Čempione apspēlē ''Skonto'' un iekļūst Ziemas kausa finālā

Šodien Virslīgas Ziemas kausa 2.pusfināla spēlē tikās ''Skonto FC'' un Daugavpils ''Daugava''. Spraigā cīņā uzvaru ar 3:2 (1:0) izcīnīja patreizējā Virslīgas čempione ''Daugava'', līdz ar to nodrošinot vietu Ziemas kausa finālā.

Arī Virslīgas Ziemas kausa 2. pusfināla cīņa nesākās sākotnēji paredzētajā laikā – šoreiz spēles sākums tika pārcelts par 15 minūtēm saistībā ar ''Daugavas'' vēlo ierašanos Skonto hallē, kas no kluba vadības puses tika skaidrota ar tehniskām transporta problēmām.

Spēle iesākās līdzīgi kā vakar vakardienas mačs, ar cīņu, galvenokārt, laukuma vidusdaļā. 13.minūtē soda sitienu no standartsituācijas, aptuveni no soda laukuma stūra, izpildīja šīs dienas Skonto kapteinis Juris Laizāns, taču bumba lidoja pāri vārtiem. Spēles turpinājumā arī daugavpilieši tika pie iespējām uzbrukt no soda izspēlēm, tomēr puslaika pirmajā daļā spēles bīstamākie momenti risinājās pie ''Daugavas'' vārtiem, skontiešiem cenšoties uzbrukt gan individuāli, gan ar treniņos izkoptu pozicionālo uzbrukumu saspēli. Savas iespējas doties ātros pretuzbrukumos izmantoja arī daugavpilieši un viens no tādiem tika apturēts tikai ar noteikumu pārkāpumu ,,Skonto’’ soda laukuma robežās – rupji nospēlēja vārtsargs Dmitrijs Grigorjevs, rezultātā uzdāvinot ''Daugavai'' atklāt spēles rezultātu ar 11 metru soda sitienu. To arī 36.minūtē izmantoja Jurijs Sokolovs, panākot 1:0. Tūlīt pat sekoja bīstams uzbrukums uz daugavpiliešu vārtu pusi, taču noslēdzošā piespēle gar vārtu priekšu Kristapa Blanka izpildījumā nebija precīza. Puslaika atlikušajās minūtēs spēle, līdzīgi kā mača ievadā, vairāk risinājās vidējā zonā, būtiskiem notikumiem šajā puslaikā vairs nerisinoties.

Jau līdz ar 2.puslaika pirmajām minūtēm strauji uzbrukumā devās rīdzinieki, un, pateicoties ievērojamajai aktivitātei, tika nopelnīta iespēja uzbrukt no stūra izspēles. To gan ''Skonto'' neizdevās realizēt, turpretī ''Daugava'' savu pirmo 2.puslaika iespēju garām nelaida – vārtus guva spēlētājs, kurš komandai pievienojies uz pārbaudi, tādā veidā panākot jau visai komfortablo 2:0. Tiesa, pāris minūtes vēlāk ''Skonto''  spēlētājs Ruslans Mingazovs ar precīzu sitienu no kreisās malas intrigu atjaunoja, vēl jo vairāk aktivizējoties abām komandām. Spēle turpinājās līdzīgā gaisotnē, taču esošais pārsvars daugavpiliešiem ļāva spēlēt brīvāk, kā rezultātā sekoja arī 3.vārtu guvums, šoreiz precīzam esot Edgaram Jermolajevam. Pēc šī vārtu guvuma ''Skonto'' spēle uzbrukumā nemainījās, gluži pretēji - aizvien biežāk saspringtas situācijas veidojās pie rīdzinieku vārtiem. Vairāki bīstami momenti netika izmantoti un spēles noslēdzošajās 20 minūtēs cīņa turpinājās jau pie ''Daugavas'' vārtiem. Spēcīgi, taču pāri vārtiem sita Rajeckis, savukārt mirkli vēlāk strīdīga situācija risinājās soda laukumā, ''Skonto'' futbolistiem protestējot un pieprasot 11 metru soda sitienu saistībā ar spēli ar roku. Tas nenotika, taču aktīvākā cīņa turpināja ritēt daugavpiliešu vārtu priekšā. Acīm redzot ''Skonto'' komandas spēlētāju ticība ar katru minūti tuvojoties spēles beigām mazinājās, cīņai aizvien biežāk notiekot arī vidusdaļā un tuvāk rīdzinieku vārtiem. Pašā mača izskaņā tomēr ''Skonto'' vienus vārtus atguva - daugavpiliešu soda laukumā rupji nogāzts tika Ruslans Mingazovs un piešķirto 11 metru soda sitienu realizēja Andrejs Siņicins. Pēc nelielas cīņas par vārtos esošo bumbu izvērtās nelieli asumi starp abu komandu spēlētājiem, kam sekoja vairāki brīdinājumi. Spēle ar to arī noslēdzās, uzvaru izcīnot Daugavpils ''Daugavai''.

Finālā Daugavpils ''Daugava'' tiksies ar FK ''Ventspils''. Spēle plānota 17.februārī, taču saistībā ar kurzemnieku komandas došanos uz treniņnometni ārzemēs iespējamas Virslīgas Ziemas kausa kalendāra izmaiņas, par kurām skaidrība būs tuvāko dienu laikā.

Virslīgas Ziemas kauss 2013, pusfināls

03.02.2013., Skonto halle

Skonto FC - Daugavpils FC Daugava

2:3 (0:1)

Vārti: Mingazovs 54', Siņicins 90+1' (11m.s.s.) - Sokolovs 36' (11m.s.s.), Pārbaudāmais nr.3, 50' , Pārbaudāmais nr.2 64'