiem. Tas jutās jau no pirmajām minūtēm. Rezervisti ļoti nervozēja, bet galvenais, ka centās darīt visu iespējamo. Pretinieks mums neļāva spēlēt savu spēli. Gribētu novēlēt "Mettai" veiksmi savu mērķu sasniegšanā.

Stenlijs Ibe spēlēja malējā pussarga pozīcijā ne jau aiz labas dzīves. Sergejs Jašins pret "Spartaku" guva smagu traumu, izskatās, ka sezona viņam ir galā. Mums praktiski nav malējo spēlētāju. Ir atsevišķi kadri, bet viņi vēl nav tik labā līmenī. Šī iemesla dēļ izmēģinājām Ibi. Sākumā viņš pieļāva vairākas kļūdas, bet tieši no šīs pozīcijas guva vārtus. Domāju, ka turpinājumā šajā pozīcijā viņš būs vēl produktīvāks, kaut gan kopumā arī šodien viņš nospēlēja neslikti.

Savainojums ir Dmitrijam Halvitovam, Matijam Mihaļam, tādēļ aizsardzības centrā ielikām Danielu Ola. Izskatījās, ka "Spartaks" pret mums aizvadīja sezonas pēdējo spēli, jo darbojās ar lielu degsmi un enerģiju. Ja viņi tā būtu spēlējuši līdz tam ar "Ventspili", noteikti tiktu pie punktiem. Saņemot tikai vienu brīdinājumu, viņi traumēja uzreiz piecus mūsu spēlētājus. Man pret viņiem nav nekādu pretenziju, jo "Spartaks" spēlēja ar maksimālu atdevi. Pat pie rezultāta 3:0 viņi mēģināja iesist. Traumu dēļ arī bija tik daudz pārmaiņu sastāvā."