Rīgas ''Daugava'' izcīna 3.vietu ''Virslīgas Ziemas kausā 2013''

Šodien Skonto hallē cīņu par 3.vietu Virslīgas Ziemas kausā aizvadīja Rīgas ''Daugava'' un ''Skonto FC''. Lai arī ''Skonto'' spēli aizvadīja ar otro sastācu, lielāko mača daļu intriga neizpalika, vien spēles beigu daļā ''Daugavai'' nodrošinot uzvaru ar 2:0.

Neskatoties uz acīm redzamo abu komandu sastāvu nevienlīdzību, proti, ''Skonto'' klubu šajā spēlē pārstāv dublieru komanda (pamatsastāvs vien naktī uz sestdienu atgriezās no Somijas, kur aizvadīja vairākas pārbaudes spēles), spēles ievadā ''Daugava'' par savu pārspēku nelika manīt, abām komandām spēlējot visai plaši. Tiesa, ilgi šāda situācija neturpinājās un pakāpeniski bumbas kontroles pārsvars pārgāja Rīgas ''Daugavas'' pusē. Viens no pirmajiem uzbrukumiem piederēja Nikolajam Kozačukam, taču viņa sitienu bloķēja kāds no ''Skonto FC'' aizsargiem. Jāpiebilst, ka vairākkārt savu komandu no vārtu zaudējuma glāba 17 gadus vecais ''Skonto'' vārtsargs Aleksandrs Sikorskis. Puslaika gaitā retu reizi pretuzbrukumos devās arī ''Skonto'', kuri visbiežāk noslēdzās aizmugures stāvokli. Pamatā ievērojamākie notikumi risinājās pie Sikorska vārtiem, taču Rīgas ''Daugavai'' tā arī neizdevās gūt vārtus, 1.puslaikam noslēdzoties ar nedaudz pārsteidzošu 0:0.

Jau no 2.puslaika pirmajām minūtēm iniciatīvu pārņēma potenciāli spēcīgākā ''Daugava'', vairakkārt veidojot bīstamus uzbrukumus. Nelielā mērā turpinājās arī 1.puslaika scenārijs, proti, ''Skonto'' bieži veidoja bīstamus pretuzbrukumus, kur vienā no tiem 57. Minūtē bīstami pa labo malu uzbruka 16 gadus vecais Artjoms Jakuševs, taču Vaičulis sisto bumbu atvairīja. 64.minūtē 100 % drošu iespēju neizmantoja uz maiņu nākošais Rīgas ''Daugavas'' uzbrucējs Kristaps Grebis, kurš no tuvas distances sita gar pašu vārtu stabu. Līdzīgā situācijā bija nonācis arī komandas kapteinis Mants Savens, taču arī viņam pēdējā brīdī aizsargs traucēja raidīt bumbu vārtos aptuveni no 1 metra attāluma. Ar izmisīgiem centieniem tomēr ''Daugava'' pie vārtu guvuma tika – 80.minūtē pēc Manta Savena izpildītās standartsituācijas vārtu priekšā labi nocīnījās Rimavičus, panākot 1:0. Minūti vēlāk 2:0 panāca arī Grebis, līdz ar to noņemot jautājumus par ''Virslīgas Ziemas kausa 2013'' 3.vietas ieguvēju. Mačs noslēdzās ar 2:0.

''Virslīgas Ziemas kausa 2013'' fināls risināsies jau rīt, kad pulksten 14:30 Skonto halles laukumā dosies Daugavpils ''Daugava'' un ''Ventspils''.