Guntis Blumbergs: Ticu, Ventspils kļūs par čempioni!

30. martā "Ventspils" atklās Latvijas Virslīgas 2013.gada sezonu. FK Ventspils, četrkārtējie Latvijas čempioni, sāk jaunu gājumu pretī zeltam! FK Ventspils oficiālajai mājas lapai kluba prezidents Guntis Blumbergs atzīmē, ka tic ventspilnieku triumfam.

- Gunti, līdz Latvijas čempionāta startam atlikušas dažas dienas. Galvenais sezonas turnīrs! Par to mazliet vēlāk, bet vispirms atcerēsimies "Ventspils" pagaidām pirmo oficiālo maču 2013. gadā. Kādus iespaidus atstāja karstais kausa izcīņas ceturtdaļfināla mačs?

- Dēļ savas aizņemtības man ne vienmēr izdevies redzēt "Ventspils" pirmos gada mačus. Tā kā salīdzināt ar iepriekšējām sezonām man ir grūti, bet laikam jau arī nevajag. Spēle ar "Spartaku" kopumā atstāja pozitīvus iespaidus, kaut, iespējams, tas lielā mērā bija tā saucamais pavasara futbols. Bet svarīgi, ka "Ventspils" vienalga centās kombinēt un brīžiem tas izdevās ļoti labi. Pietika asu izrāvienu, bīstamu sitienu - uzvaru, pēc manām domām, "Ventspils" bija pelnījis. Un parādīja, ka sezonai ir gatavi. Kaut gan , vienmēr ir ko uzlabot - tas ir pastāvīgs process.

- Vienpadsmitnieku sērija droši vien neļāva nosalt?

- O, jā, protams! Neskatoties uz aukstumu, emociju bija tik daudz, ka sasildīja gan sirdi, gan dvēseli. Vienpadsmitnieki - tā ir lotereja, un ļoti emocionāla lotereja. Atcerieties, cik reizes Fortūna gan uzsmaidīja futbolistiem, gan, tieši otrādi, novērsās?! Protams, visu cieņu Maksimam Uvarenko - mūsu vārtsargs nospēlēja teicami. Galvenais, "Ventspils" rezultātā uzvarēja: kā saka, veicas stiprākajam!

- Jūsu emocionālā atbilde man palīdzēja atcerēties citu karstu un svarīgu maču. Atceros, cik ļoti jūs pārdzīvojāt par komandu pagājušā Latvijas čempionāta pēdējā kārtā Daugavpilī, kad "Ventspils" nekādi nedrīkstēja zaudēt "Daugavai".

- Pārdzīvoju stipri, un ne tikai Daugavpilī, bet arī pirms tam, Jelgavā, kad "Ventspils" tur aizvadīja grūtu spēli. Pēdējā kārtā spriedze sasniedza augstāko punktu: atcerieties, kāda toreiz izveidojās situācija turnīrā?! Neveiksme vispār varēja atstāt "Ventspili" aiz medaļu līnijas, bez Eirokausiem, tā kā visu dzelten-zilo uztraukumi bija viegli izskaidrojami. Bet kad pims spēles iegāju pie komandas ģērbtuvē, ieraudzīju tur kaujiniecisku noskaņojumu. Tas bija ļoti svarīgi.

- Pēc tam izgājāt no ģērbtuvēm, un... ilgas un nervozas 90 minūtes!

- Spēle tiešām izvērtās saspringta un nervoza. Jau kļuvuši par čempioniem, "Daugava" apklusināja skeptiķus, priekšlaicīgi nesāka svinības, bet izlaida laukumā pamatsastāva spēlētājus, kuri centās uzvarēt un iepriecināt savus līdzjutējus. Bet "Ventspils" nospēlēja godam, tādēļ spēles neizšķirtu nosaukšu par taisnīgu rezultātu.

- Atgriezīsimies pie tagadējām lietām. Jums patika raksturs, kādu nodemonstrēja "Ventspils" mačā ar "Spartaku"?

- Jā, redzēju, ka visi futbolisti noskaņoti kaujinieciski un gatavi laukumā atdot visus spēkus. Visi futbolisti ir labu vārdu cienīgi. Uvarenko; aizsargi, tas pats Vitālijs Smirnovs, kapteinis, svarīgā momentā sakot savu vārdu, gūstot atbildes vārtus; aktīvas un ass bija Žigajevs. Arī citi puiši malači. Pēc manām domām, komanda ar pirmo spēli parādīja, ka raujas cīņā un ir tai gatava. Tas, starp citu, "Ventspilij" pietrūka pagājušajā gadā, kurš, kā visi zin, sākās ar smagu zaudējumu Jelgavā.

- Jūs šogad pirmo reizi redzējāt komandu spēlē. Jūsu iespaidi attaisnojās?

- Kopumā, jā. Man izdevās apskatīt videomateriālus par "Ventspils" spēlēm treniņnometnē Turcijā, zināju par to, ka komanda aizvadījusi nopietnu un kvalitatīvu pirmssezonas periodu. Tādēļ biju gatavs tam, ko redzēšu. Un redzētais man kopumā patikās, kaut atkārtošos, vienmēr ir ko uzlabot.

- Ko jūs kopumā gaidāt no jaunās sezonas?

- Neapšaubāmi, "Ventspils" galvenais uzdevums - Latvijas čempionāta zelta medaļas. Un, vērojot komandu, analizējot tās darbības, es nāku pie secinājuma, ka visi futbolisti un treneri ir uzlādēti šim mērķim. Tas ir ļoti svarīgi. Vēl, pēc manām domām, svarīgi saglabāt mūsu spēles firmas stilu, kurš vienmēr paticis mūsu līdzjutējiem, un ne tikai Ventspilī. "Ventspils" futbols - tā ir kombinacionāla, es pat teiktu, intelektuāla spēle, kuru gribas redzēt pēc iespējas biežāk.

- Drīz gandrīz gads, kopš esat FK "Ventspils" prezidents. Neskatoties uz daudzveidīgu un lielu aizņemtību, futbols aizņem daudz jūsu laika un uzmanības?

- Ziniet, viennozīmīgi grūti atbildēt. Bet, protams, to nevar salīdzināt ar uzmanību, kādu klubam veltīja Jurijs Nikolajevičs Bespalovs. Ar viņu, protams, nevienu salīdzināt nevar... Bet, neapšaubāmi, mēs daudz strādājam, Valde izskata katru jautājumu, un tas attiecas ne tikai uz galveno komandu, bet arī uz jaunatnes centru "Cerība" un daudz ko citu. Protams, es cenšos klubam veltīt daudz uzmanības, bet saprotu, ka vajag veltīt vēl vairāk. Uzdevumu daudz, gribas, piemēram, lai uz stadionu nāktu vēl vairāk līdzjutēju - pie tā ir nopietni jāstrādā. Pagājušajā sezonā, kura "Ventspilij" izvērtās smaga, līdzjutēji no komandas nenovērsās, par ko viņiem liels paldies. 2013.gadā vajadzēs nopietni pastrādāt, lai stadions piepildītos labāk kā iepriekšējā sezonā.

- Pilsētai ir svarīgi kluba panākumi?

- Bez mazākajām šaubām! FK "Ventspils" pilsētai ir ļoti svarīgs. Klubam ir dzelten-zilas krāsas - tās ir arī pilsētas krāsas. Pēc manām domām, klubs nav iedomājams bez pilsētas, bet pilsēta - bez futbola. Tās ir savstarpēji saistītas lietas. Pats acīmredzamākais: klubs saucas "Ventspils", kas nozīmē, ka tas nes mūsu pilsētas vārdu Latvijā un aiz tās robežām. Un nes ar godu, gūstot panākumus kā savās arēnās, tā starptautiskajās. Bez tam ir lietas, kuras vispār grūti novērtēt. Piemēram, lūk, iet pa pilsētu zēni kluba krāsu treniņtērpos, dzelten-zilajās krāsās, ar "Ventspils" emblēmu. Tas taču ieaudzina bērniem mīlestību pret pilsētu, pret futbolu, disciplinē tos, dara atbildīgus. Protams, tas ir ļoti svarīgi!

- "Ventspils" mačus jūs skatāties ļoti emocionāli. Jūs droši var nosaukt par vienu no galvenajiem komandas līdzjutējiem?

- Nu, nezinu. (Smaida). Esmu vienkārši emocionāls cilvēks, tādēļ arī ļoti pārdzīvoju, kad skatos mūsu komandas spēles. Gadās, ka tribīnēs līdzjutējs vienkārši skatās un visu glabā sevī. Es tā nevaru! Sporta būtība - tās ir emocijas, un tas attiecās gan uz futbolu, gan basketbolu, gan hokeju, gan visiem citiem veidiem. Kad tava komanda uzvar, tu priecājies, garastāvoklis brīnišķīgs. Kad zaudē, skumsti, centies saprast, kur pieļautas kļūdas. Ļoti ceru, ka jaunajā sezonā "Ventspils" mums visiem nesīs pēc iespējas vairāk pozitīvu emociju!

- Dzelten-zilo uzvara - tas ir liels prieks?

- Pašsaprotami! Pat slikts noskaņojums tūlīt pazūd.


Informāciju sagatavoja: Mihails Koroļovs, FK Ventspils
Foto: fkventspils.lv

 • SK Liepājas metalurgs
  FS METTA/Latvijas Universitāte
  (Stad.''Daugava'' rezerves laukums, Liepāja)
  29.03 19:00
 • Daugavpils Daugava
  FK Daugava Rīga
  (Stadions ''Celtnieks'', Daugavpils)
  30.03 14:00
 • FK Ventspils
  FK Jelgava
  (Ventspils 2.pamatskolas laukums)
  30.03 16:00
 • Skonto
  FC Jūrmala
  (Skonto halle, Rīga)
  31.03 16:00
 • Spēlētājs Vārti
 • 1. Mamuka Gongadze 18
 • 2. Josuke Saito 15
 • 3. Davids Kortess 12
 • 4. Daniils Turkovs 12
 • 5. Valērijs Šabala 11
 • Komanda S P
 • 1. Daugavpils Daugava 36 78
 • 2. Skonto 36 74
 • 3. FK Ventspils 36 74
 • 4. SK Liepājas metalurgs 36 70
 • 5. FK Spartaks 36 49
 • 6. FC Jūrmala 36 39
 • 7. FK Jelgava 36 31
 • 8. FS METTA/Latvijas Universitāte 36 29
 • 9. FK Daugava Rīga 36 27
 • 10. FB Gulbene 36 24
Pirms 47 gadiem