''Ventspils'' uzvar Rīgas ''Daugavu'' un iekļūst finālā

Šodien pirmajā Virsligas Ziemas kausa pusfināla cīņā savā starpā tikās Rīgas ''Daugava'' un ''Ventspils''. Spraigā cīņā uzvaru ar 2:1 un vietu finālā nodrošināja kurzemnieki. Fināla pretinieki noskaidrosies rīt.

Saistībā ar Latvijas nacionālās izlases treniņu, kas Skonto hallē risinājās pirms Virslīgas Ziemas kausa spēles, spēlētājiem nebūtu atlicis laiks pilnvērtīgi iesildīties pusfināla spēlei, līdz ar to spēles tiesneši pieņēma lēmumu mača sākumu pārcelt par 15 minūtēm. Jau spēles ievadā no aptuveni 30 metru attālumā pirmā standartsituācija tika izpildīta pie ventspilnieku vārtiem, taču Savena sitienu ar dūrēm atvairīja Uvarenko.  Spēles 34.minūtē visai īsā laika periodā Vitālijs Ziļs izveidoja divus bīstamus vārtu gūšanas momentus, taču abos veicīgāk nospēlēja Maksims Uvarenko. Kopumā puslaiks tika aizvadīts pusfināla cīņai raksturīgā gaisotnē – sīva spēkošanās, galvenokārt laukuma viduszonā.

Jau otrā puslaika ievadā lieliska iespēja atklāt spēles rezultātu radās Vitālijam Ziļam, kurš centās bumbu pārcelt pāri tālu no vārtiem iznākušajam Uvarenko, tomēr ventspilnieku vārtsargs bumbu panāca un savu kļūdu laboja. Ziemas kausa ietvaros Rīgas ''Daugavas'' pussargs Mants Savens jau vairākkārt ir pierādījis, ka ir teicams standartsituāciju izpildītājs un arī šajā spēlē lietuviešu leģionārs vairākkārt tie apliecināja. Tiesa, svarīgā brīdī lietuviešu leģionāram neizdevās savu komandu izvirzīt vadībā. Puslaika vidus daļā divas lieliskas iespējas neizmantoja FK ''Ventspils'' uzbrucējs Danīls Turkovs, taču 64.minūtē vārtu guvums sekoja – aktīvi vārtu priekšā nospēlēja jau pieminētais Turkovs, rezultātā palīdzot savai komandai izvirzīties vadībā. Ilgi nebija jāgaida līdz šīs spēles 2.vārtu guvumam, tiesa, kurš arī sekoja rīdzinieku vārtos – pēc partnera centrējuma no labās malas, bumbu ar galvu tukšos vārtos raidīja Vladislavs Kozlovs. Tūlīt aktivizējās Rīgas ''Daugava'', aktīvi uzrukumā darbojoties Kristapam Grebim, kā arī jau pieminētajam Matam Savenam, kurš turpināja izpildīt bīstamus istienus no distences. Spēles izskaņā ventspilnieki aizsardzībā darbojas mobilizēti un neļāva ,,Daugavai’’ izpildīt vieglus sitienus. Kompensācijas laikā rezultāta starpība tomēr tika samazināta – kārtējo standartsituāciju no aptuveni 26 metru attāluma izpildīja Savenas un viņa raidītā bumba, lai arī pēc rikošeta pret ventspilnieku veidoto sieniņu, atrada ceļu Meļņičenko sargātajos vārtos. Ar to gan viss arī beidzās un vietu Virslīgas Ziemas kausa finālā nodrošināja FK ''Ventspils''.

Otrs pusfināls risināsies rīt, kad pulksten 14:30 laukumā dosies ''Skonto FC'' un Daugavpils ''Daugava''.