''Ventspils'' Virslīgas Ziemas kausu uzsāk ar pārliecinošu uzvaru pār čempioni

Šodien Skonto hallē tika dots starts Virslīgas Ziemas kausam 2013, kur turnīra atklāšanas mačā tikās Virslīgas 2012. gada čempione Daugavpils ''Daugava'' un ''Ventspils''. Pārliecinošu uzvaru ar 3:0 (1:0) izcīnīja kurzemnieki.

Saistībā ar pirms tam notikušo Latvijas U-21 izlases un FS METTA/Latvijas Universitātes savstarpējo treniņspēli, Ziemas kausa atklāšanas mačs sākās ar nelielu aizkavēšanos, taču tas neliedza sanākušajiem futbola cienītājiem baudīt vienu no spēcīgāko valsts komandu savstarpējo cīņu.

Spēles sākums bija raksturīgs agram sezonas sagatavošanās posmam, kad gan vienas, gan otras komandas spēlētājiem bumbas kontrole sagādāja īpašu koncentrāciju. Lai nu kā, pirmais spēles garšu sajuta Jurijs Žigajevs, kurš ar precīzu sitienu noslēdza ventspilnieku ātru uzbrukumu jau spēles 7.minūtē. Kopumā mača pirmajā puslaikā kurzemnieki demonstrēja labāku sniegumu par pretiniekiem no Latgales, taču tas nenozīmeja, ka Maksimam Uvarenko nebija jāiesaistās spēlē. Puslaika otrajā daļā sekoja pa kādam uzbrukumam abu komandu izpildījumā, taču tas noslēdzās ar jau 7.minūtē uzstādīto rezultātu 1:0 FK ''Ventspils'' labā.

Spēles otrajā puslaikā ievērojamu teritoriālo pārsvaru iekaroja ''Ventspils''. Viens no kurzemnieku manāmākajiem spēlētājiem bija puslaika pārtraukumā uz maiņu nākušais 18 gadus vecais Eduards Tidenbergs, kurš nereti izpildīja bīstamus sitienus un spēles 57.minūtē viens no tiem arī sasniedza mērķi - pēc partnera sitiena no distances daugavpiliešu vārtsargs bumbu atvairīja, taču pirmais pie tās bija Tidenbergs, kurš ar spēcīgu raidījumu bumbu sita tālajā apakšējā stūrī, panākot 2:0. Ventspils ievērojamā ofensīva turpinājās arī atlikušajā laikā un bez jau pieminētā Tidenberga aktīvi uzbruka vairāki ''Ventspils'' spēlētāji. Tieši Federiko Martiness bija veiklākais spēles 74.minūtē, no vārtu priekšas panākot jau graujošo 3:0. Jāpiebilst, ka kurzemnieku uzbrukumus vairākkārt apturēja tiesneša svilpe par aizmugures stāvokli, līdz ar to, pateicoties aktīvajai ''Ventspils'' spēlei uzbrukumā, rezultāts varēja kļūt vēl lielāks. Lai nu kā, savas iespējas centās veidot arī ''Daugava'', kur viens no bīstamākajiem momentiem atzīmējams 86.minūtē - Uvarenko lēcienā neizdevās apturēt bumbu, kura tika raidīta apakšējā stūrī, taču pateicoties vārtu stabam tā ceļu tīklā neatrada. Vēl viens bīstams moments no daugavpiliešiem sekoja pēc stūra izspēles jau mača izskaņā, taču goda vārti nesekoja un Virslīgas Ziemas kausu ar pārliecinošu uzvaru atklāja futbola klubs ''Ventspils''.

Jāpiebilst, ka pamatojoties uz turnīra norises mērķi kā kvalitatīvāku sagatavošanos gaidāmajai Virslīgas 2013.gada sezonai, spēlētāju maiņas netika protokolētas.

Nākošā spēle Virslīgas Ziemas kausa ietvaros risināsies jau rīt, kad pulksten 13:00 laukumā dosies Ilūkstes NSS un FC Jūrmala. Pilns spēļu kalendārs atrodams ŠEIT.

14.janvāris (pirmdiena) 13:00, Skonto halle